Podczas gdy najmłodsi uczniowie naszej szkoły bawili się w towarzystwie Olafa i Elzy, klasy IV- VI pod okiem animatorki pani Ani Zatorskiej tańczyły w różnych rytmach muzyki dyskotekowej w harcówce, biorąc udział w konkursach.
Najstarszej młodzieży Rada Rodziców zorganizowała wyjazd na ognisko do Podozieran. Mogliśmy tam w zimowej scenerii, wśród śnieżnych koronkowych drzew brać udział w różnych konkursach przygotowanych przez animatorkę zabaw np. jazda na nartach, lepienie bałwana, odnajdywanie ukrytych w leskie krążków czy też przeciąganie liny. Pogoda była wymarzona, lekki mróz sprzyjał harcom na śniegu. Dopełnieniem zabaw były gorące kiełbaski prosto z ogniska.
J.Wieremiejuk, I. Kardasz
17 stycznia 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im.Wł. Syrokomli w Michałowie i nauczyciele Krystyna Kaczmarek, Emilia Gryko oraz Iwona Anchim uczestniczyli w uczcie kulturalnej. Obejrzeli musical Teatru Współczesnego z Krakowa pt.: „Opowieści z Lodowej Krainy”. Wspaniała oprawa muzyczna, interesująca opowieść, bogate stroje, znakomici aktorzy. Miejsce - sala widowiskowa Uniwersytetu Pedagogicznego w Białymstoku. Scenariusz i reżyseria: Bartosz Jarzymowski.
Iwona Anchim
17 stycznia 2018 roku uczniowie z naszej szkoły wybrali się do teatru, gdzie obejrzeli sztukę pt. „Opowieści z Krainy Lodu”. Opowiadała ona o przygodach: Anny, Elzy i Kristofa. Przedstawienie bardzo przypadło wszystkim do gustu. W drodze powrotnej odwiedziliśmy KFC.
Dagmara Krawczuk
17 stycznia 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się choinka noworoczna dla klas 0-III zorganizowana prze Radę Rodziców.
Imprezę prowadziła firma "Fast Event" z Białegostoku. Do wspólnej zabawy wszystkich najmłodszych zapraszał "didżej" oraz Bałwanek Olaf i Księżniczka Elza. Wszystko odbywało się w scenerii Krainy Lodu i Baśni w otoczeniu dmuchanych zamków.
Dzieci brały udział w różnych konkursach z nagrodami: m. in. śnieżnych potyczkach, przeciągały linę, układały puzzle, brały udział w wyścigach sanek, tańczyły różnymi częściami ciała oraz tańczyły z Olafem i Elzą.
Wielkim finałem wspólnej zabawy choinkowej była oczywiście wizyta św. Mikołaja, z którym dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy Radzie Rodziców za niesamowitą podróż w Krainę Lodu i Baśni przepełnioną mnóstwem zabawy.
Dorota Golak
„Ta historia zdarzyła się naprawdę. Wtedy, kiedy dzieciaki nie znały jeszcze komputerów i wszystkie wolne chwile spędzały na podwórku. W małej wiosce mieszkał zafascynowany życiem ptaków chłopiec. I tak się stało, że pewnego dnia na swojej ścieżce spotkał puchacza. Chłopiec i sowa. Czy taka przyjaźń jest możliwa?” - czytamy na okładce najnowszej książki Bogdana Dudko „BubuśPuchaczek” i już mamy ochotę powędrować wzrokiem na pierwsze strony, aby dowiedziećsięwięcej o tej nietypowej przyjaźni.
16 stycznia 2018r. uczniowie klas IVc i IVd Szkoły Podstawowej im.Wł. Syrokomli w Michałowie wraz z nauczycielkami panią Aliną Żakiewicz i Iwoną Anchim uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Bogdanem Dudko, który zaprezentował swoją nową książkę „BubuśPuchaczek”. Jest to publikacja dla dzieci, ale rodzice zapewne też chętnie przeniosą się w świat wyobraźni i wspomnień z dzieciństwa.
