Nawigacja

  • WORLD PEACE SONG- Światowy projekt "Piosenka dla pokoju"

        W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie językowym WORLD PEACE SONG. Z ramienia Szkoły Podstawowej działania koordynowały panie Anna Malesińska i Dorota Bajko.
    Wszelkie zadania oparte były na wspólnym celebrowaniu pokoju na świecie oraz ukazanie, iż dziecięce głosy mają wielką moc.

        Bazując na anglojęzycznej piosence World Peace Song, stworzonej przez zespół Women of the World, chętne szkoły z całego świata układają słowa w ojczystym języku oraz wspólnie śpiewają refren w języku angielskim. Na zakończenie organizatorzy, miksując wszystkie nagrania, stworzą jeden chór dzieci z całego świata, chcący przeciwstawić się wojnom i przemocy na świecie.

        Uczestnicy projektu dzielnie przygotowywali się przez cały miesiąc, przekładając słowa piosenki z języka angielskiego na polski. Następnie ćwiczyliśmy wspólne śpiewanie refrenu.

        Dodatkowo, uczniowie świetlicy kl IV pod opieką pana Bartosza Bogdanowicza, oraz niezastąpionych uczennic klasy III A gim. Aleksandry Zakrzewskiej i Natalii Kalinowskiej stworzyli wspólny plakat "We are brothers and sisters" (Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami).

       Uczestnicy projektu: kl III A gim: Aleksandra Zakrzewska, Natalia Kalinowska, kl VB: Malwina Banasiuk, Tomasz Kalinowski, Gabriela Kalinowska Kl Vd: Aleksandra Aleksiejuk, Amelia Grodzka, Franciszek Gryko, Zofia Gryko, Maja Tomaszewska, kl VA: Weronika Snarska, Kacper Maciuszek, Grzegorz Klimiuk, Hanna Wojciechowska oraz uczniowie świetlicy z kl IV.


     Anna Malesińska i Dorota Bajko

  • „Pępek świata”

          W słowniku frazeologicznym czytamy: „Pępek świata – potocznie, ironicznie– o kimś uważającym się lub uważanym za bardzo ważnego. O kimś, kto uważa swoje problemy za najważniejsze.Ja i tylko ja!”. Wsłowniku synonimów znajdujemy informację: „pępek świata występuje jako określenie kogoś zarozumiałego, egocentrycznego, nadętego człowieka.”

        Taka też jest bohaterka spektaklu pt.„Pępek świata”, który mieli przyjemność obejrzeć w Gminnej Bibliotece uczniowie klasy VC i VIA Szkoły Podstawowej im.Wł.Syrokomli w Michałowie.Przedstawienie zagrane zostało przez 2 utalentowanych aktorów, którzyw kilkunastu scenach ukazali problemy współczesnego młodego człowieka. Wrażliwego, ale zagubionego w otaczającej go rzeczywistości. Okazało się jednak, że dzięki życzliwemu wsparciu najbliższych w umyśle bohaterki zaczęły zachodzić zmiany.  Zarozumiała i egoistyczna dziewczyna,która swoim zachowaniem sprawiała przykrość przyjaciołom, przeistacza sięw osobę refleksyjną i godną zaufania. Staje się sympatyczną,uczuciową nastolatką otwartą na potrzeby innych.

    Po spektaklu uczniowie dyskutowali z aktorami na temat tolerancji, postaw i wartości w życiu młodego człowieka.

    Serdecznie dziękujemy pracownikom Gminnej Biblioteki za zaproszenie.

