Nawigacja

  • AKCJA NAKRĘTKA– wolontariat przypomina!

        Nakrętki – każdy zbiera inaczej.W zwykły worek, w pudełko po butach,w pudełko po herbacie. Najważniejsze, aby zbierać.

      Wolontariusze wszystkich klas - liczymy na Waszą pomoc w zbiórce nakrętek (praktycznie wszystkich  począwszy od butelek PET przez nakrętki po kawie skończywszy na płynach do prania itp.), na rzecz Krzysia Badowiec, który choruje na nieuleczalną, śmiertelną chorobę MUKOWISCYDOZĘ, pieniążki ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na leki, leczenie oraz rehabilitację.
                    Krzysio wraz z przyjaciółmi czekają.

      W ostatnich latach wzrosła w Polsce popularność akcji charytatywnych, których celem jest zbieranie plastikowych zakrętek, sprzedawanie ich w punktach skupu i przekazywanie uzyskanych w ten sposób pieniędzy osobom potrzebującym. Moda na zbieranie nakrętek i pomaganie potrzebującym nie przemija. Dlatego bądź modny – zbieraj nakrętki i pomagaj!

    Opiekunowie wolontariatu: I.Anchim, E.Mackiewicz, T.Durek

    Mukowiscydozy nie widać. Ale ta choroba jest i rujnuje życie chorych w każdym wymiarze.

    Bądź z nami i pomóż zrozumieć innym.

    #NieWidaćPrawda
    #PTWM

    Ps. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Krzysiu zajrzyjcie na konto Facebookowe Krzyś Badowiec

    (Nasz Mukolinek)

    Prosimy również o przekazanie 1% podatku dla Krzysia

    Numer KRS 00000 64 892
    Natomiast w rubryce CEL SZCZEGÓŁOWY numer subkonta, imię i nazwisko:
    761/48/17 Krzysztof Badowiec

  • Patron naszej szkoły

        Dnia 29.09.2020 r. w szkole obchodziliśmy rocznicę urodzin naszego patrona – Władysława Syrokomli. W tym roku świętowanie wyglądało nieco inaczej niż w latach ubiegłych, ponieważ obecna sytuacja nie pozwoliła wystawić corocznego apelu. Aby uczcić wydarzenie, została przygotowana prezentacja o życiu i twórczości poety, która była przedstawiana uczniom na lekcji. Na korytarzu szkolnym zaprezentowano wystawę poświęconą najważniejszym momentom z życia naszego patrona.

    Anna Kaczmarek (klasa 8b)

  • Ogłoszenie

    Szanowni Państwo,

    informujemy, że dzisiejszy (6-10-2020) odbiór dzieci w miejscowości Żednia i Sokole był jednorazowym incydentem, w tych miejscowościach kursy nie uległy zmianie. Autobus będzie kursował w tych samych godzinach jak dotychczas.

    https://michalowo.eu/uwaga-autobusy-z-sokola-jezdza-wedlug-dotychczasowego-rozkladu/

    Od poniedziałku t.j. 5-10-2020 zmieniają się godziny kursowania autobusów przewożących uczniów. Nowy rozkład zamieszczamy w linkach niżej.

    https://michalowo.eu/uwaga-zmiana-kursu-porannego-autobusu-szkolnego-z-bondar/

    https://michalowo.eu/uwaga-zmiana-kursu-porannego-autobusu-szkolnego-z-jalowki/

     

    Sekretariat ZS

     

  • Europejski Tydzień Języków

    "Jeden język ustawia Cię
    w korytarzu życia.
    Dwa języki otwierają każde drzwi
    po drodze." Frank Smith

    Świętujemy Europejski Dzień/Tydzień Języków!

                Od roku 2001, w którym Komitet Ministrów Rady Europy przyjął deklarację 
     o ustanowieniu corocznych obchodów Europejskiego Święta Języków, w wielu krajach europejskich dzień 26 września jest wielkim świętem miłośników nauki języków.

             Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków tom.in. ukazanie ogromnego znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenie idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami, promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. 

    Wrzesień w Szkole Podstawowej im.Wł.Syrokomli w Michałowie każdego roku obfituje  w działania promujące naukę języków, takie jak: lekcje tematyczne, zabawy, konkursy, projekty, quizy. Przynosi to wiele korzyści i satysfakcji. Tak też było i tym razem.

