Nawigacja

  • Dlaczego warto czytać?

    Dnia 11 marca 2020 roku o godz.10:00 uczniowie klas 8c i 8b wzięli udział w spotkaniu z  pisarzem, prawnikiem, podróżnikiem i pasjonatem psychologii pozytywnej - panem Jackiem Łapińskim, które odbyło się w Bibliotece Gminnej. Tematem rozmowy były korzyści płynące z czytania książek oraz skłonienie młodzieży do myślenia o własnej przyszłości. Spotkanie trwało godzinę i mamy nadzieję, że wszyscy będą pamiętać test z jajkiem. Na koniec można było kupić ciekawą książkę pt. „Dlaczego warto czytać?”.

    A oto fragmenty książki Autora, którego mieliśmy okazję poznać. Być może również Was skłonią do refleksji:

       "Czytanie wzmacnia ducha (wzmacnia nas psychicznie). A jeśli czytasz, to możesz zostać duszą towarzystwa. Będziesz ciekawym gawędziarzem i z przyjemnością będzie się słuchało Twoich wypowiedzi."

       "Myślenie to proces nieustanny. Przecież nie przestaniesz myśleć. Dlatego też nie przestawaj czytać!"

    Uczniowie klasy 8c

  • II FORUM SZKÓŁ

    10 marca 2020r. odbyło się II FORUM SZKÓŁ. Wzięło w nim udział 10 szkół średnich, które spotkały się z uczniami klas VIII. Podczas spotkania, oprócz poznania oferty edukacyjnej, uczniowie mogli skorzystać z usług fryzjerskich, gastronomicznych, poznawali specyfikę zawodów mundurowych, leśnych, dekarskich, mechanicznych. Ten rodzaj zajęć z zakresu doradztwa zawodowego uczniowie naszej szkoły ocenili na bardzo ciekawą i przydatną.

       

    W II  FORUM SZKÓŁ wzięły udział następujące szkoły:

    • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku
    • Liceum Ogólnokształcące - Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku
    • Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku (branżowa szkoła I stopnia)
    • Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku
    • Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku
    • Technikum Leśne w Białowieży
    • Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku
    • Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku
    • Zespół Szkół Rolniczych w Białymstoku
    • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku

     

    Wszystkim przedstawicielom szkół bardzo dziękujemy za przybycie
    i zapraszamy w przyszłym roku.

    Pedagog – Anna Rasiuk

     

     

  • Dzień Kobiet

         Dnia 9 marca 2020 roku w naszej placówce uczciliśmy Święto Kobiet, które obchodzimy na świecie od 8 marca 1910 roku.

            Z tej okazji koło teatralne wraz z Samorządem Uczniowskim pod opieką p. E. Hajduk, p. I. Kardasz oraz p. A. Monach przygotowało  wyjątkowe przedstawienie dla wszystkich pań naszej szkoły.

           

    Podczas uroczystości dużo radości i humoru dostarczyli nam aktorzy, którzy  dość wiarygodnie oddali cechy charakterystyczne płci pięknej. Artyści udowodnili zebranym , że potrafią wcielić się w każdą rolę. Wzruszającym  momentem dla pań była prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Annę Malesińską  do utworu Bogusława Meca „ Jej portret”.

          W przedstawieniu wykorzystano też utwory zespołu Dwa Plus Jeden, Myslovitz  oraz Czarno Czarnych.

                                                                                         Organizatorzy: E. Hajduk, I. Kardasz , A. Monach

  • Czym jest akcja„Cześć, Europo!”?

        Cześć, Europo!” to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych, który ma na celu spopularyzowanie wśród młodych wiedzy o Europie i Unii Europejskiej. Organizatorami II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cześć, Europo!”  są Stowarzyszenia „Młodzi dla Europy” oraz „Yes! YOUthCan”,  przy wsparciu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

    Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu w najbliższej okolicy akcji, dzięki której  uczniowie dowiedzieli się czegoś więcej o Europie.

    W Szkole Podstawowej im.Wł.Syrokomli w Michałowie akcja Cześć, Europo! miła charakter kilku kroków, dzięki którym przybliżyliśmy wiedzę o Europie. Przebiegała ona pod hasłem Cześć Europo! - Let’sdiscover the Europe together!- (Odkryjmy Europę razem!)

    Krok pierwszyrozpowszechniono informacje o akcji, jak również przeprowadzono zbiórkę pytań do quizu. Pytania były układane  przez uczniów, nauczycieli  oraz zgłaszane do grupy koordynatorek Zuzanny, Roksany i Aleksandry - uczennic z klas  ósmych.

