Nawigacja

 • „MIKOŁAJEK – ZDERZENIE DWÓCH ŚWIATÓW”- MUSICAL TEATRU MUZYCZNEGO FORTE.

  „MIKOŁAJEK – ZDERZENIE DWÓCH ŚWIATÓW”- MUSICAL TEATRU MUZYCZNEGO FORTE. - Obrazek 1           15 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV i V wraz z nauczycielami K. Kaczmarek, I. Anchim i E. Gryko obejrzeli musical pt. „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”.  Głównym bohaterem opowieści jest tytułowy Mikołajek, mały urwis, który najbardziej lubi grać w piłkę. Jednakże jego mama troszczy się oto, aby niesforny synek nie zaniedbywał obowiązków szkolnych. Chłopiec uwielbia bawić się z kolegami i koleżankami, z którymi mimo, że często kłóci się, to jednak przeżywa niezapomniane przygody. To jeden świat – świat realny, gdzie można wspólnie z przyjaciółmi porozmawiać, zaśpiewać, znaleźć skarb jakim jest prawdziwa przyjaźń. Drugi świat, to świat z Internetu, w którym młody człowiek gubiw cyberprzestrzeni poczucie rzeczywistości, rezygnuje z aktywności społecznej i bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami oraz zaniedbuje relacje z rodziną. Zatapiając się w wirtualnym świecie bezpowrotnie traci najwspanialszy okres w życiu.
  Pełna barw scenografia, znakomici aktorzy, stylowe stroje, świetnie wykonane na żywo piosenki, jak przystało na musical. „Mikołajek” wciąga widzów w świat wyobraźni i  skłania do refleksji. Musical i jego przesłanie na długo zostaną w pamięci widzów.


          K.Kaczmarek, I.Anchim

 • Wieczór Filmowy

  Wieczór Filmowy - Obrazek 1    Nasza szkoła to nie tylko lekcje i sprawdziany - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie.

      Z tego właśnie powodu 11 stycznia został zorganizowany Wieczór Filmowy, w którym wzięło udział 38 uczniów z klas Va,b,d. Zaopatrzeni w karimaty i poduszki, uczniowie zjawili się w harcówce, w której odbyła się projekcja pierwszego filmu pt. „Hotel Transylwania 3”.  W przerwie uczniowie zjedli zamówioną przez opiekunów pizzę oraz rozbudzili się podczas zabaw integracyjnych na hali sportowej. Drugim obejrzanym filmem był „Mały książę”. O godzinie 20 wszyscy rozpoczęli prace porządkowe i uśmiechnięci zaczęli rozchodzić się do domów pod opieką rodziców.

      Organizatorzy dziękują p. Katarzynie Grodzkiej, mamie Amelii, za pomoc w dostarczeniu gorącej pizzy.


  Bartosz Bogdanowicz, Jan Bójko,  Anna Malesińska, Daniel Szemiot

 • Jasełka

   Jasełka - Obrazek 1   Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami.
      W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie koła teatralnego wraz z młodszymi dziećmi, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia  2018 roku, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów,  diabłów oraz mieszczan  przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
  Po występie głos zabrali księża oraz Pani  Dyrektor, którzy złożyli  wszystkim świąteczne życzenia.
      Miłym akcentem świątecznego spotkania było wręczenie przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Michałowie  Panią  Marię Bożenę  Ancipiuk Nagrody Burmistrza  za szczególne osiągnięcia sportowe w pływaniu następującym uczniom: Wiktorii Filipczuk,  Amelii Grodzkiej, Julii Hajduk, Maciejowi Ostaszewskiemu, Nikoli Zastockiej oraz Nadii Zastockiej.

   Organizatorzy: E. Hajduk, A. Monach, T.Durek, E. Trochimczyk, A. Pogorzelska, J. Bójko
 • Koncert bożonarodzeniowy "Hej kolęda…"

  Koncert bożonarodzeniowy "Hej kolęda…" - Obrazek 1    14 grudnia 2018 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Syrokomli w Michałowie wystąpili w Koncercie Kolęd. Program został przygotowany we współpracy ze Szkolnym Wolontariatem. Koncert wzbogaciły występy podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Woli, którzy przygotowali też ozdoby świąteczne.