    W tym rokupodczas TygodniaJęzyków  uczniowie m.in. zamienili się w Agentów Językowych. Każdy uczeń otrzymał dziesięć zadań dotyczących znajomości języków obcych i termin na ich wykonanie. Dzieci musiały się wykazać wieloma umiejętnościami, aby zaliczyć wszystkie zadania. Na podsumowanie Agenta Językowego musimy jednaj jeszcze trochę poczekać, aż wszyscy złożą swoje Karty Agenta.

    Uczniowie uczestniczyli w lekcjach tematycznych i w zajęciach dodatkowych, podczas którychpoznawali bogactwo językowe Europy ze specjalnie wykonanych bransoletek z napisem "Porozmawiaj ze mną" w 10 językach europejskich, dopasowywali napisy do nazw języków, oglądali i tworzyli własne prezentacje, wzięli udział w quizach wiedzy.Celem takich zajęćbyło zmotywowanie do nauki oraz propagowanie różnych metod
    i form pracy wspomagających rozwój lingwistyczny uczniów. Oprócz gazetki ściennej, powstała również gazetka Szkolnego Klubu Europejskiego o tematyce poświęconej informacjom na temat krajów anglojęzycznych. Wielu uczniów chętnie wzięło udział
    w  zabawach i konkursach językowych na lekcjach języka białoruskiego, rosyjskiego
    i angielskiego: w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Szkolnym konkursie językowo-plastycznym LOOK AND LEARN!

     Tradycyjnie,stale pracujemy w międzynarodowych projektach e-Twinning.  Właśnie rozpoczęliśmy pracę  w projekcie e-Twinning:In OurHands

    (W naszych rękach). Projekt rozwija kreatywność, doskonali  kompetencje informatyczne i językowe uczniów,wzbogaca wiedzę o świecie,a  poświęcony jest  istotnej kwestii - ochronie środowiska, bowiem losy Ziemi są przecież w naszych rękach.

    W tym roku wsparło nas Ministerstwo Edukacji Narodowej. Otrzymaliśmy materiały, które wzbogaciły lekcje i zapewne zachęciły uczniów do nauki.

                                                                                                                nauczyciele języków

  • NARODOWE CZYTANIE

    W tym roku z powodu stanu epidemii tradycyjna akcja Narodowego Czytania w naszej szkole miała nietypowy charakter. Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury nakręciliśmy film, w którym uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Michałowie odczytują fragmenty ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego.

    Tak jak i w poprzednich edycjach akcji zaprosiliśmy do udziału w niej przedstawicieli środowiska lokalnego. Dzieło Słowackiego, napisane w epoce romantyzmu i koncentrujące się na analizie czynów i postaw bohaterów, wciąż nie traci na swojej uniwersalności, a postaci Aliny, Balladyny i Kirkora na stałe weszły do kanonu bohaterów literackich.

    Link do filmu z akcji Narodowego Czytania

    Urszula Kaczmarek

    Tomasz Szkiłądź

  • AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020”

        Nasza szkoła 25 września przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”, której tegoroczne hasło brzmiało: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Uczniowie klas II, III i IV wraz z opiekunami wzięli udział w tym ważnym przedsięwzięciu. Wszyscy wyposażeni w rękawiczki i worki z dużym zaangażowaniem porządkowali teren szkoły.

    Dzięki takim akcjom już od najmłodszych lat uczymy się, że każdy może przyczynić się do poprawy stanu środowiska, a wystarczy zacząć od najbliższego otoczenia.

    Wszystkim dziękujemy za udział!

    Agnieszka Bagińska

  • Wolontariat – działamy i z radością pomagamy!

         19 września 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Syrokomli w Michałowie uczestniczyli w pikniku charytatywnym, podczas którego wsparli zbiórkę funduszy przeznaczonych na leczenie Kubusia Suchodoły. Smakołyki na kiermasz przygotowali uczniowie wraz z rodzicami - za co bardzo im dziękujemy.