    Krok drygi – uczniowie zainteresowani tematem odpowiadali na pytania quizowe w Konkursie Wiedzy o Europie.

    Krok trzeci – koordynatorki projektu ruszyłydo klas młodszych z prezentacjamii plakatami o krajach europejskich.

    Krok czwarty- gościliśmy wolontariuszy z Wolontariatu Europejskiego – we współpracy ze Stowarzyszeniem Anawoj. Przeprowadzonolekcje w j.angielskimo Hiszpanii i Turcji.

    Krok piąty:Szkice – Słynne Europejskie Stolice” – uczniowie klas młodszych przygotowali prace. Powstały szkice ze słynnymi budowlami europejskich stolicz opisem – młodsi  przygotowali opisy w j.polskim, starsi - w j.angielskim.  Szkice oraz efekty pracy w projektach e-twinning, czyli podsumowanie ostatnich 10 lat,  korespondencja, pocztówki i pozdrowienia przesłane przez uczniów z  wielu krajów europejskich – to wszystko zostało zaprezentowane na gazetce szkolnej.

    Krok szósty- podsumowanie akcji –podsumowano akcję podczas  apelu, wręczono  dyplomy oraz nagrody w konkursie.Przesłano informacje na stronę szkoły oraz do prasy lokalnej.

    Uczniowie o współpracy w akcji cześć, Europo!: „Spędziłyśmy razem miło czas, poszerzyłyśmy wiedzę o Europie.”  -  Zuzia, Ola, Roksana

                                                                               Iwona Anchim

  • PROJEKT „ Tydzień Języka Polskiego”

        Projekt realizowano w dniach 21- 28 lutego 2020 r. Odbyły się różne konkursy: recytatorski, ortograficzny, poprawności językowej, literowania wyrazów, pięknego czytania. Uczniowie klasy 8 a wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu "Sokrates".

    Oprócz konkursów zrealizowano różne działania :

       Na korytarzach szkolnych wystawiono parawany, na których umieszczono  plakaty „ Dbamy o czystość języka- stop wulgaryzmom”,  rymowanki zachęcające do czytania lektur, ilustracje przedstawiające bohaterów książek oraz KODEKS OCHRONY JĘZYKA. Na drzwiach do klas lekcyjnych wywieszone zostały łamańce językowe, a na korytarzu- ciekawostki dotyczące języka polskiego. Uczniowie klas siódmych wyjeżdżali na przedstawienie teatralne „ ZEMSTA”, a klasy V b przygotowali przedstawienie „ Demeter i Kora”.

      Na korytarzu szkolnym powstał „ KĄCIK JĘZYKOWY”. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach słownych. Były to krzyżówki, rebusy, quizy, układanki, które sprawdzały przede wszystkim wiedzę ortograficzną. Na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych uczniowie również ćwiczyli ortografię i wiedzę gramatyczną w formie zabaw i gier.

      Uczniowie klas I brali udział w konkursie pięknego czytania, a klas I-III stworzyli kącik ortograficzny w formie mandali. Nauczyciele bibliotekarze czytali baśnie dla dzieci w świetlicy i w czytelni. W bibliotece szkolnej rozwiązywano zagadki, a do każdej wypożyczonej książki uczniowie otrzymywali słodycze. Poza tym stworzono TOP-LISTĘ KSIĄŻEK, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ.

      Dyplomy i nagrody książkowe dla zwycięzców konkursów ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

     Realizatorzy projektu: Tamara Durek, Elżbieta Hajduk, Krystyna Kaczmarek,

                                            Irena Kardasz, Anna Kazberuk, Alina Żakiewicz, Anna Chołołowicz

     

     

  • Wolontariat Europejski, czyli poznajemy ciekawe miejsca w Europie?

       Kierując się dobrym doświadczeniem z ubiegłych lat,kontynuujemy  współpracę z Wolontariatem Europejskim. Dzięki uprzejmości Pani Ani Papai, reprezentującej stowarzyszenie ANAWOJ, Michałowo znowu gości  wolontariuszy. Jorge i Barbara pochodzą z Hiszpanii, Ozi z Turcji - są otwarci na świat, ciekawi  Polski. Proponują naukę języków obcych, poznanie kultur i obyczajów różnych  krajów.

      W poniedziałek 02 marca 2020 r. w klasach VI i VII odbyły się pierwsze lekcje z udziałem wolontariuszy. Uczniowie obejrzeli prezentacje zawierające informacje o Hiszpanii, zatańczyli, pod czujnym okiem instruktorki- wolontariuszki Barbary, popularną w tym regionie Europy Lambadę. Goście odpowiadali na pytania uczniów naszej szkoły dotyczące ich rodzinnych stron oraz pierwszych wrażeń z pobytu w Polsce.