      Nasi uczniowie zaprezentowali następujący repertuar:
  Zespół 16-stu flecistów w osobach:  Ania Kaczmarek, Dagmara Drozdowska, Gabrysia Gościk, Grzegorczuk Magdalena, Joanna Karpiuk, Kamila Kuklińska, Marta Bołtryk, Marta Drozdowska, Oksana Jurczuk, Ola Kasperowicz, Ola Kondratowicz, Radosław Kaliszuk,  Roksana Luszewska, Wiktoria Filipczuk,  Zuzia Anciupiuk,  zagrał "Wśród nocnej ciszy”, "Gdy śliczna panna”, "Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, "Pójdźmy wszyscy do stajenki”, "Lulajże Jezuniu”.

      Ponadto Martyna Kalinowska zaśpiewała kolędę "Gdy Śliczna Panna”, Aleksandra Zakrzewska "O Holly Night", Adrian Daniluk i Natalia Aleksiejuk  "Ticha Nocz Nad Palestinoj”. Ewa Balcerzak przy akompaniamencie gitary Tomka Kalinowskiego, Dominiki Sikorskiej i Natalii Gierejkiewicz zaspiewała kolędę "Cicha Noc”, a Łukasz Anchim wystąpił ze składanką kolęd granych na akordeonie  "Dobryj Wieczer Hości”, "Rożdżestwo Chrystowe”, "Uczora z Wieczora", "Dzisiaj w  Betlejem".

      Do koncertu kolędnicy przygotowywali się samodzielnie, z rodzicami, przy wsparciu instruktorów z Gminnego Domu Kultury i w szkole na lekcjach muzyki prowadzonych przez panią Annę Rasiuk. 

     Na zakończenie przy akompaniamencie akordeonu prowadzonego przez Łukasza Anchima wspólnie zaśpiewaliśmy "Przybieżeli do Betlejem” i "Dzisiaj w Betlejem”. Melodyjne brzmienie kolęd i pastorałek wprowadziło nas w magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

     Kolędnicy:  I. Anchim, A. Rasiuk, E. Mackiewicz, ks. W. Tetiurka wraz Kołem Wolontariatu  prowadzonym przez E.Trochimczyk życzą pracownikom szkoły Wesołych i Rodzinnych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.


         Iwona Anchim

 • XXI Ogólnopolskiego Konkursu Białoruskiej Poezji i Prozy

      16 grudnia 2018 roku odbyło się ogłoszenie wyników XXI Ogólnopolskiego Konkursu Białoruskiej Poezji i Prozy. Do konkursu przystąpiło aż 29 uczniów Szkoły Podstawowej w Michałowie, którzy napisali po trzy wiersze w języku białoruskim. Młodzież rozpisywała się na różne tematy, od ulubionych zwierzątek, przez wiersze o porach roku aż do utworów o własnych uczuciach i marzeniach, pojawiły się  wiersze o Gminie Michałowo oraz o Białorusi. Redakcja tygodnika Niva zaprosiła wszystkich uczestników do restauracji Cechowa w Białymstoku na uroczyste rozdanie nagród.

      Nagrody rzeczowe oraz bony do księgarni otrzymali wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałowie. W tej edycji konkursu okazaliśmy się najlepsi! Nasz uczeń Łukasz Anchim zwyciężył zajmując I miejsce w konkursie ogólnopolskim. Na dodatek, Łukasz wystąpił grając na akordeonie czarujące melodie.

      Najważniejszą nagrodą jest jednak to, że wszystkie wiersze wysłane na konkurs zostaną opublikowane w gazecie Niva.

      Bardzo dziękuję rodzicom, którzy zaangażowali się i razem z dziećmi uczestniczyli w uroczystości.

  Emilia Gryko

 • Dokąd na wakacje? A może do Austrii?