     

    Drużyna Kubusia  gromadzi pieniądze poprzez cykliczne akcje, ale każdy z nas może dokonać wpłaty na konto, aby pomóc rodzicom w walce o zdrowie i życie synka. Informacje  dla wszystkich ludzi dobrego serca znajdują się na stronie Fundacji siepomaga.pl Logo Siepomaga

    Czy warto pomagać? Z pewnością wielu z nas udzieli na to pytanie twierdzącej odpowiedzi – zwłaszcza Ci, którzy uważają, że nikt z nas nie jest tak biedny, aby nie mógł się czymś podzielić z innymi. Ponadto badania naukowe prowadzone przez psychologów dowodzą, że wielu ludzi szuka pomysłu na to, jak być szczęśliwym. Okazuje się, że jest na to prosty i znany od dawna pomysł - pomagając innym.

    Iwona Anchim

  • Akcja  #sadziMY

        Dzięki Nadleśnictwu Żednia dnia 18 września nasza szkoła mogła przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę.

     Sadzonki dębu można było odebrać z rąk leśników, którzy na placu szkoły podstawowej jak i liceum zachęcali do posadzenia własnego drzewka. Leśnicy wskazywali rolę małego drzewka jako początku szerszych działań na rzecz przyrody, klimatu i gospodarki. Chętnych, aby wesprzeć akcję nie brakowało.

     

    Anna Rasiuk - pedagog szkolny

  • Edukacja prawna

         Dnia  15 września 2020r. uczniowie klas siódmych i ósmych  uczestniczyli w zajęciach z edukacji  prawnej prowadzonych przez aplikantkę radcowską p. Joannę Skorupa. Celem zajęć było między innymi podniesienie świadomości młodzieży z zakresu praw i obowiązków obywateli, działalności organów ochrony prawnej, dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej, zasad ponoszenia odpowiedzialności karnej oraz uprawnień konsumentów. Dodatkowo młodzież poznała specyfikę zawodów prawniczych.

     Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie przekazywaną wiedzą, co z pewnością przełoży się na ich świadomość.

    Anna Rasiuk - pedagog szkolny

  • Komunikat

    Szanowni Państwo w trakcie wizyty w Zespole Szkół w Michałowie pamiętajcie o:

    • zakrywaniu ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego;
    • dezynfekcji rąk po wejściu do budynku, dozownik z płynem do dezynfekcji dostępny jest na wejściu;
    • zachowaniu dystansu 2 metrów od innych osób. W sekretariacie, u pedagoga możliwa jest obsługa jednej osoby. Nie dotyczy to osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka, pełnomocników lub rodziców z dzieckiem z niepełnosprawnością.

    Dziękujemy

  • Nadszedł upragniony rok szkolny

        Po długiej nieobecności w szkole rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/2021. Bez uroczystej inauguracji z powodu pandemii uczniowie 1 września spotkali się z wychowawcami. Zostali przez nich serdecznie przywitani w progach szkoły w imieniu Pani Dyrektor.
        W trakcie spotkań wychowawcy zapoznali uczniów i obecnych rodziców z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspekrora Sanitarnego i Mimisterstwa Edukacji Narodowej dotyczącymi postępowania w szkole i procedur związanych z przeciwdziałaniem COVID-19. Przypominali uczniom, aby wchodząc do szkoły dezynfekowali ręce przed udaniem się do szatni.
        Życzymy wszystkim zdrowia, zaangażowania w naukę, wytrwałości na każdy dzień pracy.

        Rodziców prosimy o dostosowanie się do zaleceń: noszenie na terenie szkoły maseczek i dezynfekcję rąk.

  • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

        26 czerwca 2020 r. zajęcia dydaktyczne i rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego odbyło się w innej niż zwykle formie, dlatego że obowiązują warunki obostrzeń reżimu sanitarnego, który wymaga od nas wszystkich wielu wyrzeczeń i zrozumienia. Rozdanie świadectw promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły podstawowej przez wychowawców odbyło się w ustalonych godzinach w wyznaczonych miejscach z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

       Tegoroczni absolwenci swoją skromną uroczystość mieli w hali i rozpoczęli odśpiewaniem hymnu państwowego.

         Następnie zabrała głos dyrektor Krystyna Wydrycka. W swoim przemówieniu podkreśliła, że zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego z nas. Kończący się rok szkolny 2019/2020 zaczął się jak każdy inny. Spotkaliśmy się w murach naszej szkoły, by wspólnie się uczyć, rozwijać pasje, odkrywać świat, zawierać przyjaźnie. Jednak w marcu wszystko się zmieniło. Po raz pierwszy znaleźliśmy się w takiej sytuacji: zamiast lekcji w szkole- lekcje zdalne, zamiast wspólnych zabaw- izolacja, niepewność czy odbędą się egzaminy ósmoklasisty. Był to trudny czas dla uczniów, nauczycieli, rodziców, dyrekcji. Pani dyrektor przytoczyła wiersz L. Staffa „Most”, który stanowił kwintesencję trudnych miesięcy nauki zdalnej.

