Nawigacja

  • Powitanie wiosny

        Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny klasy V a V b wybrały się do  Białegostoku.
    Najwięcej radości przysporzyła pierwsza atrakcja, wizyta w Papugarni. Pomimo lekkich obaw na początku, wszyscy przez godzinę obserwowali oraz głaskali różne gatunki papug. Ptaki bardzo przyjaźnie siadały wszystkim na ramionach, głowach i dłoniach przegryzając specjalna karmę, którą uczniowie mogli nabyć w sklepie.

        Z wielkim żalem dzieciaki opuściły to fascynujące miejsce, aby udać się w poszukiwaniu wiosny do ZOO, gdzie wszystkie zwierzęta wygrzewały się w pierwszych promieniach słońca.

        Na koniec udaliśmy się do Pizzerii DaGrasso, aby pozbyć się głodu po pełnym wrażeń przedpołudniu.
    Wychowawcy oraz uczniowie serdecznie dziękują Panu Bartoszowi Bogdanowiczowi, który poświęcił nam swój wolny czas i wyjechał z nami w roli opiekuna.


    Anna Malesińska, Daniel Szemiot

  • Postcard exchange. - See my city!

          W tym miesiącu uczniowie klas IV i V przygotowują pocztówki w projekcie e-Twinning pt.: „Postcard exchange. - See my city!”. Treść pocztówek zawiera kilka zdań o tym jak uczniowie się nazywają, ile mają lat, skąd pochodzą,  gdzie mieszkają, co lubią, jak spędzają czas wolny.
    Podczas prac projektowych uczniowie komunikują się w języku angielskim, doskonalą umiejętności pisania i czytania, poznają i promują własny region, poszerzają wiedzę o bogactwie kulturowym, historycznym i geograficznym wielu regionów Europy.
    Już otrzymaliśmy korespondencję od uczniów z Leipzig – (Niemcy), która cieszy się zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.


    Iwona Anchim

  • Wyjazd na lodowisko.

         14 marca 2019 r. uczniowie klasy III A wraz z wychowawczynią A. Kazberuk i p. A. Chołołowicz wyjechali aktywnie spędzać czas na lodowisku BOSiR-u w Białymstoku. Taka forma wypoczynku przypadła młodzieży do gustu ponieważ mogli nie tylko zadbać o swoją kondycję ale też udoskonalić jazdę na łyżwach. Niektórzy robili to pierwszy raz i po trudnych początkach -  całkiem dobrze sobie radzili.  Koledzy i koleżanki okazali się świetnymi nauczycielami jazdy na łyżwach i chętnie nieśli pomoc mniej doświadczonym osobom. Wspólny wyjazd był świetną okazją do pełnej integracji czyli wspólnego spędzenia czasu z całą klasą. Oczywiście koniecznym punktem programu wyjazdu była wizyta w KFC. Humory dopisywały i wszyscy w cudowny nastroju bezpiecznie wrócili do szkoły.


    Anna Kazberuk

  • Breakfast in ourcountries – delicious and healthy.

    Uczniowie klas czwartych  przygotowali prace w projekcie e-TwinningBreakfast in ourcountries –  delicious and healthy.W projekcie należało narysować i opisać swoje śniadanie z uwzględnieniem  walorów zdrowotnych posiłku.
    Głównym celem projektu było rozwijanie świadomości uczniów o potrzebie jedzenia zdrowych śniadań przed wyjściem do szkoły i właściwego, zbalansowanego odżywiania przez cały dzień. Dzięki pracom w projekcie uczniowie wzbogacili zasoby leksykalne, rozwijali kreatywność, umiejętność współpracy w projekcje z wykorzystaniem możliwości językowych w korespondencji z rówieśnikami  ze szkół  niemieckich, włoskich i tureckich.
    W przygotowaniu pocztówki do projektu Postcard exchange. - See my city! Zapraszam uczniów do współpracy.