  Dokąd na wakacje? A może do Austrii? 	 - Obrazek 1    W listopadzie i w grudniu 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Wł. Syrokomli w Michałowie odbyły się interesujące lekcje z udziałem wolontariuszki Elizabeth. Uczniowie poznali atrakcje turystyczne Austrii, obejrzeli zapierające dech w piersiach widoki górskie, zajrzeli do bogatych wnętrz eleganckich kawiarni, katedr  i pałaców z Wiednia. Okazały w swej architekturze, Pałac Schönbrunn zachęcał turystów do zwiedzania. Rozmawiali o znanych potrawach, takich jak sznycel czy gulasz, pośród których najwykwintniejszy jest oczywiście tort Sachera. Lekcja była znakomitą okazją do obejrzenia tradycyjnych tańców góralskich oraz wysłuchania oryginalnych dźwięków jodłowania.

  Zajęcia rozpoczęto zabawą aktywną „My nameis… and thisis my…”. A po obejrzeniu prezentacji, pracując w grupach, uczniowie wędrowali palcem po mapie w poszukiwaniu słynnych obiektów turystycznych. Na koniec otrzymali prezenty – pocztówki z Wiednia.

  Lekcja z wolontariuszką Elizabeth wzmocniła motywację uczniów do nauki języków, wzbudziła chęć poznania świata, kształtowała postawę otwartości na inne tradycje i obyczaje.

  Praca domowa również spotkała się z entuzjazmem. Uczniowie obiecali, że chętnie napiszą pozdrowienia z Wiednia do swoich rodziców.


  Iwona Anchim

 • Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek - Obrazek 1 12 grudnia 2018r.  uczniowie Szkoły Podstawowej im Władysława Syrokomli w Michałowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Bóg jest wśród nas” zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich w Gródku. Podczas konkursu uczniowie z kilku szkół zaprezentowali kolędy i pastorałki.
  Nasza grupa wystąpiła z następującym repertuarem:
  Zespół 16-stu flecistów w osobach:  Ania Kaczmarek, Dagmara Drozdowska, Gabrysia Gościk, Grzegorczuk Magdalena, Joanna Karpiuk, Kamila Kuklińska, Marta Bołtryk, Marta Drozdowska, Oksana Jurczuk, Ola Kasperowicz, Ola Kondratowicz, Radosław Kaliszuk,  Roksana Luszewska, Wiktoria Filipczuk,  Zuzia Anciupiuk,  Zuzia Kazberuk zagrał ,,Wśród nocnej ciszy” , ,,Gdy śliczna panna” , ,,Bóg się rodzi” „Cicha noc” , Pójdźmy wszyscy do stajenki”  ,,Lulajże Jezuniu” .
  Ponadto Martyna Kalinowska zaśpiewała kolędę ,,Gdy Śliczna Panna” , Adrian Daniluk i Natalia Aleksiejuk  ,,Ticha Nocz Nad Palestinoj”, Aleksandra Zakrzewska i Natalia Kalinowska ,,All I Want For Christmas”. Ewa Balcerzak przy akompaniamencie gitary Tomka Kalinowskiego, Dominiki Sikorskiej i Natalii Gierejkiewicz zaspiewała kolędę ,,Cicha Noc”, a Łukasz Anchim wystąpił ze składanką kolęd granych na akordeonie  ,, Dobryj Wieczer Hości”, ,,Rożdżestwo Chrystowe”, ,,Uczora Z Wieczora’, ,,Dzisiaj w  Betlejem.
  Do konkursu uczniowie przygotowywali się samodzielnie, z rodzicami, pod okiem instruktorów z Gminnego Domu Kultury i w szkole na lekcjach muzyki prowadzonych przez panią Annę Rasiuk. 
  Nasi uczniowie zajmowali pierwsze, drugie, trzecie miejsca. Otrzymali nagrody i dyplomy we wszystkich kategoriach: występy solowe, duety, zespoły i instrumentaliści. Ich perfekcyjne występy sprawiły nam ogromną satysfakcję i zostały zauważone przez oceniających . Za to  serdecznie dziękujemy zacnemu jury.
  Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez gospodarzy szkoły: dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Nasza praca została doceniona.  Obejrzeliśmy też wiele znakomitych występów uczniów ze szkół Gminy Gródek. Spotkaniu towarzyszyła świąteczna atmosfera.
  Anna Rasiuk
 • Apel porządkowy

  Apel porządkowy - Obrazek 1   12 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się apel porządkowy dla klas IV-VIII i III gimnazjum, podczas którego pani dyrektor Krystyna Wydrycka poinformowała o dwóch incydentach, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie szkoły. Zwróciła się do uczniów, aby zgłosili się do gabinetu dyrektora i przyznali się do popełnionego czynu. Zapoznała również ze zmianami w Statucie Szkoły Podstawowej w Michałowie. Następnie przekazała informacje odnośnie  terminu Wigilii Miejskiej i Jasełek szkolnych.