                                                 Iwona Anchim, Alina Żakiewicz

  • Wycieczka w Bieszczady

    Przychodzi 17 października,
    na wycieczce mamy bzika.
    Sporo godzin już jedziemy,
    ale się nie poddajemy.
    Fajnych pomysłów pełna głowa,
    bo jesteśmy z Michałowa.
    Chodzimy po górach,
    głowy mamy w chmurach.
    Muzea zwiedzamy,
    wiedzą się napełniamy.
    Pani pilotka stada pilnuje,
    szkodami się nie przejmuje.
    Kierowca gazu nie żałuje,
    na postojach z nami chilluje.
    Pani Dorota nową pasję odkryła,
    wszystkim na połoninach foto strzeliła.
    Pani Asia rosyjskie piosenki śpiewa,
    w autobusie nikt nie ziewa.
    Pani Ela porządku pilnuje,
    JBL'a konfiskuje.
    Pani Ania robi warkocze,
    wyglądamy jak dzieci urocze.
    A teraz brawami podziękujemy,
    na następną wycieczkę się wpisujemy!

    Aleksandra Zakrzewska, Natalia Kalinowska

  • Gra miejska

        Popularna na świecie i w kraju gra miejska znalazła też swoich zwolenników wśród uczniów i nauczycieli w Szkole Podstawowej im.Wł.Syrokomli w Michałowie.  16 października 2018r. w grze miejskiej pod hasłem Niepodległość krok po kroku, czyli marszem przez Michałowo udział wzięli uczniowie klasy VC.

       Podążaliśmy dokładnie za wskazówkami opisanymi w instrukcji, posługując się mapą Michałowa, bez trudu przemieszczaliśmy się z miejsca na miejsce. Wyszukiwaliśmy litery w nazwach, odkrywaliśmy hasło krok po kroku, rozwiązaliśmy zadania.  Gra miejska okazała się dobrą zabawą połączoną z nauką i sprawdzeniem posiadanej już wiedzy oraz okazją do realizacji ciekawego tematu i integracji zespołu klasowego. Uczyła logicznego myślenia, współpracy w grupie i orientacji w terenie.

       Spacer należał do udanych. Pogoda dopisała. Podziwialiśmy uroki naszej miejscowości, zachwycaliśmy się bogatą paletą kolorów liści wesoło połyskujących w jeszcze ciepłych promieniach słońca.

                                                                               Iwona Anchim

  • Spacer po parku

      Korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy 0a i 0b we wtorek 16 października wybrali się na spacer do parku, aby podziwiać uroki tegorocznej polskiej złotej jesieni. Zabawa na świeżym powietrzu sprawiła dzieciom wiele radości. Nasz park w jesiennej szacie wygląda uroczo. Podczas spaceru dzieci zbierały kolorowe liście, z których po powrocie do szkoły powstały wspaniałe prace plastyczne.

    Wychowawcy klas 0 – J. Romańczuk, H. Łuksza

  • Dzień Edukacji Narodowej

        W dniu 12.10.2018 r. na hali sportowej odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

       W obchodach uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, emeryci oraz zaproszeni goście na czele z burmistrzem Michałowa, panem Włodzimierzem  Konończukiem. 

       Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod kierownictwem pani Anety Łapińskiej przygotował przedstawienie z okazji tego święta. Humorystyczne skecze pokazywały codzienne życie szkolne uczniów oraz nauczycieli, co niejednokrotnie wzbudziło uśmiech na twarzach zebranych. Ciekawym  przerywnikiem deklamacji tekstu były wpadające w ucho piosenki.  

        Pod koniec części artystycznej Akademii, przedstawiciele Samorządu Szkolnego, wręczyli laurki z baśniowymi życzeniami nauczycielom i pozostałym pracownikom oraz zaproszonym gościom. Dziękowali w nich za cierpliwość, wytrwałość i życzliwość oraz składali życzenia wszelkiej pomyślności i radości z osiągnięć w pracy zawodowej.

       Po przedstawieniu Pani Dyrektor Krystyna Wydrycka pogratulowała aktorkom świetnego występu oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pan  Burmistrz Włodzimierz Konończuk również przyłączył się  do tych życzeń.

        Następnie Pan Włodzimierz Konończuk wręczył Nagrody Burmistrza wyróżnionym nauczycielom. Nagrody otrzymali: 

    • Pani Krystyna Wydrycka,
    • Pani Wioletta Gryko,
    • Pani Elżbieta Mackiewicz oraz
    • Pan Włodzimierz Kaliszuk.

        Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

        Przedstawienie teatralne przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Michałowie w składzie: Aleksandra Zakrzewska, Natalia Kalinowska, Oliwia Leszczuk, Daria Dobosz, Karolina Pogorzelska, Natalia Aleksiejuk, Gabriela Kołosowska, Joanna Karpiuk, Monika Rybińska, Zuzanna Harasimczuk, Aleksandra Bazyluk, Milena Brumer, Michał Jurczuk, Jakub Ławniczuk, Jakub Bójko, Mateusz Bohdziel.

    Aneta Łapińska

  • Wycieczka do Białowieży

        10 października klasy IV wybrały się na wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego.Na początku uczniowie spacerowali Szlakiem Dębów Królewskich i zachwycali się pięknem jesiennej przyrody.Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży. Oglądaliśmy ekspozycje,a przewodnik opowiadał   nam  o  przyrodzie  i  historii  Puszczy  Białowieskiej, występujących  w niej typach lasów i działalności człowieka na tym terenie. Bardzo spodobały się nam przedstawione zwierzęta.

        Dowiedzieliśmy się, że tę pierwotną puszczę zamieszkują liczne gatunki owadów, ptaków i ssaków. Weszliśmy też na wieżę widokową, z której widać panoramę Polany Białowieskiej.

          Po zwiedzaniu zrobiliśmy sobie przerwę na obiad. Wszystkim bardzo smakowały kiełbaski upieczone w ognisku na Polanie Żubra. Następnie udaliśmy się do Rezerwatu Pokazowego, gdzie zobaczyliśmy wiele różnych zwierząt. Największe wrażenie zrobił na nas król Puszczy Białowieskiej - żubr. Udało nam się również zobaczyć rysia, który pięknie pozował do zdjęć. Gdy opuszczaliśmy rezerwat,  mieliśmy trochę wolnego czasu na kupienie pamiątek.

       Wycieczka była udana. Pogoda i humory dopisały.      

    Justyna Kuźma

  • „Narodowe czytanie”.

       Na zaproszenie Zespołu Szkół w Michałowie uczniowie klas III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Michałowie uczestniczyli w czytaniu Przedwiośnia Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”.

       Młodzież w skupieniu i z zaciekawieniem śledziła burzliwe dzieje głównego bohatera powieści, odkrywała proces tworzenia się jego osobowości i poglądów, poznawała historię tworzenia się wolnej Polski w 1918 r.

      Fragmenty powieści czytane były przez Panią Dorotę Burak, Burmistrza Michałowa – Pana Włodzimierza Konończuka, pracowników Biblioteki Publicznej w Michałowie, nauczycieli  oraz uczniów Zespołu Szkół w Michałowie.

       To ciekawa i twórcza „lekcja języka polskiego” wprowadziła gimnazjalistów w świat wartości poznawczych, wychowawczych i estetycznych ukrytych w polskiej literaturze.

       Bardzo dziękujmy Dyrekcji i organizatorom tego wydarzenia za zaproszenie.

     Alina Żakiewicz

  • Zemsta

        10 października 2018r. młodzież naszej szkoły z klas VII, VIII i III gimnazjum wybrała się do Teatru Dramatycznego im. W. Węgierki  w Białymstoku na sztukę pt. Zemsta A. Fredry. Reżyserem tego dzieła był H. Talar.
       