       Dzisiaj możemy powiedzieć, że dzięki wspólnemu wysiłkowi, zaangażowaniu, wyrozumiałości, spójności działania, sprostaliśmy postawionym przed nami wyzwaniom. Mimo trudności było wiele osiągnięć. Pani dyrektor skierowała szczególne słowa do absolwentów. Podziękowała za wysiłek i współpracę. Życzyła szczęśliwych i bezpiecznych wakacji, uśmiechu na twarzy, aby snując plany na czas zasłużonego wypoczynku dbali o siebie. By były to miesiące wytchnienia, radości, życzliwości i nowych przyjaźni, a każdy dzień wakacji stał się niesamowitą przygodą. Swoje słowa skierowała również do rodziców, którzy są częścią społeczności szkolnej. Podziękowała za współpracę, wsparcie w procesie nauczania podczas zdalnej edukacji, zaangażowanie i inicjatywy, które służyły dobru uczniów, motywację, aby pociechy wspinały się na kolejne szczeble edukacji. Na zakończenie życzyła wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, by rozpoczynające się wakacje były czasem spokojnego wypoczynku i spełniania marzeń.

       Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień absolwentom, którzy uzyskali najwyższe wyniki, a ich rodzicom listów gratulacyjnych. Wyróżnieni uczniowie to:

    klasa VIIIa

    • Sebastian Puczyński -średnia ocen 5,06 i wzorowe zachowanie
    • Tomasz Matys- średnia ocen 5,0 i wzorowe zachowanie
    • Jakub Bójko- średnia ocen 4,78 i wzorowe zachowanie

    klasa VIIIb

    • Joanna Karpiuk - średnia ocen 5,5 i wzorowe zachowanie
    • Roksana Luszewska- średnia ocen 5,27 i wzorowe zachowanie
    • Radosław Kaliszuk- średnia ocen 5,05 i wzorowe zachowanie
    • Krzysztof Pych- średnia ocen 5,0 i wzorowe zachowanie

    klasa VIIIc

    • Zuzanna Ancipiuk- średnia ocen 6,0 i wzorowe zachowanie
    • Marta Bołtryk- średnia ocen 5,47 i wzorowe zachowanie
    • Aleksandra Kondratowicz- średnia ocen 5,05 i wzorowe zachowanie

    Gratulujemy uczniom i rodzicom wspaniałych wyników!

    Vice dyrektor Wioletta Gryko wręczyła stypendia za wyniki w nauce Zuzannie Ancipiuk i Joannie Karpiuk.

    Rada Rodziców ufundowała nagrody uczniom aktywnie działającym w Samorządzie Uczniowskim. Opiekunowie – Irena Kardasz i Grzegorz Szymański wręczyli książki i dyplomy -Zuzannie Ancipiuk, Michałowi Jurczuk, Aleksandrze Kondratowicz i Martynie Kalinowskiej.

    Po wręczeniu nagród odbyło się ślubowanie absolwentów, które poprowadziła pani Elżbieta Januszkiewicz.

    Od tego roku w naszej szkole absolwentom klas ósmych są przyznawane wyjątkowe nagrody „Szkolne orły”. Przewodnicząca Kapituły Anna Kazberuk przybliżyła krótki rys historyczny i listę nagrodzonych.

    NAJLEPSZY ABSOLWENT

    Zuzanna Ancipiuk– za uzyskanie najwyższej średniej ocen 6,0 i zachowanie wzorowe

    NAJWIĘKSZYSUKCES

    Radosław Kaliszuk– za zdobycie tytułu trzykrotnego finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki i informatyki.

    SPOŁECZNIK SZKOŁY

    Zuzanna Ancipiuk - za aktywną prace na rzecz szkoły w ramach Samorządu Uczniowskiego, czynny udział w apelach i  uroczystościach szkolnych oraz

    nienaganną postawę wobec wszystkich pracowników szkoły.