    Apel był również okazją do otrzymania pochwał za osiągnięcia w różnych dziedzinach w ostatnim miesiącu oraz wręczenia nagród laureatom konkursu ogólnopolskiego z j. angielskiego, wojewódzkiego „ Biblioteka to dobre miejsce dla człowieka” i szkolnego „Jak współcześnie można okazywać patriotyzm”.

    Na zakończenie spotkania pani dyrektor ustosunkowała się do próśb Samorządu Uczniowskiego i życzyła przyjemnego dnia. 


   Tamara Durek    

 • Akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

     Nasza szkoła brała udział w  akcji ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której operatorem jest Green Office Ecologic Spółka z o. o. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.  Zebraliśmy 1187 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Otrzymaliśmy bon w wysokości 328 zł, który wymieniliśmy na papier xero.

  Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

  Irena Miruć

 • Mikołajki w muzeum

  Mikołajki w muzeum - Obrazek 1    Dnia 06.12.2018 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Historii i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w zajęciach dotyczących różnych dziedzin medycyny i farmacji (historii lecznictwa, stomatologii, okulistyki, chirurgii…). W ramach zajęć przedstawiona została też historia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz jej głównej siedziby - Pałacu Branickich. Bardzo ważną ideą zajęć była interaktywność czyli bezpośredni kontakt młodzieży z eksponatem. Muzeum w ciekawy sposób przedstawia edukację prozdrowotną oraz rozwija kreatywność młodzieży. Uczniowie w ramach zajęć mieli możliwość wykonania mydełka w  kształcie np. mózgu, szczęki czy tabletki.

  Opiekunowie wycieczki: M.Owsiejczuk, K.Kaczmarek, I.Miruć

 • Warsztaty świąteczne

  Warsztaty świąteczne - Obrazek 1    10 grudnia w świetlicy oddziału przedszkolnego odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci miały okazję wykonać świąteczną bombkę. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, czego efektem były piękne, kolorowe ozdoby choinkowe. Z pewnością znajdą one wyjątkowe miejsce na choince.

       Wszystkim naszym uczniom i ich rodzinom życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

  Organizatorzy: K. Grodzka, J. Romańczuk

 • Mikołajki w Fikolandzie

    Mikołajki w Fikolandzie - Obrazek 107 grudnia uczniowie klas 0a i 0b wyjeżdżali do Fikolandu w Białymstoku.  Dzieci przez 2 godziny korzystały ze wszystkich atrakcji oferowanych przez Centrum Zabaw. Była to okazja do aktywnego spędzenia czasu oraz integracji klas.

     Dziękujemy mamie Julii, p. Monice Matys za pomoc w opiece nad dziećmi.

  Wychowawczynie klas 0: H. Łuksza, J. Romańczuk

 • Świąteczny nastrój w kinie

   07 grudnia po zajęciach szkolnych, uczniowie klas Va i Vb wyjechali do kina Helios w Białymstoku, aby obejrzeć animację filmową "Grinch".
  Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekiwali najpiękniejszego czasu w roku - świąt Bożego Narodzenia, przygotowując się do nich bardzo skrupulatnie. I tylko on, Grinch - żyjący w samotności, nie znoszący świąt zielony stwór, próbował zrobić wszystko, by je zepsuć.
  Bajka wprowadziła wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Przekonaliśmy się, iż niewiele trzeba zrobić, aby uszczęśliwić, nie tylko jednego człowieka ale i całe miasteczko.
  Organizatorzy dziękują mamie Nikoli, p. Ewie Zastockiej, za poświęcenie swego prywatnego czasu i wyjazd z nami w roli opiekuna.
   B. Bogdanowicz, A. Malesińska, D. Szemiot
 • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE - Obrazek 1     29.11.2018r. odbyły się warsztaty, na których pod czujnym okiem prowadzącej, uczniowie naszej szkoły wspólnie z mamami, babciami lub opiekunkami wykonali bożonarodzeniowe wieńce. Zajęcia dały możliwość nie tylko wykonania ciekawych i pomysłowych ozdób, miały też walor wychowawczy i integracyjny – umożliwiły wspólne spędzenia czasu w miej atmosferze. 
  Zajęcia poprowadziła pani Joanna Jegorow , której składamy serdeczne podziękowania.
  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne, twórcze spotkanie.


