Wszystkie życzenia są dla kobiety
Które bywają czasem niestety
Trochę niechciane i nielubiane
Ale są za to - BARDZO KOCHANE.
Małe dziewczynki, bardzo lubimy
I więc im dużo szczęścia życzymy
Nieważne przecież jaka uroda
Jaka w ubiorze dziecięcym moda
Wszystko nieważne jest w życiu Waszym
Bądźcie radością więc w życiu naszym.
Większe dziewczyny te nastolatki
Ładne są nieraz wśród nich gagatki
Im już życzymy szczęścia wielkiego
Pięknej miłości, no i do tego
Sukcesów w szkole pracy i w domu
Marzeń spełnienia nie po kryjomu
Radości wielkiej tutaj i teraz
Byśmy cieszyli się z wami nieraz.
A młode mamy to też kobiety
Które czasami ale niestety
Dla siebie samych czasu nie mają
Bo cały swój czas dzieciom oddają
O nich to właśnie też pamiętamy
Piękne życzenia więc im składamy
Życząc im dużo szczęścia, miłości
Do swoich dzieci moc cierpliwości
By je chowały na dobrych ludzi
I niech to im się nigdy nie znudzi
By z nami były przez długie lata
I były również - radością świata.
A nasze babcie miłe babunie
Niechaj kochają jak każda umie
Niechaj zabiorą na spacer dzieci
A dla nich zawsze niech słońce świeci
By one ciągle były zdrowymi
I się cieszyły wnukami swymi
A te co dzisiaj zdrowia nie mają
Niechaj się cieszą i pamiętają
Że o nich także ktoś tam pamięta
Zawsze codziennie nie tylko w święta
Życzymy im wiary i cierpliwości
Od młodych serca i życzliwości
By ich choroba szybko minęła
A każda chora - uśmiech przyjęła
Bo wszystkie panie tu na tym świecie
Są bardzo ważne dla nas jak wiecie
Żyją tu dla nas, dla nas się trudzą
Przy nich się przecież ludzie nie nudzą
Powiedzmy wszystkim dużym i małym
Że je KOCHAMY SERCEM SWYM CAŁYM!
Mężczyźni z SP w Michałowie
Nie możemy czynić wielkich rzeczy
-tylko małe, za to z wielką miłością”.
Matka Teresa
01.03.2018r. uczniowie klasy czwartej "a" pod kierunkiem Tamary Durek w ramach realizacji treści programowych z języka polskiego przygotowali przedstawienie o Kopciuszku. Czteroosobowe zespoły aktywnie współpracowały z rodzicami w zaprojektowaniu i wykonaniu rekwizytów i zagrali według opracowanych przez siebie scenariuszy. Czwartoklasiści byli zaangażowani w przygotowanie inscenizacji. Wszyscy aktorzy z kreatywnością i temperamentem odtwarzali swoje role, stawiając pierwsze kroki na szkolnej scenie. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali przed rodzicami, dziećmi z oddziału przedszkolnego i byłą wychowawczynią panią Justyną Trojanowicz. Występ bardzo podobał się publiczności i nagrodził aktorów gromkimi brawami.
Przedsięwzięcie nauczyło uczniów przede wszystkim współpracy oraz odpowiedzialności za powierzone zadania, które złożyły się na ocenę całej grupy.
Tamara Durek
W dniach 28.02 - 03.03.2018r. uczniowie po raz pierwszy w historii szkoły uczestniczyli w wyjeździe profilaktyczno-sportowym do Białki Tatrzańskiej pod hasłem ,,Sport zdrowo uzależnia”. Zgodnie z założonymi celami w ramach wyjazdu oprócz promowania zdrowego stylu życia oraz alternatywnych form spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież przeprowadzone były zajęcia podczas których informowano i edukowano uczestników z zakresu przeciwdziałania narkomanii.
Pierwszy dzień to podróż na południe Polski, a po dotarciu na miejsce, zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadokolacji przygotowania do wyprawy na stok, czyli wizyta w wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Każdemu uczestnikowi dobrano buty, narty, kijki i kask, a następnie wszyscy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania ze stoku.