            Iwona Anchim

  • SKLEJKI POETYCKIE

          05 marca 2019 r. siedemnastu  uczniów z klas VII-VIII naszej szkoły wzięło udział w III edycji warsztatów pt. SKLEJKI POETYCKIE, które odbyły się w Bibliotece Gminnej w Michałowie. Warsztaty zrealizowano dzięki współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i panem Marcinem Kozińskim. Mottem przewodnim spotkania było:

    Układanie wierszy z wylosowanych słów i budowanie z nich konstrukcji ma na celu kształtowanie twórczego myślenia, rozwój wyobraźni, ale i obalenie mitu, że poezja jest czymś mocno elitarnym”

    (M. Koziński)

        Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Z wielkim zapałem wykonywali zadania, z których wynikały następujące zasady:

    1. Każdy z nas może być artystą.
    2. Każdy z nas jest inny.
    3. Możemy prosto tworzyć , nie musi być skomplikowane.
    4. Poezja to nic strasznego, nie możemy jej się bać.

        Na zakończenie warsztatów uczniowie   samodzielnie wykonali sklejkę poetycką. Utwierdzili się w przekonaniu, że każdy może być artystą.
    Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

    Opiekunowie - Tamara Durek, Irena Kardasz
     

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna

         Pierwsza pomoc jest czynnikiem o kluczowym znaczeniu podczas zdarzeń nagłych zagrażających życiu lub zdrowiu. Umiejętne udzielenie pomocy osobie lub osobom poszkodowanym w zdarzeniu kryzysowym jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale i moralnym ze strony każdej osoby obecnej na miejscu zdarzenia. Każdy powinien umieć udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. To wcale nie jest trudne, a może uratować czyjeś życie. Jednak udzielenie pierwszej pomocy wymaga wiedzy i właściwych umiejętności. W związku z tym 26.02.2019 r.  w naszej szkole odbył się pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja  została przeprowadzona pod czujnym okiem ratownika medycznego Pana Andrzeja Mikołajewicza, ucznia na ratownika medycznego Krzysztofa Owsiejczuka, a także uczniów z naszej szkoły nalężących do Młodzieżowej Drużyny Straży Pożarnej. W nauce i pokazie brali udział uczniowie klas szóstych oraz VIIIa, VIIIb, a także grupa ze świetlicy szkolnej. Wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy.

    Irena Miruć, Marzena Owsiejczuk 
  • Pierwsza miłość - internetowe love

        W poniedziałek 18 lutego 2019r. uczniowie klas VII-VIII i III gimnazjum pojechali do Auli Widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Białymstoku na spektakl profilaktyczny Pierwsza miłość - internetowe love. Celem wyjazdu była realizacja jednego z zadań Programu Profilaktyczno- Wychowawczego. Sztukę wystawili aktorzy z Teatru Wrocławskiego In Art.

        Fabuła sztuki dotyczyła internetowej miłości XXI wieku. Aktorzy fenomenalnie wczuli się w swoje role. Jedwabna i Valbon pokazali widowni do czego może doprowadzić dzisiejsze czatowanie z obcymi w sieci. Scenografia była dość skromna- wykorzystano rzutnik multimedialny do przedstawienia awatarów i nazw, którymi posługiwali się bohaterowie. Szczególnie przypadły do gustu ukazane barwne osobowości, które odegrały rolę wirusów komputerowych. Stroje przedstawiające elektroniczny wizerunek aktorów także były pomysłowe i godne uwagi. Niemałą rolę odegrało światło. W punkcie kulminacyjnym uczyniło ono ze spektaklu fascynujące widowisko.

        Poważny odbiór, nawet najmłodszej publiczności utwierdza w przekonaniu, że problematyka przedstawienia nie była obca. Warto obejrzeć tę sztukę. Pozwala zrozumieć ile niebezpieczeństw czai się w Internecie i jakie konsekwencje są z tym związane.

    Tekst Daria Dobosz kl. VIIIa

    Organizatorem wyjazdu była pani Tamara Durek. Opiekę  sprawowały panie: Elżbieta Hajduk, Anna Chołołowicz i Tamara Durek.