Chłopiec i sowa to główni bohaterowie opowieści. Czy taka przyjaźń jest możliwa? Na to pytanie znajdą odpowiedź uczestnicy spotkania po przeczytaniu, jeszcze pachnących zapachem świeżego druku, książek, które otrzymali z dedykacją autora.
Promocji książki towarzyszyły interesujące opowieści o sowach, ich zwyczajach, trybie życia i naturalnym środowisku jakie zamieszkują te ptaki. Odbyły się też warsztaty prowadzone przez panią Dagmarę Widanow. Dzięki jej wskazówkom z kolorowych kawałków filcu powstawały wspaniałe, puchate sowy.
Spotkanie zostało zorganizowane w GminnejBibliotece Publicznej w Michałowie. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy.
Iwona Anchim i Alina Żakiewicz
11 stycznia 2018r. grupa uczniów z klas IVC, IVD,VA, VB Szkoły Podstawowej im.Wł. Syrokomli w Michałowie bujała w obłokach i próbowała przeskoczyć swoje możliwości skacząc na trampolinach w Strefie Wysokich Lotów. Do zajęć sportowych uczniowie byli dobrze przygotowani – założyli odpowiedni strój, skarpetki antypoślizgowe i zaopatrzyli się w napoje, pamiętając o tym, że podczas intensywnego wysiłku zawsze należy uzupełniać płyny w organizmie.
Na początku odbyła się,pod czujnym okiem instruktorów,solidna rozgrzewka. A później były harce, zabawy indywidualne i w grupie, wyskoki na trampolinach i huśtanie na linach oraz przeloty nad morzem gąbek zakończone miękkim lądowaniem.
Zajęcia miały charakter rekreacyjny, rozwijały sprawność uczniów, uczyły bezpiecznego zachowania, bo w czasie zabawy należało zachować ostrożność i uważać zarówno na siebie jak i na innych. Wspólne zajęcia sportowe integrowały zespoły klasowe.
Bawiąc się na tle niebieskich materaców, wszyscy zgodnie twierdzili,że poczuli się prawie jak w niebie. Opiekę nad uczniami pełniły panie Iwona Anchim, Alina Żakiewicz i Elżbieta Trochimczyk.
Iwona Anchim, A.Żakiewicz, E.Trochimczyk
1. 800 - 845
2. 850 - 935
3. 940 - 1025
4. 1030 - 1115 obiad
5. 1130 - 1215 obiad
6. 1230 - 1315
7. 1320 - 1405
8. 1410 - 1455
22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się klasowe wigilie oraz Jasełka. Uczniowie, w ostatnim dniu nauki starego roku, zasiedli do pięknie przystrojonych stołów. Podzielili się opłatkiem, spożyli prosforę oraz złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie delektowali się potrawami przygotowanymi przez rodziców, śpiewali kolędy i pastorałki. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich klasowych problemach.
O godzinie 10:50 udali się do hali sportowej aby obejrzeć Jasełka w wykonaniu, tym razem, swoich nauczycieli. Wystawili Oni niezwykłe i bardzo innowacyjne Jasełka Bożonarodzeniowe. Ich treść stanowiła historia narodzenia Jezusa w Betlejem, spisek Heroda a także wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń. Odpowiednio dobrane kostiumy, rekwizyty oraz bogata sceneria przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła widzów w klimat zbliżających się świąt. Na koniec występu artystycznego została wspólnie odśpiewana pastorałka i ofiarowanie serduszek przez najmłodsze dzieci nowonarodzonemu Dzieciątku. Oglądający nie szczędzili gorących braw.
Zaprezentowane przez nauczycieli Jasełka bardzo się podobały społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom. Nie ukrywali, że wywarły na nich ogromne wrażenia. Sami występujący byli z siebie dumni, słysząc wiele pochwał pod swoim adresem.
Po zakończonym występie głos zabrała dyrektor szkoły pani Krystyna Wydrycka, która gorąco podziękowała aktorom oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście.