    Utwór jest komedią, w której ukazany został konflikt pomiędzy dwoma przeciwstawnymi sobie naturami: z jednej strony Cześnik Raptusiewicz - człowiek wybuchowy, który nie znosi sprzeciwu, z drugiej zaś Rejent Milczek - osoba opanowana i rozsądna. Aktorzy znakomicie poradzili sobie z językiem z czasów fredrowskich, swoje kwestie wypowiadali w sposób naturalny i żywiołowy, zachowali humor słów. Byli ubrani w starodawne stroje szlacheckie, które pasowały do poszczególnych postaci. Dzięki temu spektakl wydawał się bardziej rzeczywisty. Ukazane sytuacje, mimo, że pochodzą z dziewiętnastego wieku są nadal aktualne, a morał wypływający z "Zemsty" powinien być pouczający również dla ludzi z dwudziestego pierwszego wieku. Przedstawienie zmusza do refleksji, do przemyśleń nad wartościami, które są w nim pokazane. Sztuka może być w pełni zrozumiana i zaakceptowana przez bardzo szerokie grono odbiorców.  Nie ma tu granicy wiekowej, która przekreślałaby możliwość właściwego odczytania utworu. Młodzież była zadowolona z obejrzanej komedii i stwierdziła, że każdy, kto będzie miał okazję udania się do teatru na "Zemstę" powinien to uczynić, gdyż jest tam wartka akcja, szalone intrygi, wiele śmiesznych, ale  pouczających sytuacji, mnóstwo emocji, które zagwarantują miłe i pożyteczne spędzenie czasu

    Organizatorem wyjazdu była pani Tamara Durek we współpracy z panią Elżbietą Hajduk i panią Ewą Głowacką.

  • Patron naszej szkoły

        9 października obchodziliśmy doniosłe święto szkoły – 195 rocznicę urodzin naszego patrona Władysława Syrokomli, wielkiego i zacnego człowieka, który ilością napisanych utworów lirycznych dorównuje Mickiewiczowi, a w swoim życiu kierował się zawsze dobrem bliźniego i nigdy nie rezygnował ze swoich ideałów.
        Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klas VI pod kierunkiem p. K. Kaczmarek i p. A.Żakiewicz. Wykonawcy przypomnieli najważniejsze fakty z  życia poety, a poszczególne informacje przeplatali pięknymi lirykami twórcy. W atmosferę XIX - wiecznej epoki „lirnika wioskowego” przenosiła nas także muzyka. Uczeń klasy III gimnazjum Łukasz Anchim zagrał na akordeonie refleksyjne utwory Stanisława Moniuszki, które wprowadzały słuchaczy w nastrój zadumy.  Atmosferę widowiska podkreślała przepiękna dekoracja wykonana przez p. K. Grodzką i p. E. Gryko oraz ludowe elementy strojów wykonawców.

    To coroczne wydarzenie uzmysławia nam, jak ważną postacią jest patron i ile wysiłku musimy włożyć w to, aby być godnym uczniem szkoły noszącej jego imię.

    W drugiej części spotkania odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie wiedzy: „Co wiem o patronie szkoły – Władysławie Syrokomli” zorganizowanym przez p. T. Durek.

    Nagrodzeni zostali:

    I miejsce
    Łukasz Anchim III a, Ostaszewski Maciej VIII c

    II miejsce
    Natalia Kalinowska III a, Norbert Wojan VI b

    Pani Dyrektor pogratulowała zwycięzcom oraz wręczyła nagrody. Dyplomy uczestnictwa otrzymali również uczniowie, którzy zmierzyli się z tematem, ale nie zdobyli wystarczającej liczby punktów.

    Na zakończenie został podsumowany udział naszych uczniów w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł 2018”. Pani Dyrektor wręczyła nagrody i pogratulowała uczestnikom kreatywności, którą wykazali się w konkursie literacko-plastycznym „Autoportret”.

    Nagrodę główną zdobyła Weronika Florczuk .

    Wyróżnieni zostali również:

    Zuzanna Kazberuk, Sebastian Kabać, Aleksandra Czerniawska, Tomasz Owsiejczuk, Amelia Grodzka

    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

    A. Żakiewicz

  • BAŚNIE POLSKIE

        1 października 2018r. uczniowie klas 0a i 0b wyjeżdżali na spektakl teatralny „BAŚNIE POLSKIE” do Białegostoku. Spektakl składający się z trzech przedstawień: „Szewczyk Dratewka”, „Żywa Woda”, „Złota Kaczka” przeniósł naszych najmłodszych widzów do źródła, w którym każdy może dostać odpowiedź na pytanie „Co jest miarą prawdziwego człowieka”. Ciekawe formy teatralne i barwne kostiumy aktorów sprawiły, że przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Na zakończenie mogliśmy wejść na scenę i przywitać się z aktorami. Spotkanie ze sztuką zaliczamy do bardzo udanych.