  Elżbieta Januszkiewicz, Dorota Ostaszewska

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  „Najważniejsze jest to, aby w każdym dziecku wzbudzić pragnienie nauki.”
   
     PASOWANIE NA UCZNIA - Obrazek 1   

     23 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Michałowie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.

     Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje talenty i umiejętności w części artystycznej zdobywając różne sprawności tj. czytania, liczenia, śpiewu, recytacji, sprawności fizycznej. Dzieci otrzymały gromkie brawa za doskonale wykonane zadania.

     Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów przez dyrektor szkoły p. Krystynę Wydrycką oraz wicedyrektor p. Wiolettę Gryko. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kuferki z pomocami dydaktycznymi ufundowanymi przez rodziców. Nad całą ceremonią czuwały wychowawczynie – p. Wanda Barszczewska i p. Justyna Trojanowicz.Wielką niespodziankę sprawiła dyrektor przedszkola p. Jolanta Dzieniszewska wraz z p. Ałłą Matwiejczyk, obdarowując każdą klasę książką a dzieci słodyczami. Prezenty sprawiły uczniom ogromną radość.

     Po zakończeniu uroczystości zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, a następnie wszyscy udali się na zabawę i słodki poczęstunek.

     Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce.

   
  Wychowawczynie klas pierwszych: Wanda Barszczewska i Justyna Trojanowicz
 • NOC FILMOWA

  NOC FILMOWA - Obrazek 1   16  listopada 2018r. odbyła się długo oczekiwana  Noc Filmowa. Wzięły w niej udział uczniowie klas 8a, 8c , IIIa, IIIb. Zostać w szkole po lekcjach to mało ciekawe, lecz zostać w szkole po to, żeby dobrze się bawić -to brzmiało  super. Spotkaliśmy się żeby razem spędzić całą noc oglądając filmy i nie tylko…  Zamówiliśmy pizzę, aby mieć siłę na całonocny maraton filmowy. Oczywiście nie zabrakło  wspólnych zabaw, gier czy wielogodzinnych rozmów. Bez wątpienia wszyscy dobrze się bawili. Chyba nikt nie zasnął ;) Noc Filmowa była świetną okazją do zintegrowania się,  a nad ranem  nikt nie miał  wątpliwości - trzeba to powtórzyć!


  Organizatorzy: Elżbieta Mackiewicz, Anna Rasiuk, Adam Owsiejczuk.

 • W Supraślu

  W Supraślu - Obrazek 1    22 listopada 2018r. grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę do Supraśla.

     Na początku pan Piotr Sawicki przybliżył  nam historię miasta, która sięga początków XV wieku. Dowidzieliśmy się, że na uroczysku Suchy Hrud powstał przeniesiony z Gródka prawosławny monaster. Jego założycielem i głównym fundatorem był Aleksander Chodkiewicz.