  • "Walentynki na słodko”

          14 lutego 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty cukiernicze „Walentynki na słodko”, które prowadziły panie z pracowni tortów i deserów artystycznych Monoporcja w Białymstoku. Zajęcia odbywały się w dwóch pracowniach na dwóch poziomach – klasy 0-III i klasy starsze. Ogółem w warsztatach wzięło udział 220 uczniów. Każdy uczestnik otrzymał  4 pierniczki w kształcie serca i mufinkę, które należało ozdobić masą cukrową. Uczniowie bawili się doskonale „wyczarowując” z masy i lukru wspaniałe wzory. Gotowe pierniki każdy pakował do woreczka i przyozdabiał wstążką. Zabawa była wspaniała i bardzo słodka.


    Warsztaty zorganizowała Elżbieta Januszkiewicz

  • Kontynuacja światowego projektu World Peace Song

        W poprzednim semestrze rozpoczęliśmy działania w światowym projekcie World Peace Song, założonym przez profesora Yoshiro Miyaki, Chukyo University, Toyota w Japonii oraz Lorraine Leo z Bostonu w USA, która koordynuje ten projekt.
    Piosenka, którą przetłumaczyliśmy i zaśpiewaliśmy, dla Światowego Pokoju – World Peace Song pt. „We are one family”, została skomponowana przez  Annette Philip  z grupy Women of the World.
       W roku 2014 po raz pierwszy dzieci i młodzież z 15 krajów wspólnie stworzyły utwór muzyczny o pokoju i tolerancji. Światowa premiera utworu odbyła się na koncercie „Kobiety Świata w Nagoi” w Centrum Sztuki i Kultury Aichi w Japonii 23 marca 2015 r.
    Kolejnym punktem projektu było umieszczenie wszystkich wykonań w Internecie. Polecamy zapoznanie się z wykonaniami dzieci z całego świata na portalu You Tube pod linkiem:   https://www.youtube.com/channel/UC9DOyb8EQEc7hnen-_va7YQ
       Niedawno otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, iż wszystkie wykonania zostały już naniesione na interaktywną mapę i w końcu wszystkie dzieci świata mogą zaśpiewać jednym głosem „We are brothers and sisters, we are one family!” 
    http://wmuseum.hiroba.sist.chukyo-u.ac.jp/maps/peaceSong2018/OneFamily.html (przybliżamy mapę i klikamy po kolei na pojawiające się zdjęcia)

    Dorota Bajko, Anna Malesińska
     

  • Apel porządkowy

    12 lutego 2019 roku  odbył się kolejny apel porządkowy.
    Rozpoczął się miłym akcentem, a mianowicie wręczeniem nagród przez funkcjonariuszy policji i straży granicznej trzem  naszym uczniom: Oksanie Jurczuk, Michałowi Jurczuk i Jakubowi Ławniczuk, którzy znaleźli na ulicy portfel z dokumentami i odnieśli na posterunek policji. Następnie p. dyrektor podsumowała pracę w pierwswzym półroczu. Przypomniała o korzyściach płynących z uczestnictwa w zajęciach na basenie podczas lekcji w-f.  Apel zakończył się wręczeniem nagród książkowch i dyplomów uczniom, którzy brali udział w różnych konkursach.
  • Walentynkowy wyjazd do kina Helios

         Dnia 15 lutego uczniowie klas IV i V wybrali się do kina Helios na premierowy pokaz filmu „Jak wytresować smoka? 3.
    Poznaliśmy dalsze przygody rycerza Czkawki i jego smoka Szczerbatka, którzy w tej części poznają wybranki swoich serc. Nie obyło się również bez różnych przeżyć i nagłych zwrotów akcji związanych ze smokami i tajemniczymi siłami nadprzyrodzonymi.
    Wizytę w Białymstoku zakończyliśmy obiadokolacją w KFC.
     Organizatorzy dziękują p. Ewie Zastockiej za poświęcenie swojego czasu wolnego i wyjazd z nami w roli opiekuna.


    Anna Malesińska, Daniel Szemiot

  • Walentynki w Bibliotece Gminnej

         Dnia 13 lutego, uczniowie klasy VB wraz z wychowawczynią zostali zaproszeni  do Gminnej Biblioteki w Michałowie na Walentynki.
    Uczniowie wysłuchali opowiadania o pochodzeniu Walentynek.  Porozmawiali o zwyczajach i tradycjach związanych z tym świętem. Potem przeszliśmy do zagadek i zabaw min. można było poznać imię swojego przyszłego partnera/ partnerki poprzez nakłucie serduszka szpileczką, rozpoznawanie kolegi/ koleżanki z klasy po włosach czy też dopasowywanie par bohaterów literackich i filmowych do siebie.
    Na koniec otrzymaliśmy od Organizatorów słodycze i balony w kształcie serduszek.

    Anna Malesińska

  • Spektakl „Teatralne ABC”

         13 lutego 2019 r. w ramach realizacji podstawy programowej  języka polskiego uczniowie klas IV c oraz IV d wyjeżdżali do Białegostoku na  przedstawienie „ Teatralne ABC”.  Spektakl przygotowany został przez  Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
    Uczniowie poznali historię młodego urwisa, który nie potrafił zachować się w teatrze- przeszkadzał aktorom i widzom. Ponieważ lekceważył wszystkie prośby i uwagi, został ukarany, przeniesiony w czasie i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca, w którym się znalazł, spotkał postacie znane z historii teatru oraz baśni. Bohater zauroczony różnorodnością i wyjątkowością miejsca, zaczął doceniać sztukę aktorską, stał się mądrzejszy i pokorniejszy. Czas spędzony w teatrze nie był już dla niego czasem straconym.
    Przedstawienie w interesujący sposób zapoznawało uczniów z wiedzą na temat historii teatru. Twórcy spektaklu przedstawili różne sposoby przenoszenia sztuki na scenę: począwszy od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantomimę, aż do aktora żywego planu. W dialogach pojawiła się fachowa terminologia. Spektakl pozwolił w przystępny i ciekawy sposób zrozumieć wiele zjawisk i pojęć czysto teatralnych. Poza tym przedstawienie było zabawne i rozweseliło młodych widzów.
     
    Opiekunowie: Irena Kardasz, Katarzyna Grodzka
     
  • Święto Babci i Dziadka

          18 stycznia 2019r. odbyła się  uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka.
    Na tę uroczystość licznie przybyli dziadkowie, aby podziwiać swoich wnuków. W tym roku wszyscy uczniowie klas 0-III mogli zaprezentować się przed swoimi dziadkami. Były piosenki, krótkie przedstawienia oraz tańce przygotowane przez wychowawców. Po występach wnukowie złożyli życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Na zakończenie był słodki poczęstunek. Na takie spotkanie zapraszamy za rok
    .
    Irena Borowska
     
  • „MIKOŁAJEK – ZDERZENIE DWÓCH ŚWIATÓW”- MUSICAL TEATRU MUZYCZNEGO FORTE.

               15 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV i V wraz z nauczycielami K. Kaczmarek, I. Anchim i E. Gryko obejrzeli musical pt. „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”.  Głównym bohaterem opowieści jest tytułowy Mikołajek, mały urwis, który najbardziej lubi grać w piłkę. Jednakże jego mama troszczy się oto, aby niesforny synek nie zaniedbywał obowiązków szkolnych. Chłopiec uwielbia bawić się z kolegami i koleżankami, z którymi mimo, że często kłóci się, to jednak przeżywa niezapomniane przygody. To jeden świat – świat realny, gdzie można wspólnie z przyjaciółmi porozmawiać, zaśpiewać, znaleźć skarb jakim jest prawdziwa przyjaźń. Drugi świat, to świat z Internetu, w którym młody człowiek gubiw cyberprzestrzeni poczucie rzeczywistości, rezygnuje z aktywności społecznej i bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami oraz zaniedbuje relacje z rodziną. Zatapiając się w wirtualnym świecie bezpowrotnie traci najwspanialszy okres w życiu.
    Pełna barw scenografia, znakomici aktorzy, stylowe stroje, świetnie wykonane na żywo piosenki, jak przystało na musical. „Mikołajek” wciąga widzów w świat wyobraźni i  skłania do refleksji. Musical i jego przesłanie na długo zostaną w pamięci widzów.