Drugi dzień zaraz po śniadaniu ruszyliśmy na stok. W pięknym słońcu i mroźnym powietrzu wszyscy uczestnicy poznawali zasady korzystania z urządzeń i sprzętu narciarskiego, ćwiczyli lub doskonalili podstawy zatrzymywania i skręcania na nartach. Jak się okazało bardzo szybko wszyscy uczestnicy zamienili orczyk i ośla łączkę na większy stok. Bardzo pomocna przy nauce jazdy była czwórka uczniów, która pierwsze kroki na nartach miała już za sobą (Ola, Wiktoria, Patryk, Paweł). Około godziny 16-stej pełni nowych doświadczeń i umiejętności wróciliśmy do miejsca noclegowego na posiłek i zajęcia profilaktyczne. W ramach tych zajęć młodzież poznawała mechanizmy uzależnień, analizowała przyczyny i negatywne skutki sięgania po narkotyki i dopalacze. Ponadto poznawała fakty i mity na temat działania używek, pracowała nad skuteczną odmową, poszukiwała czynników chroniących przed uzależnieniem. Po zajęciach z zakresu profilaktyki uczestników czekała kolejna atrakcja czyli szaleństwo na zjeżdżalniach i basenach w ośrodku TERMY BANIA. To był bardzo intensywny i pełen wrażeń dzień.
Trzeci dzień to piękna pogoda, dobre humory i szusowanie na całego. Tego dnia oprócz dziennej jazdy na nartach chętni uczniowie mogli wybrać się na jazdę nocną. Z szusowania w świetle latarni do godziny 21.15 skorzystało 9 narciarzy. To był bardzo wyczerpujący dzień.
Czwarty dzień po śniadaniu, to pożegnanie ze stokami, a potem krótki spacer Krupówkami w Zakopanem i droga powrotna. Podczas podróży nikt się nie nudził. Był to czas wspomnień, śmiesznych opowieści i ciąg dalszy działań profilaktycznych. Uczniowie pracowali twórczo tworząc hasła i rymowanki odnoszące się do tematyki uzależnień oraz alternatywy do zachowań ryzykownych. Oto niektóre z nich:
Narkotyki są trujące i kosztują trzy tysiące!
Lepiej gościu ich nie tykaj, bo twe serce zacznie zdychać!
Sport już lepszy jest kolego, tam się ruszasz nic w tym złego!
Już zakładam kominiarę, idę na stok no i jadę!
Diler to jest słaba sprawa, nie baw się w niego , bo nie wypada!
Na stoku raczej go nie znajdziemy, bo tam jest super i to już wiemy!
Alko, fajki i te dragi mnie nie kręcą takie smaki!
Wolę Białkę w naszych górach, tam są zjazdy jak na chmurach!
Myślę sobie, ale jazda, wjeżdżam w płotek , ale gwiazda!
To są właśnie z nart wspomnienia. Lepszych odlotów to już nikt nie ma!
Po takich zjazdach na dziewiątce stoimy, zamawiamy herbatkę i zdjęcia robimy!
Ola Czerniawska
Narkotyki są już stare .
Piwo, pety przestarzałe.
Weź człowieku narty, kask.
Idź na stok i dobrze się baw.
Wiktoria Gryko
Narkotyki są do bani, lepiej zjeżdżaj na nartach z nami.
Sport jest lepszy od palenia.
Narkotyk ucina Ci drogę do celu dążenia.
Dominika Sikorska
Narkotyki są trujące, bywają również niszczące.
Lepszych od nich wyjazd jest i wycieczka także, też.
Szymon Charkiewicz
Narkotyki - spróbujesz raz, będziesz brał całe życie.
Patryk Molski
Dbaj o własne wykształcenie, nie popadaj w uzależnienie.
Karolina i Magda Grzegorczuk
Organizatorzy wyjazdu:
ks. Rafał Zakrzewski – kierownik wyjazdu, instruktor nauki jazdy
Anna Rasiuk – opiekun, instruktor nauki jazdy
Elżbieta Januszkiewicz – opiekun ;
Pomocą organizacyjną i dodatkowa parą oczu na stoku służył również p. Grzegorz Grzegorczuk. Serdecznie dziękujemy!
21.02.2018r. odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne w ramach projektu „Alkohol – nie pozwól odpłynąć marzeniom”. Warsztaty miały na celu pokazanie rodzicom i dzieciom jak wspólnie można spędzać wolny czas i dobrze się bawić.
W zajęciach wzięło udział 15 mam i 18 dzieci. Podczas zajęć uczestnicy wykonali materiałowe sowy i gąski, które przyozdobili kolorowymi tasiemkami.