     Następnie rolę przewodnika naszej wycieczki przejął mnich i oprowadził nas po cerkwi Św. Jana Teologa, która w czasie II wojny światowej zdewastowana została przez żołnierzy sowieckich. Mieliśmy możliwość obejrzenia zdęć oryginalnych fresków cerkwi supraskiej. Kolejnym budynkiem, w którym zatrzymaliśmy się dłużej była cerkiew Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Stanowi ona wierne odwzorowanie XVI wiecznej cerkwi wysadzonej w 1944 roku przez wycofujące się wojska niemieckie. Nasza uwagę skupiła Supraska Ikona Matki Bożej  i XVI wieczne freski w stylu bizantyjskim. Mogliśmy też spróbować swoich sił jako chórzyści i wspólnie wykonać Caru Niebiesnyj. Następnie nasze kroki skierowaliśmy do Izby Pamięci poświęconej arcybiskupowi Mironowi (Mirosław Chodakowski), który zginął w katastrofie smoleńskiej. Od 1998 roku był generałem brygady i Ordynariuszem Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego. Ostatnim obiektem naszego zwiedzania było Muzeum Ikon. Dysponuje ono najbogatszą w Polsce kolekcją ikon z XVIII, XIX i XX wieku.

    Wróciliśmy wyposażeni w nową wiedzę historyczną o sąsiedniej gminie Supraśl oraz Monasterze Supraskim.

    Dziękujemy organizatorom i opiekunom wycieczki.

  Marta Wieremiejuk klasa VIc

 • „Zachowaj trzeźwy umysł”

  Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, w ramach której odbył się konkurs literacko-plastyczny „Autoportret”. W kategorii konkursu plastycznego zostali wyróżnieni:

  - Aleksandra Czerniawska
  - Sebastian Kabać
  - Tomasz Owsiejczuk
  - Zuzanna Kazberuk
  - Amelia Grodzka.

  Uczennica klasy 8c Weronika Florczuk, która wykonała pracę pod kierunkiem p. Elżbiety Januszkiewicz została laureatką ogólnopolską.
    
  23 października 2018 r. Weronika wraz z rodziną i p. dyrektor Krystyną Wydrycką uczestniczyła w Warszawie w Centrum Olimpijskim w rozdaniu nagród.

                                                                                                               Elżbieta Januszkiewicz

 • W Gierłoży i Kętrzynie

  W Gierłoży i Kętrzynie - Obrazek 1 21 listopada 2018 roku uczniowie klas V i IV uczestniczyli w wycieczce do Gierłoży i Kętrzyna. W ramach wyjazdu uczniowie odwiedzili Mazurolandię oraz Konsulat  Świętego Mikołaja.
  Pierwszy punkt programu zawierał warsztaty plastyczne oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Uczestnicy wycieczki własnoręcznie wykonali stroik świąteczny, zwiedzili Park Miniatur oraz Muzeum Militariów. Głównym punktem było spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikami Elfami. Uczniowie odgadywali zagadki, śpiewali kolędy, recytowali wiersze. Na zakończenie wszyscy otrzymali certyfikat od Świętego.
  Drugim punktem wycieczki był obiad w restauracji Zamek, rekomendowanej przez Magdę Gessler.
  Na zakończenie, w Fabryce Bombek uczniowie własnoręcznie wykonali ozdoby i dekoracje świąteczne.
  W wycieczce uczestniczyło 43 uczniów Szkoły Podstawowej  oraz 5 opiekunów.
  Organizatorzy wycieczki serdecznie dziękują Państwu Joannie i Sebastianowi Dołmatow z biura podróży Prestige Travel oraz kierowcom Zbyszkowi i Adrianowi z firmy przewozowej Ibatur.


  Bartosz Bogdanowicz, Jan Bójko, Anna Malesińska, Daniel Szemiot, Joanna Wieremiejuk

 • Apel porządkowy

      20 listopada 2018r. odbył się apel porządkowy dla klas IV-VIII i gimnazjum, podczas którego  pani dyrektor Krystyna Wydrycka przypomniała uczniom ważne kwestie związane z bezpiecznym i kulturalnym zachowaniem się w szkole, a także o konsekwencjach wynikających z nieprzestrzegania regulaminów szkolnych. Zwróciła uwagę na przestrzeganie ładu i porządku, dbanie o mienie szkolne. Podkreśliła, że na to, jaka jest opinia o szkole, ma wpływ każdy uczeń – to, w jaki sposób o niej mówi i jak ją reprezentuje na zewnątrz.
  Na apelu wyróżniono uczniów wytypowanych przez wychowawców za osiągnięcia w różnych dziedzinach w okresie IX- XI 2018r.

  Tamara Durek
   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć