12 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się apel porządkowy dla klas IV-VIII i III gimnazjum, podczas którego pani dyrektor Krystyna Wydrycka poinformowała o dwóch incydentach, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie szkoły. Zwróciła się do uczniów, aby zgłosili się do gabinetu dyrektora i przyznali się do popełnionego czynu. Zapoznała również ze zmianami w Statucie Szkoły Podstawowej w Michałowie. Następnie przekazała informacje odnośnie terminu Wigilii Miejskiej i Jasełek szkolnych.
Apel był również okazją do otrzymania pochwał za osiągnięcia w różnych dziedzinach w ostatnim miesiącu oraz wręczenia nagród laureatom konkursu ogólnopolskiego z j. angielskiego, wojewódzkiego „ Biblioteka to dobre miejsce dla człowieka” i szkolnego „Jak współcześnie można okazywać patriotyzm”.
Na zakończenie spotkania pani dyrektor ustosunkowała się do próśb Samorządu Uczniowskiego i życzyła przyjemnego dnia.
Tamara Durek
Nasza szkoła brała udział w akcji ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, której operatorem jest Green Office Ecologic Spółka z o. o. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Zebraliśmy 1187 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Otrzymaliśmy bon w wysokości 328 zł, który wymieniliśmy na papier xero.
Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.
Irena Miruć
Dnia 06.12.2018 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Historii i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w zajęciach dotyczących różnych dziedzin medycyny i farmacji (historii lecznictwa, stomatologii, okulistyki, chirurgii…). W ramach zajęć przedstawiona została też historia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz jej głównej siedziby - Pałacu Branickich. Bardzo ważną ideą zajęć była interaktywność czyli bezpośredni kontakt młodzieży z eksponatem. Muzeum w ciekawy sposób przedstawia edukację prozdrowotną oraz rozwija kreatywność młodzieży. Uczniowie w ramach zajęć mieli możliwość wykonania mydełka w kształcie np. mózgu, szczęki czy tabletki.
Opiekunowie wycieczki: M.Owsiejczuk, K.Kaczmarek, I.Miruć
10 grudnia w świetlicy oddziału przedszkolnego odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci miały okazję wykonać świąteczną bombkę. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, czego efektem były piękne, kolorowe ozdoby choinkowe. Z pewnością znajdą one wyjątkowe miejsce na choince.
Wszystkim naszym uczniom i ich rodzinom życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Organizatorzy: K. Grodzka, J. Romańczuk
07 grudnia uczniowie klas 0a i 0b wyjeżdżali do Fikolandu w Białymstoku. Dzieci przez 2 godziny korzystały ze wszystkich atrakcji oferowanych przez Centrum Zabaw. Była to okazja do aktywnego spędzenia czasu oraz integracji klas.
Dziękujemy mamie Julii, p. Monice Matys za pomoc w opiece nad dziećmi.
Wychowawczynie klas 0: H. Łuksza, J. Romańczuk
29.11.2018r. odbyły się warsztaty, na których pod czujnym okiem prowadzącej, uczniowie naszej szkoły wspólnie z mamami, babciami lub opiekunkami wykonali bożonarodzeniowe wieńce. Zajęcia dały możliwość nie tylko wykonania ciekawych i pomysłowych ozdób, miały też walor wychowawczy i integracyjny – umożliwiły wspólne spędzenia czasu w miej atmosferze.
Zajęcia poprowadziła pani Joanna Jegorow , której składamy serdeczne podziękowania.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne, twórcze spotkanie.
Elżbieta Januszkiewicz, Dorota Ostaszewska
23 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Michałowie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.
Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje talenty i umiejętności w części artystycznej zdobywając różne sprawności tj. czytania, liczenia, śpiewu, recytacji, sprawności fizycznej. Dzieci otrzymały gromkie brawa za doskonale wykonane zadania.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów przez dyrektor szkoły p. Krystynę Wydrycką oraz wicedyrektor p. Wiolettę Gryko. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kuferki z pomocami dydaktycznymi ufundowanymi przez rodziców. Nad całą ceremonią czuwały wychowawczynie – p. Wanda Barszczewska i p. Justyna Trojanowicz.Wielką niespodziankę sprawiła dyrektor przedszkola p. Jolanta Dzieniszewska wraz z p. Ałłą Matwiejczyk, obdarowując każdą klasę książką a dzieci słodyczami. Prezenty sprawiły uczniom ogromną radość.
Po zakończeniu uroczystości zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, a następnie wszyscy udali się na zabawę i słodki poczęstunek.
Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce.
16 listopada 2018r. odbyła się długo oczekiwana Noc Filmowa. Wzięły w niej udział uczniowie klas 8a, 8c , IIIa, IIIb. Zostać w szkole po lekcjach to mało ciekawe, lecz zostać w szkole po to, żeby dobrze się bawić -to brzmiało super. Spotkaliśmy się żeby razem spędzić całą noc oglądając filmy i nie tylko… Zamówiliśmy pizzę, aby mieć siłę na całonocny maraton filmowy. Oczywiście nie zabrakło wspólnych zabaw, gier czy wielogodzinnych rozmów. Bez wątpienia wszyscy dobrze się bawili. Chyba nikt nie zasnął ;) Noc Filmowa była świetną okazją do zintegrowania się, a nad ranem nikt nie miał wątpliwości - trzeba to powtórzyć!
Organizatorzy: Elżbieta Mackiewicz, Anna Rasiuk, Adam Owsiejczuk.
22 listopada 2018r. grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę do Supraśla.