            K.Kaczmarek, I.Anchim

  • Wieczór Filmowy

        Nasza szkoła to nie tylko lekcje i sprawdziany - to także miejsce, w którym staramy się wychodzić naprzeciw zainteresowaniom uczniów, proponując im szereg dodatkowych zajęć i atrakcji, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje, ale też spędzać czas w dobrym towarzystwie.

        Z tego właśnie powodu 11 stycznia został zorganizowany Wieczór Filmowy, w którym wzięło udział 38 uczniów z klas Va,b,d. Zaopatrzeni w karimaty i poduszki, uczniowie zjawili się w harcówce, w której odbyła się projekcja pierwszego filmu pt. „Hotel Transylwania 3”.  W przerwie uczniowie zjedli zamówioną przez opiekunów pizzę oraz rozbudzili się podczas zabaw integracyjnych na hali sportowej. Drugim obejrzanym filmem był „Mały książę”. O godzinie 20 wszyscy rozpoczęli prace porządkowe i uśmiechnięci zaczęli rozchodzić się do domów pod opieką rodziców.

        Organizatorzy dziękują p. Katarzynie Grodzkiej, mamie Amelii, za pomoc w dostarczeniu gorącej pizzy.


    Bartosz Bogdanowicz, Jan Bójko,  Anna Malesińska, Daniel Szemiot

  • Jasełka

        Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami.
        W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie koła teatralnego wraz z młodszymi dziećmi, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia  2018 roku, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów,  diabłów oraz mieszczan  przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.
    Po występie głos zabrali księża oraz Pani  Dyrektor, którzy złożyli  wszystkim świąteczne życzenia.
        Miłym akcentem świątecznego spotkania było wręczenie przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Michałowie  Panią  Marię Bożenę  Ancipiuk Nagrody Burmistrza  za szczególne osiągnięcia sportowe w pływaniu następującym uczniom: Wiktorii Filipczuk,  Amelii Grodzkiej, Julii Hajduk, Maciejowi Ostaszewskiemu, Nikoli Zastockiej oraz Nadii Zastockiej.

     Organizatorzy: E. Hajduk, A. Monach, T.Durek, E. Trochimczyk, A. Pogorzelska, J. Bójko
  • Koncert bożonarodzeniowy "Hej kolęda…"

        14 grudnia 2018 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Syrokomli w Michałowie wystąpili w Koncercie Kolęd. Program został przygotowany we współpracy ze Szkolnym Wolontariatem. Koncert wzbogaciły występy podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Woli, którzy przygotowali też ozdoby świąteczne.

        Nasi uczniowie zaprezentowali następujący repertuar:
    Zespół 16-stu flecistów w osobach:  Ania Kaczmarek, Dagmara Drozdowska, Gabrysia Gościk, Grzegorczuk Magdalena, Joanna Karpiuk, Kamila Kuklińska, Marta Bołtryk, Marta Drozdowska, Oksana Jurczuk, Ola Kasperowicz, Ola Kondratowicz, Radosław Kaliszuk,  Roksana Luszewska, Wiktoria Filipczuk,  Zuzia Anciupiuk,  zagrał "Wśród nocnej ciszy”, "Gdy śliczna panna”, "Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, "Pójdźmy wszyscy do stajenki”, "Lulajże Jezuniu”.

        Ponadto Martyna Kalinowska zaśpiewała kolędę "Gdy Śliczna Panna”, Aleksandra Zakrzewska "O Holly Night", Adrian Daniluk i Natalia Aleksiejuk  "Ticha Nocz Nad Palestinoj”. Ewa Balcerzak przy akompaniamencie gitary Tomka Kalinowskiego, Dominiki Sikorskiej i Natalii Gierejkiewicz zaspiewała kolędę "Cicha Noc”, a Łukasz Anchim wystąpił ze składanką kolęd granych na akordeonie  "Dobryj Wieczer Hości”, "Rożdżestwo Chrystowe”, "Uczora z Wieczora", "Dzisiaj w  Betlejem".