Warsztaty prowadziła Pani Małgorzata Pawilcz-Ciwoniuk, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i piękne sowy.
Zajęcia zorganizowały i przygotowały p. Elżbieta Januszkiewicz i p. Dorota Ostaszewska.
Elżbieta Januszkiewicz
21 lutego 2018 r. uczniowie klas 0a, 0b, Ia, Ib wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Białegostoku do teatru. Wyjazd miał na celu rozwijanie zainteresowań sztuką teatralną. Dzieci miały okazję obejrzeć piękną sztukę teatralną pt. "Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka". Barwne widowisko, wspaniała gra wielu aktorów, zmienna scenografia, gra świateł zachwyciła wszystkich. Sztuka teatralna podobała się dzieciom, zadowoleni oraz pełni wrażeń wróciły do szkoły.
Irena Borowska
21 lutego 2018r. odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas trzecich w konkursach pozaszkolnych, które odbyły się w pierwszym semestrze.
Pani wicedyrektor W.Gryko wręczyła dyplomy i nagrody laureatom i uczestnikom Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej oraz konkursu wojewódzkiego ,,Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka”.
Podkreśliła, że konkursy były dość wymagające, dlatego każdy odniósł sukces. Złożyła gratulacje wszystkim uczniom i życzyła powodzenia w kolejnym konkursie ogólnopolskim "Olimpusek 2018”.
Dorota Golak, Helena Łuksza
Dnia 19 lutego 2018 r. w ramach realizacji podstawy programowej języka polskiego uczniowie klas IV – VI wyjeżdżali do Białegostoku na przedstawienie teatralne „Książę i żebrak”. Spektakl przygotowany został przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
Spektakl to barwna i ekscytująca opowieść o przygodach młodych bohaterów, którzy zamieniają się rolami. Młody następca tronu książę Edward przebiera się w strój ubogiego chłopca Toma Canty’ego . Akcja rozgrywa się w XVI wieku, kiedy w Anglii panowali Tudorowie. Wyszukane stroje, pojedynki, zwroty akcji i humor – to wszystko można było odnaleźć w adaptacji powieści Marka Twaina. Przedstawienie pełne było muzyki, piosenek i układów choreograficznych.
Organizator: Irena Kardasz,
Opiekunowie: Anna Chołołowicz, Tamara Durek
16.02.2018r. uczniowie klas 0-IIIobejrzeli spektakl pt. „Lekcja dobroci Jasia i Małgosi”, przygotowany przez aktorów z teatru „ Magik”. Aktorzy zabrali nas w fascynujący świat bajki i fantazji. Ciekawa sceneria, żywiołowa akcja i treść z morałem to główne atuty tego przedstawienia. Dzieci gromkimi brawami nagrodzili piękny występ aktorów.
Wanda Barszczewska
W tym roku szkolnym uczniowie klasy IVC Szkoły Podstawowej w Michałowie uczestniczyli w kilku spotkaniach poprzedzonych spektaklami profilaktycznymi, dzielili się swoimi spostrzeżeniami podczas dyskusji klasowych, obejrzeli kilka prezentacji o zachowaniu bezpieczeństwa podczas korzystania z jednego z najpopularniejszych wynalazków współczesnej cywilizacji - internetu.
Wszyscy dobrze wiemy, że zasoby internetu są imponujące i możemy z nich zawsze mądrze korzystać. Tak też postąpili uczniowie klasy IVC i ich rodzice, którzy w oparciu o przepisy ze stron poświęconych kulinariom przygotowali potrawy. Godzina wychowawcza upłynęła nam szybko i pysznie. Degustacji, częstowaniu wzajemnemu towarzyszyła wymiana informacji na temat składników i sposobów przygotowania potraw według przepisów ze stron www.
Iwona Anchim
9 lutego 2018r. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej, w której wzięło udział 72 uczniów klas III na przełomie listopada i grudnia 2017r.
Orła plastycznego oraz tytuł laureata otrzymała Agnieszka Gryko z kl.IIId
za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Plastuś”.
Orła plastycznego oraz tytuł finalisty otrzymała Ewelina Barszczewska z kl.IIId
za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Plastuś”.
Klasa IIId jako jedyna przystąpiła do konkursu plastycznego.
Warto było!