Tamara Durek, Dorota Golak
Na przełomie listopada i grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Syrokomli w Michałowie odbywały się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kuratorium w Białymstoku.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Uczniowie przygotowywani pod kierunkiem mgr Justyny Kuźmy i mgr Elżbiety Mackiewicz
Uczniowie przygotowywani pod kierunkiem mgr Ewy Głowackiej.
Uczniowie przygotowywani pod kierunkiem inż. Włodzimierza Kaliszuka.
Uczniowie przygotowywani pod kierunkiem mgr Iwony Anchim.
Gratulujemy! Życzymy powodzenia na dalszych etapach.
Tekst: Tamara Durek
Dnia 20 grudnia 2017r. uczniowie klasy II, Va, b i c oglądali największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków LEGO, nad którą patronat objął Rzecznik Praw Dziecka – Pan Marek Michalak.
Wystawa łączy zabawę i edukację, a znajduje się w Galerii Jurowieckiej w Białymstoku . Uczniowie uczestniczyli w nietypowej lekcji biologii - HUMAN BODY. Można było zobaczyć podstawowe układy człowieka, takie jak: układ oddechowy, pokarmowy i kostny precyzyjnie zbudowany w całości z klocków LEGO.
Ponadto oglądali niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków np. największy na świecie statek –TITANIC, którego długość wynosi 11 metrów a wysokość 3 metry. Były też eksponaty interaktywne - roboty, budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, sceny historyczne, sceny znane z filmów i bajek … i wiele innych. Była też strefa zabaw klockami LEGO dla dzieci w każdym wieku, w której nasi uczniowie spędzili wspaniałe chwile. Tworzyli swoje budowle, pisali na ścianie klockami i korzystali z wielu innych atrakcji.
Wycieczkę zorganizowały panie: Dorota Ostaszewska, Krystyna Kaczmarek i Irena Miruć.
Irena Miruć
13 grudnia odbyły się warsztaty, na których rodzice, uczniowie i wychowawczynie z klas 0b, Ia i IIId wykonywali ozdoby świąteczne. Chociaż dziś mamy duży wybór barwnych bombek warto wrócić do zwyczaju własnoręcznego wykonania choinkowych dekoracji. Możliwości było wiele, m.in. dekorowanie pierniczków, ozdoby choinkowe z papieru, bombki, aniołki czy choinki wg własnego pomysłu. Wszystkie ozdoby pięknie udekorowały naszą szkolną choinkę.
Bardzo dziękujemy za udział w zajęciach i mile spędzony czas.
Aniela Monach, Joanna Romańczuk, Justyna Trojanowicz
W dniach 4 i 18 grudnia 2017 r odbyły się Dni języków Obcych w naszej szkole. Pierwszego dnia obchodziliśmy Dzień Języka Angielskiego. Odwiedziliśmy Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Irlandię, Kanadę oraz Australię. Drugi dzień przeznaczony był dla Rosji i Białorusi.
Wszelkie działania odbywały się w ramach Innowacji Pedagogicznej „Kultura i sztuka w językach obcych”.
Obchody Dni Języków Obcych poprzedzone zostały przygotowaniami prezentacji multimedialnych, które uczniowie zaprezentowali młodszym kolegom z klas III. Ze zdobytych informacji uczniowie stworzyli kolaże oraz plakaty, którymi zostały udekorowane korytarze i tablice informacyjne.
Podczas Dnia Języka Angielskiego towarzyszyli nam: królowa Elżbieta, dwa karły Leprechauny oraz zaprzyjaźniony z naszą szkołą Szkot. Uczniowie brali udział w konkursach, zadaniach oraz quizach językowych. Mieli też możliwość spróbowania tradycyjnych ciast i przysmaków charakterystycznych dla krajów anglojęzycznych oraz skosztować herbatki.
Podczas Dnia Języka Rosyjskiego i Białoruskiego odwiedził nas sam Dzied Maroz i jego wnuczka Snieguroczka. Przygotowany został tradycyjny rosyjsko- białoruski poczęstunek w postaci ciasta drożdżowego, naleśników z dżemem i herbaty z konfiturą. Uczniowie poznali najważniejsze fakty i ciekawostki dotyczące omówionych krajów. Mogli też obejrzeć inscenizację bajki „Rzepka” oraz wcielić się w rolę aktorów.