    Wychowawcy: J. Romańczuk, H. Łuksza

  • Biegi

         W ramach obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez państwo Polskie nasza szkoła była współorganizatorem Marszobiegu, który odbył się 30 września 2018roku nad zalewem w Michałowie. Uczestnicy w dwóch kategoriach mieli do pokonania 3 kilometrowy dystans. W czasie biegu w trzech punktach kontrolnych rozwiązywali zadania związane z historią Polski przygotowane przez służby mundurowe.
     Nauczyciele z naszej szkoły przygotowali stoisko z ciekawymi grami i zabawami o tematyce patriotycznej. Każde dziecko biorące udział w zabawach otrzymało nagrodę
       Nauczyciele nie tylko przygotowali stoisko ale również wzięli czynny udział w biegu, zasilając szeregi uczestników.

    D. Bajko, E. Gryko E. Januszkiewicz, A. Malesińska, J. Wieremiejuk

  • Niepodległość krok po kroku, czyli marszem przez Michałowo

       W październiku 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy gry posługując się mapa poruszali się po Michałowie według wskazówek zawartych w karcie zadań. Docierając do poszczególnych punktów w mieście odczytywali kolejne litery hasła.
       Po rozwiązaniu pierwszej części zadań uczestnicy otrzymali kolejne zadania związane z patriotycznymi uroczystościami w naszej miejscowości. Ostatnie pytanie odebrali w recepcji Zajazdu. Po rozwiązaniu wszystkich zadań związanych z historią naszego kraju młodzież udała się na ognisko, przy którym upieczono pyszne kiełbaski sponsorowane przez właściciela Gospody w Michałowie, za które serdecznie dziękujemy. Wspólna zabawę podsumowano rozdaniem dyplomów.
    Grę miejską opracowały i przygotowały: Dorota Bajko, Elżbieta Januszkiewicz, Anna Malesińska, Joanna Wiermiejuk.

  • PRÓBNA EWAKUACJA

         25 września 2018r. w Szkole Podstawowej im. Wł. Syrokomli w Michałowie odbyła się próbna ewakuacja. O godzinie 9.45 zabrzmiała seria krótkich dzwonków informująca wszystkich przebywających w szkole o konieczności opuszczenia budynku.  Ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie.   Cały personel  był bardzo zaangażowany w ewakuowanie uczniów, dbając przy tym o to, aby wszystko odbyło się spokojnie – bez paniki. W tych, jakże ważnych, ćwiczeniach uczestniczyły 473 osoby w tym: 421 uczniów, 34 nauczycieli, 1 pielęgniarka szkolna, 17 pracowników administracji i obsługi.  

          Głównym celem ćwiczenia było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia, sprawdzenie skuteczności przyjętej metody alarmowania o zagrożeniu, znajomość przez personel zadań na wypadek ewakuacji,  a także sprawdzenie przestrzegania zasad ewakuacji.           

           Mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli ewakuować się w sytuacji realnego zagrożenia, nie mniej jednak musimy być do tego przygotowani, dlatego możemy spodziewać się kolejnych próbnych ewakuacji.

            

            Odpowiedzialni za przeprowadzenie ewakuacji w szkole: pani Dyrektor Krystyna Wydrycka i pani Marzena Owsiejczuk.

     

     T. Durek, M. Owsiejczuk

  • Świętujemy Europejski Dzień Języków!

    "Jeden język ustawia Cię
    w korytarzu życia.
    Dwa języki otwierają każde drzwi
    po drodze." Frank Smith                                                                                                     

         Wrzesień w Szkole Podstawowej im.Wł.Syrokomli i w Gimnazjum im.dr.L.Nosa w Michałowie obfitował  w działania promujące naukę języków. Przyniosło to wiele korzyści i satysfakcji.