Szkolne koordynatorki konkursu: p.D.Golak i p.H.Łuksza przyznały miejsca na etapie szkolnym w poszczególnych konkursach:
Konkurs czytelniczy ,,Abecadło
I miejsce: Agnieszka Gryko kl.IIId
II miejsce: Gabriela Dąbrowska kl.IIIc
III miejsce: Magdalena Wawreniuk kl.IIIa, Łukasz Wieliczko kl.IIIa, Natalia Polańska kl.IIIa
Konkurs ortograficzny ,,Ortografek”
I miejsce: Gabriela Dąbrowska kl.IIIc
II miejsce: Magdalena Wawreniuk kl.IIIa, Greta Tomala kl.IIIb, Michał Ostrowiecki kl.IIIc
III miejsce: Łukasz Wieliczko kl.IIIa, Daria Aksiucik kl.IIIb, Szymon Pogorzelski kl.IIIb
Konkurs matematyczny ,,Plusik”
I miejsce: Ewelina Barszczewska kl.IIId
II miejsce: Michał Ostrowiecki kl.IIIc, Lena Pelc kl.IIId, Natalia Kondratowicz kl.IIId
III miejsce: Daria Sakowicz kl.IIIa, Łukasz Wieliczko kl.IIIa, Natalia Polańska kl.IIIa
Gratulujemy laureatom i wszystkim uczniom, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy
w przygotowanie się i przystąpienie do konkursów, które były bardzo wymagające. Wszyscy odnieśli sukcesy!
Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów w następnym, marcowym konkursie ogólnopolskim ,,Olimpusek”!
Dorota Golak, Helena Łuksza
15 lutego 2018r. uczniowie klas trzecich z wychowawczyniami p.H.Łuksza i p.D.Golak odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Garbarach.
Już prawie tradycją naszej szkoły stały się spotkania uczniów klas młodszych z pensjonariuszami przynajmniej raz w roku. Nasza wizyta jest bardzo wyczekiwana i daje dużo radości pensjonariuszom.
Pani dyrektor p.Halina Sakowicz zawsze serdecznie nas wita i dziękuje, że o nich pamiętamy i odwiedzamy.
Uczniowie prezentowali się przed pensjonariuszami recytując napisane przez siebie wiersze oraz śpiewając piosenki z układem tanecznym.
Zostali nagrodzeni dużymi brawami. Jak zawsze dzieci były ugoszczone słodkim poczęstunkiem. Opiekunowie zadbali o miłe spędzenie czasu przez dzieci organizując im różne zabawy, konkursy i zajęcia plastyczne.
Umówiliśmy się na następne spotkanie w marcu z rewizytą. Grupa teatralna ,,Promyk” przyjedzie do nas z przedstawieniem ,,Mały Książę”.
Dorota Golak, Helena Łuksza
13 lutego 2018 r. klasa IVa skorzystała z zaproszenia i z wychowawczynią udała się do Biblioteki Gminnej na spotkanie walentynkowe. Pani Ania Awruk opowiedziała o życiu św. Walentego oraz zapoznała z legendą związaną z postacią patrona zakochanych. Uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach- rozwiązywali walentynkową krzyżówkę, dobierali imiona słynnych par znanych z literatury, z zawiązanymi oczami chłopcy rozpoznawali wybraną dziewczynę, odpowiadali na pytania dotyczące postaci literackich z historią miłosną w tle, pisali na karteczkach swoje imiona, zgniatali w kulkę, podrzucali do góry i podnosili najbliżej leżącą, i mówili tej osobie coś miłego. Na zakończenie spotkania czytali piękne wiersze o miłości, odpowiadali na pytania dotyczące walentynek.
Dziękujemy pani Annie Awruk oraz panu Mikołajowi Greś za miłą gościnę w bibliotece oraz słodkie upominki.
Tamara Durek
13.02.2018 r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze. Pani Elżbieta Mackiewicz przygotowała i przedstawiła prezentację na temat uzyskanych wyników w nauce i zachowaniu. Przewodnicząca SU Aleksandra Czerniawska podsumowała półroczną pracę zespołu. Na zakończenie apelu pani wicedyrektor Wioletta Gryko wręczyła książki i dyplomy uczniom biorącym udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Życzyła wszystkim uczniom sukcesów w dalszej nauce.