Dorota Bajko, Emilia Gryko, Elżbieta Januszkiewicz, Anna Malesińska, Joanna Romańczuk, Joanna Wieremiejuk, Iwona Anchim
Od listopada do stycznia współpracujemy w miedzynarodowym projekcie e -Twinning pt.: “This Christmas Together”. Uczniowie przygotowywali pocztówki świąteczne, życzenia, opisy tradycji towarzyszących obchodom Świąt Bożego Narodzenia, oraz kolędy charakterystyczne dla danego regionu Europy. Nowością była wymiana ważnych i ciekawych cytatów z książek.Powstały też prezentacje opisujące najpiękniejsze zakątki naszego regionu.
Otrzymaliśmy bogatą korespondencję z życzeniami świątecznymi. Przybyły do nas pocztówki z Włoch, Grecji, Czech, Rumunii, Portugalii, Cypru, Hiszpanii, Francji, Słowacji, Wegier, Turcji.
Tym razem jesteśmy współzałożycielami projektu wspólnie z Carlą Senis – nauczycielem j.angielskiego z Włoch. Mimo iż mamy doświadczenie pracy w projektach, to realizacja projektu This Christmas Together,była dla nas wyzwaniem. Uczniowie przygotowywali materiały podczas lekcji, zajęć dodatkowych i w domu. Nad realizacją poszczególnych zadań w projekcie czuwał nauczyciel j.angielskiego.
Uczniowie doskonalili umiejętności językowe i komputerowe, poszerzali wiedzę o świecie, rozwijali kreatywność izdolności plastyczne, wykazali naturalną ciekawość i chęć poznania tradycji i obyczajów charakterystycznych dla różnorodnych obszarów kulturowych krajów europejskich( własnego region, kraju, państw Unii Europejskiej)oraz kształtowali postawę tolerancji i otwarcia na drugiego człowieka.
Iwona Anchim
Stało się to już tradycją, że z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wojewódzkim konkursie poetyckim „Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka” organizowanym przez SP 21 w Białymstoku pod patronatem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Przeprowadziliśmy szkolne eliminacje, po przeanalizowaniu zgłoszonych utworów - wyłoniliśmy (naszym zdaniem) najpiękniejsze i przesłaliśmy je do organizatora etapu wojewódzkiego tego konkursu. Doceniono tam aż 6 wierszy naszych uczniów w różnych kategoriach wiekowych:
II miejsce – Łukasz Wieliczko kl. 3a SP – opiekun H. Łuksza
III miejsce – Łukasz Anchim kl. IIA Gim – opiekun A. Kazberuk
oraz 4 Wyróżnienia:
Nina Klara Marcinowicz kl. 7b SP – opiekun I. Kardasz
Magdalena Wawreniuk - kl. 3a SP – opiekun H. Łuksza
Greta Tomala – kl. 3b SP – opiekun D. Golak
Szymon Jan Pogorzelski – kl. 3b SP – opiekun D. Golak
Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe a laureaci dodatkowo drobne upominki w postaci gier planszowych.
GRATULUJEMY!
Anna Kazberuk
14 grudnia 2017r. w ramach Narodowego programu rozwoju czytelnictwa w klasie IIIc przeprowadzony został projekt edukacyjny Baśniowa kraina Andersena. Jednym z jego zadań było zapoznanie dzieci z oddziałów przedszkolnych z treścią baśni Dziewczynka z zapałkami. Uczestnicy klasowego konkursu pięknego czytania Gabrysia Dąbrowska, Eryka Ivanova, Laura Mozolewska i Michał Ostrowiecki przeczytali kolegom utwór Andersena i rozdali kolorowanki z postaciami z innych jego baśni.
Mamy nadzieję, że Andersen zagości wśród autorów książeczek w domowych biblioteczkach naszych sześciolatków.