      Czas upłynął szybko w miłej atmosferze. Uczniowie  otrzymali kolejną motywację do nauki języków i poszerzyli wiedzę o kolejnym kraju europejskim.  Z ogromnym zainteresowaniem czekamy na kolejne zajęcia. Let’sdiscover the Europetogether!

                                                                      Iwona Anchim, Dorota Bajko

  • Kim chciałbym zostać w przyszłości?

           Jak co roku, uczniów klas ósmych czekają trudne decyzje związane z wyborem wymarzonej szkoły.W ubiegłym tygodniu zapoznali się z nowymi, ciekawymi propozycjami Zespołu Szkół w Michałowie, a 2 marca 2020 r. uczniowie Akademickiego Medycznego Liceum przy Wyższej Szkole Medycznej i Technikum Usług Fryzjerskich DEHAG z Białegostoku zaprezentowali  swoją ofertę edukacyjna uczniom klas ósmych. Spotkanie odbyło się w ramach doradztwa zawodowego.

    Iwona Anchim

  • Realizujemy projekt „Tydzień języka polskiego"

       We środę 26 lutego 2020 roku grupa uczniów klas VI, VII i VIII (31 osób) Szkoły Podstawowej w Michałowie pojechała do Teatru Dramatycznego w Białymstoku na spektakl teatralny pt. Zemsta w reżyserii Henryka Talara.

      Obejrzeliśmy jedną z najznakomitszych komedii Aleksandra Fredry mającą ponadczasowe i uniwersalne przesłanie. Co nas zaskoczyło? Reżyser powierzył główne role męskie kobietom,  które przyklejają wąsy, zmieniają głos i inaczej chodzą. Aktorki zagrały brawurowo. Ciekawym rozwiązaniem było przeniesienie akcji komedii na widownię i balkony. Do gry na scenie zapraszano również młodych widzów, co wywoływało gorący aplauz uczniów. Aktorzy angażowali też wszystkich słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu.

     Intrygujące widowisko pozwoliło nam spędzić 90 minut w teatrze w sposób ciekawy, twórczy i pełen niesamowitych wrażeń.

    Organizatorzy: A. Żakiewicz, K. Kaczmarek, E. Gryko, U. Kaczmarek

  • Wyjazd na spektakl „Jaś i Małgosia”

        18 lutego uczniowie zerówek oraz klasy IIc i IIIa wyjeżdżali do Białegostoku na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”, które zagrane zostało przez aktorów z Teatru Wrocławskiego „In art.”

        Dzieci miały okazję przypomnieć sobie znaną baśń braci Grimm, w której przedstawione są perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi - podstępnie wysłanych do lasu przez złą macochę. Z dala od domu musieli zmierzyć się z wynikającymi z tego niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze.

       Piękne kostiumy aktorów i ciekawa scenografia wprowadziły wszystkich w magiczny świat teatru.

                                                                                                                   Joanna Stepaniuk

  • „O zdrowie dbamy – soki wyciskamy”

        Walentynki to dobry termin, aby porozmawiać o miłości. Także o miłości do siebie i swojego zdrowia oraz o dbaniu o swoje ciało. 14 lutego 2020 r. w ramach programu „Owoce, warzywa w szkole” odbył się pokaz wyciskania soków wraz z pogadanką i degustacją.                                                           

    Pani Ania, przedstawicielka firmy „Sebex”, która dostarcza owoce i warzywa do naszej szkoły, bardzo interesująco opowiedziała nam o tym, dlaczego soki warto pić każdego dnia. Zdradziła nam tajemnice wartości odżywczych soków oraz zdradziła proste triki na najpyszniejsze soki. Dzieci również wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zbilansowanego odżywania oraz zalet płynących z włączenia do diety soków owocowo-warzywnych.   

    Najprzyjemniejsza częścią pokazu była degustacja soków. Smakowały nam wszystkim! Uczniowie stwierdzili, że zwyczaj wyciskania soków przeniosą do domów.

    Alina Owsiejczuk

  • Walentynki w Gminnej Bibliotece

        Luty to miesiąc wyjątkowy, nie tylko dlatego, że jest najkrótszy w roku, ale dlatego, że jest przepełniony wszechobecną miłością… 14 lutego obchodzimy WALENTYNKI, czyli święto wszystkich zakochanych.  O tym, skąd się wzięły Walentynki, kim był święty Walenty, dlaczego święto zakochanych obchodzimy 14 lutego przypomnieli  uczniowie klasy Vb podczas walentynkowego spotkania 13 lutego 2020 r.  w Gminnej Bibliotece w Michałowie.