Tamara Durek
8 lutego 2018r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój Przyjaciel Dzielnicowy” zorganizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku . Celem konkursu było m. in. promowanie wizerunku dzielnicowego jako przyjaznego policjanta; kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród dzieci jako instytucji godnej zaufania oraz utrwalenie informacji dotyczących sposobu alarmowania w sytuacjach kryzysowych i kształtowanie pozytywnych wzorców zachowań dzieci. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej dzielnicowego i oddanie „głosu zaufania” na wybranego funkcjonariusza. W naszej szkole w konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III. Dzieci oddały głos na dzielnicowego mł. asp. Krzysztofa Korzenieckiego. Trzecie miejsca w województwie zajął uczeń kasy IIIb – Gabriel Czerniawski. Serdecznie gratulujemy!!!
Dorota Ostaszewska, Dorota Golak
10 stycznia 2018r. dziesięciu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Polskiego zorganizowanym przez EGO PARTUM. Szkolnym koordynatorem była Tamara Durek.
Konkurs się odbył w kategoriach:
Tomasz Matys - ucz. kl.VIa zdobył wyróżnienie
Gratulujemy!
Tamara Durek
07 lutego 2018 r. w ramach realizacji podstawy programowej języka polskiego uczniowie klas VII i gimnazjum wyjeżdżali do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na sztukę Wiliama Szekspira "Romeo i Julia".
To wzruszająca i ponadczasowa opowieść o miłości młodych, pięknych kochanków, Romea i Julii – członków dwóch zwaśnionych rodów: Capuleti i Montague. Zakochani zrobią wszystko, aby być ze sobą, nie zważając na przeciwności losu i rodzinne waśnie. „Jak cudowna jest miłość skoro cień miłości tyle bogactwa niesie i tyle radości".
Barwne kostiumy aktorów ukazywały czas i miejsce wydarzeń - przenosiły widzów w XVI wiek. Użyte rekwizyty identyfikowały występujące postacie. Oświetlenie sceny i aktorów tworzyło nastrój przedstawienia, działało na emocje widzów. Słabe rozproszone światło wywoływało uczucie niepokoju i podkreślało tajemniczość, sceny jasno oświetlone wprawiały w zachwyt i ciekawość. Aktorzy sugestywnie potrafili wyrazić uczucia oraz przeżycia. Niektóre sceny emanowały humorem. Aktorzy odgrywający główne role wykreowali romantyczny, miłosny nastrój. Tragiczne zakończenie było perfekcyjnie odegrane, aktorzy naprawdę starali się, by cała sztuka udała się.
Sztuka była bardzo interesująca, pomysłowa i nowatorska. Podobała się wszystkim uczniom. Oglądając spektakl można było zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości.
Organizator: Tamara Durek
Opiekunowie: Krystyna Kaczmarek, Marzena Owsiejczuk
Tekst: Tamara Durek
31 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce dydaktycznej do Warszawy zorganizowanej przez biuro podróży PRESTIGE TRAVEL. Celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Planetarium Niebo Kopernika oraz nauka poprzez zabawę w Centrum Nauki Kopernik.
Podróż do stolicy minęła bardzo szybko. Dotarliśmy na miejsce przed czasem, dlatego mogliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcia przy Pomniku Armii Krajowej.
Następnie udaliśmy się do Sejmu RP. Uczestnicy wycieczki byli zaciekawieni, co dzieje się w tym gmachu na co dzień. Przewodnik oprowadził nas po Sejmie. Zobaczyliśmy salę plenarną, mogliśmy zająć miejsca na widowni i poobserwować kuluary. Jak się okazało, Sejm wygląda zupełnie inaczej niż w telewizji. Mieliśmy także okazję spotkać wicemarszałka Sejmu pana Ryszarda Terleckiego.
Potem pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik - wspaniałego ośrodka nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Uczniowie przez trzy godziny poznawali prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Kolejnym punktem programu było działające przy Centrum Nauki Kopernik Planetarium Niebo Kopernika. Każdy w ciszy i skupieniu mógł wysłuchać wykładu na temat gwiazd oraz odbyć podróż po Układzie Słonecznym. Na oglądających wywarło niesamowite wrażenie.
Wycieczka była udana. Panowała miła atmosfera. Zrobiono mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem niesamowitych wrażeń wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Organizatorem wycieczki była pani Irena Miruć.