Anna Oziabło
14 grudnia 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im Władysława Syrokomli w Michałowie wystąpili w Koncercie Kolęd. Program został przygotowany we współpracy z Samorządem Szkolnym i Szkolnym Wolontariatem. Koncert wzbogaciły występy podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Woli, którzy przygotowali też pocztówki i ozdoby świąteczne.
Nasi uczniowie zaprezentowali następujący repertuar:
Wystąpili: Oliwia Leszczuk, Daria Dobosz, Roksana Luszewska, Gabriela Kołosowska, Joanna Karpiuk, Rafał Jenorowski.
Oprawa muzyczna – Radosław Kalinowski
Do koncertu kolędnicy przygotowywali się samodzielnie, z rodzicami, przy wsparciu instruktorów z Gminnego Domu Kultury i w szkole na lekcjach muzyki prowadzonych przez panią Annę Rasiuk.
Na zakończenie wszyscy widzowie zaśpiewali wspólnie znaną kolędę Przybieżeli do Betlejem. Melodyjne brzmienie kolęd i pastorałekwprowadziłonas w magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Kolędnicy, I.Anchim, E.Mackiewicz,A.Rasiuk, Ks.W.Tetiurka, E.Gryko wraz z Samorządem Uczniowskim i Kołem Wolontariatu prowadzonym przez E.Trochimczyk i D.Golak życzą pracownikom szkoły Wesołych i Rodzinnych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
Iwona Anchim
14 grudnia 2017r. uczniowie klas: IIa, IVa, b, Vc jeździli do Świątecznej Krainy znajdującej sie w Majątku Howieny w Pomigaczach. Celem wizyty było spotkanie ze Świętym Mikołajem i Elfami.
Gospodarze byli bardzo gościnni. Ugościli nas aromatyczną herbatką i pysznymi piernikami. Elfy, mieszkające w Wiosce, zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnych warsztatów artystycznych. Wykonały mikołaje, które zabrały ze sobą do domu. Następnie przybył Święty z Laponii i zrobił z każdym, kto chciał, pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie mieli swoje małe marzenia, którymi chcieli podzielić się z Mikołajem w tym magicznym czasie, dlatego przed wyprawą do Jego poczty napisali listy i wrzucili do skrzynki pocztowej! Pod nieobecność Mikołaja mogliśmy wejść do Jego domu i zobaczyć jak On mieszka, ma urządzony pokój i co robi w wolnym czasie. Mieliśmy też okazję zobaczyć zwierzęta mieszkające w posiadłości gospodarza.
Czas upłynął szybko. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
Wioletta Gryko, Dorota Ostaszewska, Irena Miruć, Tamara Durek
13 grudnia 2017r. uczniowie klasy IIIa i IIIb z wychowawczyniami p. H.Łukszai p.D.Golak oraz rodzicami uczestniczyli w świątecznych warsztatach robienia pierniczków.
Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach przez rodziców, profesjonalistów : p.Karola Stockiego w kl.IIIa i p.Magdalenę Pańkowską w kl.IIIb.
W klasie IIIa każdy uczestnik wykonał po 2 gwiazdy, z których pod czujnym okiem pana Karola Zastockiego powstały przepiękne piernikowe choinki. Następnie wszyscy wykonywali różnokształtne pierniczki. Po upieczeniu ich w szkolnej kuchni z wielkim zaangażowaniem ozdabiali gwiazdki, dzwonki, serduszka, aniołki, bałwanki.
W klasie IIIb dzieci zapoznały się z przepisem na pierniczki i niezbędnymi przyprawami. Własnoręcznie wałkowały ciasto, dobierały foremki, oznaczały inicjałami, a po upieczeniu ozdabiały lukrem przygotowanym przez p.Magdalenę i przyniesionymi przez siebie spożywczymi ozdobnikami.
Serdecznie dziękujemy p.Karolowi i p.Magdalenie oraz naszym paniom kucharkom za pomoc w wykonaniu smacznych i pięknych pierniczków.