      Oprócz rysu historycznego, miłe panie bibliotekarki, przygotowały mnóstwo konkursów – uczniowie  rozwiązywali walentynkową krzyżówkę, dobierali imiona słynnych par znanych z literatury, odpowiadali na pytania dotyczące postaci literackich z historią miłosną w tle, pisali na karteczkach swoje imiona, zgniatali w kulkę, podrzucali do góry i podnosili najbliżej leżącą, i mówili tej osobie coś miłego, układali serca z puzzli, a także rozwiązywali działania matematyczne zapisane na serduszkach i umieszczali na wspólnym serduszkowym plakacie. Czas płynął bardzo szybko.Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że zabawa  połączona z nauką sprawiła wiele przyjemności i zadowolenia .

      Zadbajmy jednak o to, aby święto walentynkowe nie trwało kilka godzin, ale cały rok. Pamiętajmy o tym, że „miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

      Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspaniałą zabawę.

    Opiekę w czasie spotkania sprawowały: wychowawczyni – Justyna Kuźma i polonistka – Tamara Durek

  • Wilk i siedem koźlątek

        12 lutego w naszej szkole obejrzeliśmy  teatrzyk pt.” Wilk i siedem koźlątek”. Przedstawienie było skierowane do uczniów klas 0-III. Spektakl został wystawiony przez studio artystyczne Arena z Białegostoku.

     Historia ta przypomina, że trzeba być bardzo ostrożnym w kontaktach z nieznajomymi. Dzięki pięknym kostiumom i ciekawej grze aktorskiej przedstawienie bardzo  wszystkim się  podobało.

                                                                                                                     Joanna Stepaniuk

  • Apel podsumowujący I semestr 2019/2020

         Dnia 7 lutego 2020 r. w hali sportowej odbył się apel porządkowy
       Członkowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili podsumowanie I semestru. Z prezentacji multimedialnej można było dowiedzieć się, jakie wyniki uzyskały poszczególne klasy i jacy są najlepsi uczniowie w naszej szkole. Kolejna prezentacja dotyczyła działalności Samorządu Uczniowskiego. Następnie wręczono dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w różnych konkursach, m.in. Alfiku humanistycznym, konkursie na Logo Szkoły, konkursie z języka angielskiego oraz zawodach sportowych. Na zakończenie pani dyrektor pogratulowała uczniom osiągnięć, zachęciła do dalszej aktywności i życzyła udanego II semestru.

    I.Kardasz

  • Dyskoteka noworoczna

     Dnia 15 stycznia 2020 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę noworoczną.
       Na 6 lekcji zaproszono uczniów klas IV-VI. Na 7 i 8 lekcji odbyła się dyskoteka dla klas VII- VIII. O oprawę muzyczną zadbali chłopcy z sekcji nagłaśniającej. Rada Rodziców przygotowała niespodziankę- był to słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy, za co serdecznie dziękujemy! Dyskoteka była udana. Młodzież się wspaniale bawiła i na wesoło zakończyła I semestr.

       Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w zabawie, mieli w tym czasie zajęcia lekcyjne według wcześniej ustalonego harmonogramu. Dziękujemy nauczycielom za pomoc w organizacji dyskoteki i opiekę nad uczniami.

                                                                                             

    Opiekunowie i członkowie SU

  • Zabawa choinkowa

        Motywem przewodnim tegorocznej zabawy choinkowej była bajka Asterix i Obelix. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych konkursach i zabawach w obecnosci elfów. Uczestników imprezy odwiedził oczywiście Mikołaj z Laponii.   
         Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

    .

  • Szkolny Konkurs Czytania

        15 stycznia 2020r.  uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Szkolnym konkursie czytania. Jury w składzie: pani Anna Chołołowicz, pani Alina Owsiejczuk, pani Wioletta Gryko, pani Irena Miruć i pani Helena Łuksza oceniała płynność, wyrazistość i właściwą intonację. Do konkursu zgłosiło się 25 uczniów.

    Laureaci:

    • Wiktoria Lasota - kl. Ia,
    • Wiktoria Poskrobko - kl. Ib.

    I miejsce:

    • Kalina Ostrowiecka - kl. Ia,
    • Lena Pietruczuk - kl. Ia,
    • Natalia Chraboł - k. lIb,
    • Natalia Włodkowska - kl. Ib,
    • Daria Dąbrowska - kl. Ia,
    • Jędrzej Kaczmarek - kl. Ia,
    • Gabriel Zimończyk - kl. Ia,
    • Natasza Poskrobko - kl. Ib,
    • Antoni Gwóźdź - kl. Ib,
    • Mateusz Chmielik - kl. Ib,
    • Aleksandra Liuliak - kl. Ia.