Opiekunami - panie: Marzena Owsiejczuk, Joanna Wieremiejuk, Tamara Durek
19 stycznia 2018 r. szkolna stołówka rozbrzmiewała głośnymi rytmami. Piękne kreacje, wspaniałe fryzury, eleganckie koszule ale przede wszystkim szeroki uśmiech na twarzy – to były „stroje” obowiązkowe na ten wyjątkowy wieczór dla naszych drugoklasistów. Na Połowinkach gościliśmy Panią wicedyrektor W. Gryko, która w kilku miłych słowach powitała uczestników i życzyła wszystkim udanej zabawy.
W rytm najnowszych przebojów (które puszczali nasi DJ Radek i DJ Kuba) wszyscy uczniowie bawili się wspaniale. Ola Zakrzewska i Hania Zamiara zadbały o to, aby każdy znalazł coś dla siebie i by uczestnicy się nie nudzili - więc zabawom towarzyskim nie było końca. Wiele śmiechu wywołała zabawa z fantami „Kareta” czy też „walka” o ostatnie krzesło. Dopełnieniem tańców był przepyszny poczęstunek, o który zadbali rodzice. Oprócz gorącej pizzy można było zjeść tradycyjne kanapki, czekały też własnoręcznie przygotowane słodkie wypieki oraz zdrowe owoce. Amatorzy mniej zdrowych chipsów i innych drobnych przekąsek również znaleźli coś dla siebie.
Impreza połowinkowa była bardzo udana, uczniowie tańczyli do ostatniej chwili a rodzice zadbali o każdy szczegół – od przygotowania strony kulinarnej, opieki w trakcie uroczystości aż po posprzątanie stołówki na zakończenie. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia pozostaną na długo w pamięci uczestników.
Wychowawczynie klas II – A. Kazberuk, E. Głowacka.
19 stycznia 2018r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczystość szkolna: Dzień Babci i Dziadka. W tym dniu hala była wypełniona po brzegi. Przybywających gości witał napis na parawanie: "Kochana Babciu! Kochany Dziadku! Żyjcie nam 100lat!” udekorowany czerwonymi, małymi i dużymi serduszkami.
Tradycyjnie od kilku lat organizatorami tej uroczystości są klasy trzecie. W tym roku zaszczyt ten przypadł kl.IIIa,b,c,d oraz ich wychowawczyniom: H.Łuksza, D.Golak, K.Grodzkiej i J.Romańczuk.
Zadaniem wcześniejszym każdego ucznia z kl.III było napisanie własnego wiersza z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najpiękniejsze wiersze z każdej klasy zostały zaprezentowane przez uczniów na uroczystości. Dopełnieniem wierszy były piosenki i występy taneczne.
Na zakończenie występów wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę "Niech nam żyją wszystkie babcie i dziadkowie też” na melodię "Szła dzieweczka do laseczka” oraz "Sto lat”. Następnie wręczyli babciom i dziadkom laurki ze swoimi wierszami i życzeniami oraz własnoręcznie wykonane upominki.
Podsumowanie uroczystości odbyło się przy herbatce z domowym ciastem.
W kl. 0-II odbyły się dodatkowe spotkania klasowe z udziałem babć i dziadków.
Liczne przybycie babć i dziadków do naszej szkoły z bliska i daleka, świadczy o tym jak bardzo ważne jest to święto oraz jak niezwykła jest więź i miłość do swoich wnuków. Do zobaczenia za rok!
D.Golak, H.Łuksza, K.K.Grodzka, J.Romańczuk
17 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu wojewódzkiego pt. ,,Boże Narodzenie w oczach dziecka”, który odbył się w Białymstoku w Szkole Podstawowej nr 5.
Głównym celem konkursu było pielęgnowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych oraz promocja swojej małej ojczyzny.
Błogosławieństwa na zorganizowanie konkursu udzielił Jego Ekscelencja Jakub Arcybiskup Białostocki i Gdański.
Z naszej szkoły wysłano 55 prac plastycznych w formie płaskiej i przestrzennej.
Laureatami zostali:
Gabriel Charkiewicz kl.Ib
Aleksandra Strzeszewska kl.IIa
Kornela Kozikowska kl.IIIa
Krystian Wojciechowski kl.IIIb
Wyróżnienia otrzymali:
Jakub Pietruczuk kl.Ia
Szymon Pogorzelski kl.IIIb
Zofia Gryko kl.IVd
Małgorzata Ludwiczuk kl.IVd
Wiktoria Wojciechowska kl.IVd
Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.
Dorota Golak, Elżbieta Januszkiewicz