        Do koncertu kolędnicy przygotowywali się samodzielnie, z rodzicami, przy wsparciu instruktorów z Gminnego Domu Kultury i w szkole na lekcjach muzyki prowadzonych przez panią Annę Rasiuk. 

       Na zakończenie przy akompaniamencie akordeonu prowadzonego przez Łukasza Anchima wspólnie zaśpiewaliśmy "Przybieżeli do Betlejem” i "Dzisiaj w Betlejem”. Melodyjne brzmienie kolęd i pastorałek wprowadziło nas w magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

       Kolędnicy:  I. Anchim, A. Rasiuk, E. Mackiewicz, ks. W. Tetiurka wraz Kołem Wolontariatu  prowadzonym przez E.Trochimczyk życzą pracownikom szkoły Wesołych i Rodzinnych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.


           Iwona Anchim

  • XXI Ogólnopolskiego Konkursu Białoruskiej Poezji i Prozy

        16 grudnia 2018 roku odbyło się ogłoszenie wyników XXI Ogólnopolskiego Konkursu Białoruskiej Poezji i Prozy. Do konkursu przystąpiło aż 29 uczniów Szkoły Podstawowej w Michałowie, którzy napisali po trzy wiersze w języku białoruskim. Młodzież rozpisywała się na różne tematy, od ulubionych zwierzątek, przez wiersze o porach roku aż do utworów o własnych uczuciach i marzeniach, pojawiły się  wiersze o Gminie Michałowo oraz o Białorusi. Redakcja tygodnika Niva zaprosiła wszystkich uczestników do restauracji Cechowa w Białymstoku na uroczyste rozdanie nagród.

        Nagrody rzeczowe oraz bony do księgarni otrzymali wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałowie. W tej edycji konkursu okazaliśmy się najlepsi! Nasz uczeń Łukasz Anchim zwyciężył zajmując I miejsce w konkursie ogólnopolskim. Na dodatek, Łukasz wystąpił grając na akordeonie czarujące melodie.

        Najważniejszą nagrodą jest jednak to, że wszystkie wiersze wysłane na konkurs zostaną opublikowane w gazecie Niva.

        Bardzo dziękuję rodzicom, którzy zaangażowali się i razem z dziećmi uczestniczyli w uroczystości.

    Emilia Gryko

  • Dokąd na wakacje? A może do Austrii?

        W listopadzie i w grudniu 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Wł. Syrokomli w Michałowie odbyły się interesujące lekcje z udziałem wolontariuszki Elizabeth. Uczniowie poznali atrakcje turystyczne Austrii, obejrzeli zapierające dech w piersiach widoki górskie, zajrzeli do bogatych wnętrz eleganckich kawiarni, katedr  i pałaców z Wiednia. Okazały w swej architekturze, Pałac Schönbrunn zachęcał turystów do zwiedzania. Rozmawiali o znanych potrawach, takich jak sznycel czy gulasz, pośród których najwykwintniejszy jest oczywiście tort Sachera. Lekcja była znakomitą okazją do obejrzenia tradycyjnych tańców góralskich oraz wysłuchania oryginalnych dźwięków jodłowania.

    Zajęcia rozpoczęto zabawą aktywną „My nameis… and thisis my…”. A po obejrzeniu prezentacji, pracując w grupach, uczniowie wędrowali palcem po mapie w poszukiwaniu słynnych obiektów turystycznych. Na koniec otrzymali prezenty – pocztówki z Wiednia.

    Lekcja z wolontariuszką Elizabeth wzmocniła motywację uczniów do nauki języków, wzbudziła chęć poznania świata, kształtowała postawę otwartości na inne tradycje i obyczaje.

    Praca domowa również spotkała się z entuzjazmem. Uczniowie obiecali, że chętnie napiszą pozdrowienia z Wiednia do swoich rodziców.


    Iwona Anchim

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
    ul.Sienkiewicza 21
    16-050 Michałowo
  • 85 71 89 515

Galeria zdjęć