Na początku pan Piotr Sawicki przybliżył nam historię miasta, która sięga początków XV wieku. Dowidzieliśmy się, że na uroczysku Suchy Hrud powstał przeniesiony z Gródka prawosławny monaster. Jego założycielem i głównym fundatorem był Aleksander Chodkiewicz.
Następnie rolę przewodnika naszej wycieczki przejął mnich i oprowadził nas po cerkwi Św. Jana Teologa, która w czasie II wojny światowej zdewastowana została przez żołnierzy sowieckich. Mieliśmy możliwość obejrzenia zdęć oryginalnych fresków cerkwi supraskiej. Kolejnym budynkiem, w którym zatrzymaliśmy się dłużej była cerkiew Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Stanowi ona wierne odwzorowanie XVI wiecznej cerkwi wysadzonej w 1944 roku przez wycofujące się wojska niemieckie. Nasza uwagę skupiła Supraska Ikona Matki Bożej i XVI wieczne freski w stylu bizantyjskim. Mogliśmy też spróbować swoich sił jako chórzyści i wspólnie wykonać Caru Niebiesnyj. Następnie nasze kroki skierowaliśmy do Izby Pamięci poświęconej arcybiskupowi Mironowi (Mirosław Chodakowski), który zginął w katastrofie smoleńskiej. Od 1998 roku był generałem brygady i Ordynariuszem Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego. Ostatnim obiektem naszego zwiedzania było Muzeum Ikon. Dysponuje ono najbogatszą w Polsce kolekcją ikon z XVIII, XIX i XX wieku.
Wróciliśmy wyposażeni w nową wiedzę historyczną o sąsiedniej gminie Supraśl oraz Monasterze Supraskim.
Dziękujemy organizatorom i opiekunom wycieczki.
Marta Wieremiejuk klasa VIc
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, w ramach której odbył się konkurs literacko-plastyczny „Autoportret”. W kategorii konkursu plastycznego zostali wyróżnieni:
- Aleksandra Czerniawska
- Sebastian Kabać
- Tomasz Owsiejczuk
- Zuzanna Kazberuk
- Amelia Grodzka.
Uczennica klasy 8c Weronika Florczuk, która wykonała pracę pod kierunkiem p. Elżbiety Januszkiewicz została laureatką ogólnopolską.
23 października 2018 r. Weronika wraz z rodziną i p. dyrektor Krystyną Wydrycką uczestniczyła w Warszawie w Centrum Olimpijskim w rozdaniu nagród.
Elżbieta Januszkiewicz
21 listopada 2018 roku uczniowie klas V i IV uczestniczyli w wycieczce do Gierłoży i Kętrzyna. W ramach wyjazdu uczniowie odwiedzili Mazurolandię oraz Konsulat Świętego Mikołaja.
Pierwszy punkt programu zawierał warsztaty plastyczne oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem. Uczestnicy wycieczki własnoręcznie wykonali stroik świąteczny, zwiedzili Park Miniatur oraz Muzeum Militariów. Głównym punktem było spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikami Elfami. Uczniowie odgadywali zagadki, śpiewali kolędy, recytowali wiersze. Na zakończenie wszyscy otrzymali certyfikat od Świętego.
Drugim punktem wycieczki był obiad w restauracji Zamek, rekomendowanej przez Magdę Gessler.
Na zakończenie, w Fabryce Bombek uczniowie własnoręcznie wykonali ozdoby i dekoracje świąteczne.
W wycieczce uczestniczyło 43 uczniów Szkoły Podstawowej oraz 5 opiekunów.
Organizatorzy wycieczki serdecznie dziękują Państwu Joannie i Sebastianowi Dołmatow z biura podróży Prestige Travel oraz kierowcom Zbyszkowi i Adrianowi z firmy przewozowej Ibatur.
Bartosz Bogdanowicz, Jan Bójko, Anna Malesińska, Daniel Szemiot, Joanna Wieremiejuk
20 listopada 2018r. odbył się apel porządkowy dla klas IV-VIII i gimnazjum, podczas którego pani dyrektor Krystyna Wydrycka przypomniała uczniom ważne kwestie związane z bezpiecznym i kulturalnym zachowaniem się w szkole, a także o konsekwencjach wynikających z nieprzestrzegania regulaminów szkolnych. Zwróciła uwagę na przestrzeganie ładu i porządku, dbanie o mienie szkolne. Podkreśliła, że na to, jaka jest opinia o szkole, ma wpływ każdy uczeń – to, w jaki sposób o niej mówi i jak ją reprezentuje na zewnątrz.
Na apelu wyróżniono uczniów wytypowanych przez wychowawców za osiągnięcia w różnych dziedzinach w okresie IX- XI 2018r.
Tamara Durek
Miesiąc październik upłynął w naszej szkole pod znakiem akcji Paka dla Zwierzaka. Akcję prowadziła pani Ela Mackiewicz, a jej koordynatorkami były uczennice klasy VIIIc – Dominika i Ola . O tym, że zbieramy żywność i rzeczy dla psów i kotów z Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, dowiedzieć się można było, już wchodząc do szkoły – informował o tym plakat. Uczniowie naszej szkoły przynosili suchy pokarm dla psów, puszki z karmą, saszetki i puszki karmy dla kotów oraz inne przysmaki. Bezdomne zwierzęta ze Schroniska Ciapek w Hajnówce dostały także miski, smycze, koce i ręczniki. Darczyńcy akcji, za swoje dobre serce zostali obdarowani pamiątkowymi magnesami.
Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, hojnym, bezinteresownym darczyńcom za okazanie Wielkiego Serca i napełnienie pustych, głodnych brzuszków bezdomnych zwierzaków BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
Ola i Dominika z wychowawczynią