Nawigacja

  • W Sokolarnii

        27 września 2016r odbyły się zajęcia terenowe z przyrody na temat „Ptaki drapieżne”. Spotkanie odbyło się w Sokolarnii, która mieści się w Muzeum Wsi Podlaskiej.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 5a,b,c, 4c i 1a.
        Spotkanie z sokołem, myszołowem i sową prowadzili sokolnicy, opiekunowie ptaków, którzy przekazali uczniom mnóstwo ciekawych informacji o drapieżnikach oraz zaprezentowali umiejętności swych podopiecznych w terenie.
         
    Spotkanie zwieńczył konkurs wiedzy na temat drapieżników z nagrodami ufundowanymi przez pracowników Sokolarni. Zajęcia zorganizowała Elżbieta Januszkiewicz, nauczyciele współpracujący: E. Hajduk, D. Bajko, W. Gryko , I. Miruć

    Elżbieta Januszkiewicz

  • Lekcja przyrody w terenie

         22 października 2016roku w Podozieranach odbyły się terenowe zajęcia z przyrody dla klas 5a,b,c i 4c na temat dobrodziejstw i życia lasu.
       
    Zajęcia miały na celu utrwalenie wiadomości, poszerzenie wiedzy o nowe informacje dotyczące lasu oraz integrację zespołów klasowych. Zajęcia prowadzili: p. Emilia Ostaszewska , p. Piotr Naliwajko i gospodarz szkółek p. Zenon Golak.
      Leśne  spotkanie zwieńczył konkurs wiedzy na temat lasu. Następnie uczniowie uczestniczyli w różnych grach i zabawach przy ognisku, piekąc kiełbaski.
     Wychowawcy klas i uczniowie składają serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Żednia za ufundowanie wielu nagród oraz poczęstunek. Zajęcia zorganizowała Elżbieta Januszkiewicz. Opiekunowie wycieczki to: D. Bajko, I. Miruć, I. Kardasz oraz p. M. Jurczuk.

    Elżbieta Januszkiewicz

  • Od ziarenka do bochenka. Wizyta w „Piekarni Maja”

        22 września 2016r. uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią p. Anną Bogdanowicz na zajęciach edukacji przyrodniczej udali się do „Piekarni Maja”. Celem wycieczki było poznanie etapów wypieku chleba. Pani Mirosława Jarocka zapoznała z rodzajami mąki, pracą piekarzy oraz urządzeniami, które przyczyniają się do sprawnego przygotowania zakwasu, następnie ciasta oraz wypieku chleba i innego pieczywa. Uczniowie zadali szereg ciekawych pytań technologowi, który udzielił wyczerpujących odpowiedzi.
       Na zakończenie wszyscy uczniowie zakupili świeże, pachnące pieczywo, zaś p. Mira każdemu uczestnikowi wręczyła napoje oraz słodkie pieczywo.
    Serdecznie dziękujemy państwu Mirosławie i Michałowi Jarockim za umożliwienie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych pod hasłem „Od ziarenka do bochenka” oraz słodki poczęstunek.

    Anna Bogdanowicz

  • Wycieczka do Poczopka

       21 września klasy IIc, IId i IIIa odwiedziły Poczopek, a dokładnie obiekt nazwany przez leśników „Silvarium”- leśny park po obszarze którego mogliśmy swobodnie się poruszać. 
       Poczopek pełni funkcję edukacyjną i rekreacyjną. Dużą  uwagę przykuła galeria, wewnątrz której podziwialiśmy zwierzęta, owady i rośliny charakterystyczne dla Puszczy Knyszyńskiej. Oprócz tego mieliśmy okazję zobaczyć  zegary słoneczne, Strigiforium (dom sów), Ptasią Chatę,  Park Megalitów- czyli wędrujące skały. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody w terenie.
    Na zakończenie odbyło się ognisko.
     
    Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspólne uczestnictwo w wycieczce i pomoc w opiece nad uczniami.

    J. Romańczuk, K. Grodzka, J. Trojanowicz

  • Spotkanie z rodzicami

        16. 09. 2016 r. o godzinie 16.00 rozpoczęło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Zebranie rozpoczął dyrektor Gminnego Zespołu Szkół p. Jan Łuksza, który przywitał zebranych i omówił porządek spotkania.
        Następnie rodzice wysłuchali:
    - wystąpienia przedstawicieli SU, którzy zaprezentowali główne zadania zaplanowane na rok szkolny 2016/2017;
    - prezentacji warunków ubezpieczenia InterRisk;
    - omówienia spraw finansowych przez przedstawicielkę Rady Rodziców;
    - informacji p. dyrektora na temat funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym;
    - p. dyrektor, która zaprezentowała kierunki polityki oświatowej i zadania na bieżący rok szkolny;
    - pedagogów szkolnych, które zapoznały zebranych z pomocą psychologiczno- pedagogiczną oferowaną przez szkołę;
    - informacji na temat funkcjonowania stołówki szkolnej, świetlicy oraz biblioteki.

    Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami klas. Wychowawcy zapoznali rodziców z dokumentacją szkoły oraz z warunkami ubezpieczenia. Następnie wybrano przedstawicieli klasowych Rad Rodziców.
    Zaangażowanie sprawami szkoły oraz procesem edukacyjnym uczniów rodzice potwierdzili liczną obecnością na zebraniu.