     Uczniowie  uczestniczyli  w lekcjach tematycznych i w zajęciach dodatkowych, których celem było zmotywowanie do nauki oraz propagowanie różnych metod i form pracy wspomagających w rozwoju językowym. Oprócz gazetki ściennej, powstała również gazetka Szkolnego Klubu Europejskiego o tematyce poświęconej ciekawostkom językowym, zapożyczeniom w j.polskim, sposobom nauki, korzyściom wynikającym z nauki języków. W przygotowaniu następny  numer gazetki, który powstaje dzięki przygotowanym przez uczniów  pracom.

    Współracowaliśmyw międzynarodowych projektach e-Twinning:

    1) Proverbs

                                      2) EnthusiasticDynamicLanguages.

     Tworząc pocztówki z pozdrowieniami i prezentacje na temat uroków naszego regionu oraz tradycji polskiej, tłumacząc przysłowia uczniowie
    rozwijali umiejętności językowe, informatyczne i  kreatywność. Czytając korespondencję od uczniów  z krajów partnerskich, współpracujących w projektach, oglądając prezentacje przygotowane przez uczniów z Irlandii, Grecji,  Niemiec, Belgii, Słowacji - poszerzaliśmy wiedzę o świecie, uczyliśmy się szacunku dla innych tradycji i kultur.            

    Uczniowiewzięliudział w dwóch szkolnych konkursach języka angielskiego organizowanych z okazjiiEuropejskiegoDniaJęzyków:Q R Code Hunting Competition 2018,English isEverywhere 2018.

    W październiku zorganizowany zostanie SzkolnyKonkursWiedzy o KrajachAnglojęzycznych.

    IwonaAnchim

  • Teatrzyk

         W poniedziałek 17 września uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Michałowie wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Kto ty jesteś? Polak mały."

    Była to cenna lekcja na temat naszej ojczyzny mająca na celu kształtowanie poczucia tożsamości narodowej. Aktorzy w przystępny sposób prezentowali symbole narodowe, legendy i geografię Polski. Na zakończenie spektaklu dzieci z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na pytania zawarte w wierszu Władysława Bełzy pt. : "Kto ty jesteś - Polak mały".

    Zuzanna Stasińska

  • „Przez Sybir do niepodległej”

           W dniu 7 września 2018 roku młodzież Szkoły Podstawowej w Michałowie uczestniczyła w XVIII Międzynarodowym Marszu Pamięci zesłańców Sybiru. Tegoroczny marsz odbywał się pod hasłem  „Przez Sybir do niepodległej”.   Oficjalne obchody,  rozpoczęliśmy pod pomnikiem Katyńskim uroczystym apelem. Następnie przeszliśmy ulicami Białegostoku do kościołaDucha Świętego, gdzie znajduje się Pomnik – Grób Nieznanego Sybiraka. Tu uczestniczyliśmy w uroczystej mszy celebrowanej przez arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Ze względu na ograniczający nas czas (odjazdy) nie mogliśmy uczestniczyć w obchodach do końca. Zdążyliśmy jednak obejrzeć wystawę w Muzeum Pamięci Sybiru, które znajduje się przy kościele Ducha Świętego – byliśmy wstrząśnięci rozmiarem tragedii naszych rodaków. Cieszymy się, że pamięć dramatu tamtych lat przetrwała próbę czasu. My, ze swej strony obiecujemy, że będzie trwać dalej.

    Marek Charytoniuk

  • INAUGURACJA roku szkolnego 2018/2019

        3 września 2018 roku o godzinie 10.00 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Michałowa pan Włodzimierz Konończuk, zastępca burmistrza, kapłani, dyrektorzy i kierownicy firm współpracujących ze szkołą oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Pani dyrektor Krystyna Wydrycka w swoim przemówieniu powitała wszystkich serdecznie, przedstawiła m.in. nowych pracowników zatrudnionych od września b.r. w szkole oraz poprosiła o uczczenie minutą ciszy poległych w drugiej wojnie światowej. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, dzięki czemu stali się pełnoprawnymi uczniami.