    NAJLEPSZY SPORTOWIEC

    Patryk Gobiec– za zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Województwa podlaskiego w żeglarstwie w klasie„Olimpus”

    NAJLEPSZY CZYTELNIK

    Aleksandra Kondratowicz– za 4 krotne zdobyciena koniec roku szkolnego tytułu najlepszego czytelnika.

    ARTYSTYCZNA DUSZA

    Martyna Kalinowska – za wielokrotne reprezentowanie naszej szkoły na różnych konkursach wokalnych na szczeblu gminnym, wojewódzkim i rejonowym.

    NAJSYMPATYCZNIEJSZY UCZEŃ

    Zuzanna Ancipiuk – za zdobycie największej ilości głosów w tajnym głosowaniu nauczycieli.

    BRATNIA DUSZA

    Aleksandra Ciwoniuk- za niesienie bezinteresownej pomocy w szkole oraz pracę społeczną w ramach wolontariatu w Stowarzyszeniu Pomocy Rodzinie i Dzieciom „Szansa”.

    SYSTEMATYCZNY UCZEŃ

    Tomasz Matys–za najwyższą frekwencję -100% obecność na zajęciach szkolnych w klasie 6 i 7, w klasie 8 opuścił tylko 7 godzin lekcyjnych.

    Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

    Uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w sporcie i zajmowali wysokie miejsca również zostali nagrodzeni. Są to: Patrycja Ciwoniuk, Antoni Jegorow, Jakub Zięciak.

    Klub Sportowy ufundował statuetki najlepszym sportowcom. Oto lista nagrodzonych:

    Jakub Zięciak, Maciej Charyło,Wojtek Woronowicz, Michał Charyło,Piotr Bancarewicz.

    Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom przez wychowawczynie  świadectw ukończenia szkoły podstawowej.

    Na zakończenie głos zabrała Magda Jurczuk- przedstawicielka Rady Rodziców. Podziękowała za współpracę i złożyła życzenia na wakacje.

    Kochani!

    Pamiętajmy o bezpieczeństwie w okresie wakacji, aby przebiegły w zdrowiu, radości i szczęściu. Dbajmy o siebie przestrzegając zasad reżimu sanitarnego, abyśmy mogli od września wszyscy cało, zdrowo i szczęśliwie rozpocząć następny, miejmy nadzieję, że już w formie tradycyjnej, nowy rok szkolny 2020/2021.

    Tamara Durek, Katarzyna Grodzka

  • Egzamin Ósmoklasisty

        Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Jest on przeprowadzany w formie pisemnej z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj. j. polskiego, matematyki i języka nowożytnego. Zadania we wszystkich arkuszach sprawdzały, w jakim stopniu ósmoklasiści opanowali wymagania ogólne i szczegółowe − z zakresu trzech przedmiotów egzaminacyjnych − określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego. Poszczególne zadania w arkuszach egzaminacyjnych mogły również – w myśl zasady kumulatywności przyjętej w podstawie – odnosić się do wymagań przypisanych do wcześniejszych etapów edukacyjnych, w tym podstawy programowej z 2012 r. dla I i II etapu edukacyjnego. Tegoroczny egzamin odbywał się w niezwykłych warunkach, w niezwykłych czasach. Ze względu na pandemię korona wirusa termin przesunięto z kwietnia na 16-18 czerwca 2020r.

     W naszej szkole do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło pięćdziesięciu uczniów.

    Podczas egzaminów uczniów i nauczycieli obowiązywały szczegółowe wytyczne sanitarne opracowane przez MEN, CKE i GIS. Wszyscy przestrzegali ustalonych procedur. Egzamin przebiegł bez zakłóceń.

    Wyniki zostaną ogłoszone 31 lipca.

    Trzymamy kciuki !

    Tamara Durek, Katarzyna Grodzka

     

  • W domu - nie znaczy nudno …

        W domu - nie znaczy nudno … czyli  twórcza praca naszych uczniów w okresie pandemii.

       Uczniowie klas VI i VII  w ramach zdalnego nauczania z plastyki i muzyki przystąpili do zabawy w odtworzenie dzieł malarstwa w postaci Domowych Żywych Obrazów. Dodatkowo tworzyli stylizacje znanych i lubianych wykonawców muzycznych. Ich prace są warte obejrzenia!

    Dziękuję wszystkim uczniom za wykonaną pracę oraz  niesamowitą kreatywność i zaangażowanie. 