Helena Łuksza, Dorota Golak
10 grudnia 2017 roku odbyło się ogłoszenie wyników XX Ogólnopolskiego Konkursu Białoruskiej Poezji i Prozy. W konkursie aktywny udział przyjęli uczniowie naszej szkoły, aż 15 uczniów napisało po trzy własne wiersze w języku białoruskim. Twórczość dzieci poruszała różną tematykę, od ulubionych zwierzątek, przez wiersze o jesieni aż do utworów o własnych subiektywnych uczuciach i marzeniach, pojawił się także wiersz o Gminie Michałowo. Redakcja tygodnika Niwa zaprosiła wszystkich uczestników na uroczyste rozdanie nagród.
Nagrody rzeczowe oraz bony do księgarni otrzymali wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałowie.
Szczególne gratulacje należą się uczennicom :
Uczniowie dostali jeszcze jedną nagrodę, wydaje się najważniejszą, wszystkie wiersze wysłane na konkurs zostaną opublikowane w gazecie Niva więc każdy z osobna będzie mógł cieszyć się swoją twórczością otwarcie wśród rodziny i znajomych.
Serdeczne gratulacje,
Emilia Gryko
13 grudnia 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im Władysława Syrokomli w Michałowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Bóg jest wśród nas”zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. M. i A.Chrzanowskich w Gródku. Podczas konkursu uczniowie z kilku szkół zaprezentowali kolędy i pastorałki.
Nasza grupa wystąpiła z następującym repertuarem:
Wystąpili: Oliwia Leszczuk, Daria Dobosz, Roksana Luszewska, Gabriela Kołosowska, Joanna Karpiuk, Rafał Jenorowski
Oprawa muzyczna – Radosław Kalinowski
Do konkursu uczniowie przygotowywali się samodzielnie, z rodzicami, pod okiem instruktorów z Gminnego Domu Kultury i w szkole na lekcjach muzyki prowadzonych przez panią Annę Rasiuk.
Nasi uczniowie zajęli pierwsze, drugie, trzecie miejsca, otrzymali nagrody, wyróżnienia i dyplomy we wszystkich kategoriach: zespoły, duety, solo, śpiewy i gra na instrumencie. Co sprawiło nam ogromną satysfakcję. Za to też serdecznie dziękujemy zacnemu jury.
Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez gospodarzy szkoły: dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Nasza praca została doceniona. Obejrzeliśmy też wiele znakomitych występów uczniów ze szkół Gminy Gródek. Spotkaniu towarzyszyła świąteczna atmosfera.
Iwona Anchim i Elżbieta Trochimczyk
11 grudnia 2017r. uczniowie kl. Oab, Ia i IIId odwiedzili „Wioskę Świętego Mikołaja” w Pomigaczach.
Na miejscu czekało na dzieci wiele atrakcji. Od razu po przyjeździe elfy zaprosiły nas na ciepłą herbatę i pierniczki. Zaraz później powitaliśmy najważniejszą osobę dzisiejszego dnia – Mikołaja. Każdy miał okazję zamienić z Nim kilka słów. Mikołaj obiecał, że odwiedzi wszystkie grzeczne dzieci już niedługo i udał się do swoich obowiązków, bo przecież ma teraz mnóstwo pracy.
W rytm kolęd uczniowie tworzyli świąteczne dekoracje i pisali listy ze swoimi świątecznymi marzeniami, które zostawiliśmy na Poczcie u Świętego Mikołaja. Pod nieobecność Mikołaja mogliśmy wejść do Jego domu i zobaczyć jak On mieszka. Na zakończenie pomocnicy Mikołaja zaprosili nas do wspólnej zabawy muzycznej.
Po tych wesołych harcach zwiedziliśmy posiadłość naszego gospodarza, który jak się okazało jest miłośnikiem zwierząt. Spotkanie z Mikołajem uważamy za bardzo udane. Podczas wyjazdu towarzyszyli nam rodzice: p. Anna Kazberuk, p. Agata Gryko, p. Anna Artemiuk i p. Katarzyna Sołowiej, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w opiece nad dziećmi.
Wanda Barszczewska, Aniela Monach, Justyna Trojanowicz, Joanna Romańczuk