       Życzymy wszystkim samych sukcesów, uczniom dobrych ocen  a nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom cierpliwości i wytrwałości w nowym roku szkolnym 2018/2019.

                                                                                    Katarzyna Grodzka, Tamara Durek

     

  • Odjazdy autokarów


    Od dnia 4-09-2018 r.

    • 1410  Jałówka, Szymki, Lewsze, Oziabły, Hieronimowo, Kazimierowo, Nowa Wola, Bondary;
    • 1440 Pieńki, Żednia;
    • 1500 Potoka, Topolany.

    Zmiana nie nastąpiła z winy szkoły.

    Kierownik świetlicy

     

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego2017/2018

        22 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 i pożegnanie uczniów klas III gimnazjum. Część oficjalną apelu prowadzili - wychowawczyni klasy IIIb i absolwenci gimnazjum.

        Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych, policji, i innych instytucji, które na co dzień współpracują ze szkołą. Po przywitaniu zaproszonych gości, dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców i uczniów wprowadzono sztandar Gimnazjum im. dr. Leszka Nosa. Następnie głos zabrała  Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Krystyna Wydrycka. Te niezapomniane chwile uświetniły również przemówienia Burmistrza Miasta Michałowa Włodzimierza Konończuka oraz Księży Krzysztofa Andryszaka i Aleksandra Aleksiejuka.

        Kolejnym punktem było wręczenie dla uczniów kl. IV-VI, którzy uzyskali najwyższą średnią świadectw z wyróżnieniem. Uczniowie klas najmłodszych zostali nagrodzeni w swoich klasach. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców.  Absolwenci szkoły (gimnazjum) odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich. Złożyli też uroczyste ślubowanie.

        Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającym przemówieniem i inspirującą do głębszej refleksji częścią artystyczną. Uczennice klas III gimnazjum w imieniu kolegów i koleżanek podziękowały społeczności szkolnej za trud włożony w naukę, wychowanie i opiekę. Wzruszenie skryły w kwiatach a wdzięczność powierzyły słowom.

        W czasie apelu ustępujący poczet sztandarowy przekazał sztandar gimnazjum młodszemu rocznikowi. Doniosłość chwili spotęgowała panująca absolutna cisza w hali.

        Oprócz nagród książkowych uczniom wręczono puchary za osiągnięcia sportowe. Nagrody z rąk Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Dariusza Golaka przyznane zostały między innymi za wysokie wyniki w pływaniu. Burmistrz Michałowa Pan Włodzimierz Konończuk przekazał stypendia w postaci nagród pieniężnych. 

        W drugiej części odbyła się Gala Gimnazjusów. W tym roku Gala Gimnazjusów, już po raz 17, tradycyjnie, przygotowana została przez uczniów klasy trzeciej. Rozdanych zostało 9 Gimnazjusów  w następujących kategoriach:

    • GENIUSZ ROKU
    • NAJLEPSZY UCZEŃ
    • BRATNIA DUSZA
    • NAJLEPSZY CZYTELNIK
    • SPOŁECZNIK ROKU
    • NAJSYMPATYCZNIEJSZY UCZEŃ
    • SPORTOWIEC ROKU
    • GIMNAZJUS ZAANGAŻOWANI RODZICE powędrował do rąk przedstawicieli kl. IIIa i kl. IIIb
    • PRZYJACIEL SZKOŁY

       

         Wszystkim absolwentom gimnazjum życzymy spełnienia marzeń, bo przygoda Waszego jutra zależy tylko od Was i nigdy nie jest na nią za późno.

    Tamara Durek, Dorota Golak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
    ul.Sienkiewicza 21
    16-050 Michałowo
  • 85 71 89 515

Galeria zdjęć