    II miejsce:
    Helena Szorc- kl. Ia, Zofia Ludwiczuk - kl. Ia, Przemysław Nowik-  kl. Ib, Michał Kozioł - kl. Ib,
    Ksawery Niewiński - kl. Ib, Mateusz Domagała - kl. Ia, Dawid Mozolewski - kl. Ia, Lena Tomczuk - kl. Ia,
    Łukasz Sakowicz - kl. Ib, Isabela Garcia Konończuk - kl. Ia.

    III miejsce
    Franciszek Bujko - kl. Ib, Kornelia Kosk - kl. Ib

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie czytania, który odbędzie się po feriach zimowych.

    H. Łuksza, W. Gryko, I. Miruć

  • Stroik świąteczny

       Uczniowie klas 0-III w grudniu  wzięli udział w szkolnym konkursie „Stroik świąteczny”. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką świąt Bożego Narodzenia oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, bowiem w klasach powstały prawdziwe dzieła sztuki. Trudno było wybrać ten jeden najpiękniejszy. Zastosowane przez uczniów różnorodne techniki sprawiły,  że wszystkie  prace zachwycały swoją oryginalnością. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zrealizowali najbardziej niestandardowe pomysły. Stroiki można było oglądać na wystawie na korytarzu szkolnym.

    I miejsca:
    Amelia Szlachciuk,  Olek Tokarczuk, Klaudia Helman, Szymon Kondratowicz, Maja Kondrusik

    II miejsca:
    Stefan Łuksza, Mateusz Chmielik, Julia Matys, Patryk Hajduczenia,  Hubert Grodzki, Igor Bujko

    III miejsca
    Bartek Tarasewicz, Krystian Kulesza, Krzysztof Sakowicz, Gabriel Charkiewicz

    Wyrożnienia:
    Jakub Jurczak, Anna Wanczura

    Justyna Trojanowicz

  • Jasełka i wigilie klasowe

        20 grudnia 2019r  w Szkole Podstawowej w Michałowie, tradycyjnie jak co roku, odbyły się jasełka oraz wigilie klasowe. Przedstawienie tegorocznych jasełek, oprócz typowych odniesień historycznych do narodzin Jezusa Chrystusa, nawiązywały do współczesności i zmuszały do refleksji nad dniem dzisiejszym. Opowiadały o poszukiwaniu Boga w życiu. Przepiękna sceneria oraz sceny wprowadziły publiczność w wesoły nastrój a także wzruszyły i skłoniły do świątecznej zadumy. W przedstawieniu wystąpiło wielu aktorów-uczniów, którzy mogli zaprezentować swoje zdolności aktorskie i wokalne.

    Katarzyna Grodzka, Tamara Durek, Aniela Monach, Elzbieta Hajduk

  • Szkolny konkurs na Logo Szkoły Podstawowej w Michałowie

        Konkurs na Logo Szkoły Podstawowej w Michałowie trwał od połowy listopada do końca grudnia 2019r. Mogli w nim wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły.

    Organizatorem konkursu na opracowanie logo szkoły była Dyrekcja, Zespół ds. Promocji i Rozwoju Szkoły oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Władysława Syrokomli w Michałowie.

    Celem konkursu było wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej im. Władysława Syrokomli w Michałowie.

    Na konkurs wpłynęły cztery prace. Komisja konkursowa oceniła projekty zgodnie z

    następującymi kryteriami:

    1) zgodność projektu z danymi naszej szkoły,

    2) oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania,

    3) czytelność i funkcjonalność projektu,

    4) estetyka wykonania projektu.

     

    Zwycięzcą konkursu został Michał Jurczuk z kl. VIIIc.

    Projekt znajduje się na tablicy Samorządu Uczniowskiego – zachęcamy do obejrzenia.

    Logo wykorzystywane będzie przez Szkołę Podstawową im. Władysława Syrokomli do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.

    Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

    Tamara Durek 

  • Byliśmy na wystawie

        18 grudnia uczniowie klasy 6c obejrzeli interesującą wystawę przedstawiającą prace wykonane techniką patchworkową.  Z ogromnym zainteresowaniem  wysłuchali  opowieści o Michałowie i okolicach oraz budowlach związanych z  ludnością wyznającą różne religie. W pracowni Filmu Dźwięku i Fotografii gościła nas Pani Edyta Rosiak, która udostępniła nam pocztówki i albumy.

    uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcą

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
    ul.Sienkiewicza 21
    16-050 Michałowo
  • 85 71 89 515

Galeria zdjęć