                                                               Anna Rasiuk

  • Zakończenie akcji ,,Szkoło, Pomóż i Ty”.

        W piątek 29 maja 2020r. w naszej szkole ostatecznie zakończyliśmy akcję charytatywną ,,Szkoło, Pomóż i Ty”.  Akcja polegała na rozprowadzaniu przez wolontariuszy cegiełek w postaci pomocy naukowych w kwocie powyżej 2zł, czyli więcej niż kosztowało wyprodukowanie jednej cegiełki. Akcja przebiegała etapami, rozpoczęliśmy ją w listopadzie, później kontynuowaliśmy w lutym i marcu. Wolontariusze odwiedzali klasy przez jeden tydzień wyznaczonego miesiąca.Do akcji włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Sprzedaliśmy prawie wszystkie cegiełki.  Cel był szlachetny: wsparcie Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych w Gdańsku. Na konto Fundacji wysłaliśmy 215 złotych.Warto było! Zawsze warto pomagać!Dobro powraca! Kto się dzieli, do niego wraca!

    Wolontariat: D.Golak

  • II Ogólnopolski Konkurs „Sokrates” z języka polskiego

        04 marca 2020r. czterech uczniów z klasy VIIIa wzięło udział w II Ogólnopolskim Konkursie „Sokrates” z języka polskiego. Konkurs był  organizowany przez firmę B. J. Creative Training dla uczniów zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych. Konkurs trwał 60 minut i można było zdobyć max 30 punktów.

     Celem konkursu było:
    1) wyrabianie umiejętności twórczego myślenia, rozwijanie zainteresowań poznawczych
    i uzdolnień uczniów,
    2) integracja młodzieży i motywowanie do współzawodnictwa,
    3) promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych,
    4) wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki na wyższych etapach edukacyjnych.

    Nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

    Tamasz Matys- 23p na 30p

    Sebastian Puczyński 23p na 30p

    Julia Rudnik 13p na 30p

    Jakub Bujko 9p na 30p

    Dziękuję uczniom za zmaganie się z trudnym wyzwaniem i gratuluję osiągnięć.

    Szkolny koordynator Tamara Durek

  • LAUREACI konkursu plastycznego „ Moja Mama i ja”

         Drodzy Uczniowie, w konkursie plastycznym organizowanym przez Samorząd Uczniowski wzięło udział 10 osób z klas 0-I. Nadesłaliście przepiękne prace, w które włożyliście dużo wysiłku i serca. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace: Amelii Paszkiewicz z kl.0 a, Wiktorii Lasota z kl. I a, Stefana Łuksza z kl. 0 a i Weroniki Bielskiej z kl. I b. Wspaniale wykonali rysunki również: Natalia Włodkowska z kl. I b, Daria Dąbrowska z kl. I a, Klaudia Helman z kl. I b, Natalia Ostrowiecka z kl. 0 b, Aleksandra Pacewicz z kl. 0 a oraz Franciszek Bujko z kl. I b.

        BRAWO dla Was!. Jesteśmy pełni podziwu dla Waszego zaangażowania i pomysłowości. Postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników. Otrzymacie dyplomy i książki ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole. Gratulujemy!

    Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

  • Rymy układamy - wirusowi się nie damy!

       Rozstrzygnięto konkurs o charakterze profilaktycznym "Rymy układamy -  wirusowi sie nie damy - bezpiecznie i pomysłowo w domu czas spędzamy" skierowanym do uczniów klas 0-IV. Jury wyłoniło najciekawsze wiersze nagrodziło autorów w kategoriach wiekowych.

  • Kartka dla Medyka

        Uczniowie klasy 5b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "KARTKA DLA MEDYKA". Powstało 11 prac w podziękowaniu za trudną pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. Akcja miała na celu wykształcić u dzieci szacunek dla tych zawodów i refleksję nad swoim zdrowiem i trybem życia.

    Justyna Kuźma

  • Światowy Dzień Autyzmu

    Nawet pracując zdalnie dzieci naszej szkoły zsolidaryzowały się z okazji Światowego Dnia Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. Wycięły i namalowały niebieskie serduszka oraz umieściły je w oknach swoich domów. Tak trzymać! Dziękujemy!

    Aniela Monach

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
    ul.Sienkiewicza 21
    16-050 Michałowo
  • 85 71 89 515

Galeria zdjęć