    Alina Żakiewicz, Krystyna Kaczmarek

  • Międzynarodowy Marsu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.

           W dniu 09.09 b.r.  młodzież gimnazjalna z naszej szkoły  wzięła udział w XVI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Zbiórka uczestników marszu miała miejsce przy Pomniku Katyńskim. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiło uroczyste przywitanie wszystkich  przybyłych gości i delegacji z całej Polski oraz z zagranicy. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali wykładu dyrektora Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku, pana Roberta Sadowskiego , pt ,, Nauczyciele- zesłańcy Sybiru". Uczestników Marszu pobłogosławili biskupi trzech głównych wyznań , po czym odbył się  przemarsz ulicami Białegostoku do kościoła p.w. Ducha Świętego na ulicy Sybiraków . Uroczystościom towarzyszyła patriotyczna atmosfera, udzielająca się szczególnie naszej wspaniałej młodzieży.
     

     Jerzy Rusel

  • Spotkanie z policjantem "Bezpieczna droga do szkoły"

        06 i 07 września 2016r.  uczniowie klas 0-III uczestniczyli w pogadance na temat "Bezpieczna droga do szkoły".
    Prelekcję przeprowadził sierżant sztabowy Krzysztof Korzeniecki.
        W czasie spotkania dzieci przypomniały podstawowe zasady ruchu drogowego, utrwaliły wiadomości dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, uważnej jazdy rowerem czy też używania odblasków. Uczniowie chętnie i żywo uczestniczyli w dyskusji, wykazali się wiedzą dotyczącą odpowiednich postaw w ruchu drogowym. 
    Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznej  drogi do szkoły.

                                                                                                       

    Wanda Barszczewska

  • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

      01 września 2016r. o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Naukę w Gminnym Zespole Szkół w Michałowie będzie realizować 437 uczniów w 24 oddziałach; 334 w Szkole Podstawowej i 103 w Gimnazjum.
        Rok szkolny przyniósł wiele zmian w oświacie:
    - szóstoklasiści nie piszą sprawdzianu na koniec roku i będą kontynuować naukę w klasie siódmej szkoły podstawowej
    -  uczniowie obecnych oddziałów przedszkolnych zgodnie z nową ustawą o oświacie będą uczyć się w kształceniu zintegrowanym w klasach I - IV
    - gimnazjum będzie sukcesywnie wygaszane
       Życzymy wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym 2016/2017

    Krystyna Kaczmarek, Alina Żakiewicz

  • Młodzież o Akcji Bumerang

        W Akcji Bumerang pierwszy raz wziąłem udział w drugiej klasie gimnazjum. Wtedy przekonali mnie do wzięcia udziału m. in. pani Iwona i przyjaciele z trzeciej klasy. Następnie pojechałem na wakacjach na międzynarodową wymianę młodzieżową do Augustowa. Tam integrowaliśmy się z grupą niemiecką.
      
    W następnym roku szkolnym  ponownie wziąłem udział. Jeszcze przed dniem akcji  (w marcu)  brałem udział  w seminarium zorganizowanym w naszej szkole, także z grupą młodzieży z Niemiec, która współpracuje w ramach wolontariatu. Wtedy nakręciliśmy film, ale też zaprosiliśmy do naszych domów uczniów z Niemiec. Akcja Bumerang także aktywnie wspierała  młodzieżowe rady miejskie/gminne. Tak więc, tuż po zakończeniu roku szkolnego wziąłem udział w seminarium poświęconym radom młodzieżowym. Rozmawialiśmy o tym, co taka rada może zmienić i czy warto sieciować. Seminarium trwało dwa dni, a trzeciego dnia była konferencja o Akcji Bumerang.
       
    Myślę, że Akcja Bumerang to super sprawa, aby młodzież mogła realizować  różne ciekawe pomysły. Po mimo, iż skończyłem edukację w Gimnazjum im.dr.Leszka Nosa w Michałowie, gdzie były realizowane zadania w ramach Akcji Bumerang  oraz nie mam pojęcia, czy w przyszłej szkole będzie ta akcja, zamierzam nadal pracować jako wolontariusz i nieść pomoc.    

                       Tomasz Bujko

       Od początku wiedziałem, że Akcja Bumerang będzie dobrym projektem dla uczniów chcących coś zmienić w swojej okolicy. Po raz pierwszy zetknąłem się z nią rok temu w szkole i bardzo mi się ona spodobała. Rok temu mieliśmy zamiar sprawdzić jak Akcja Bumerang się przyjmie, tak  więc pojechaliśmy na wycieczkę integracyjną. Pracowałem na to malując płot. Trzeba było wypełnić różne dokumenty, zorganizować sobie miejsce do pracy i ustalić zarobki co miało nas nauczyć "samodzielności biznesowej". W tym roku moją pracą było malowanie profili i desek, a zbieraliśmy pieniądze na "Zielony Zakątek". Mile wspominam tamte dni i czekam niecierpliwe na efekty naszej pracy. Co do kolejnych edycji mam zamiar brać dalej w nich udział.
     
    Krzysztof Funkowski
  • Jak zmienić świat? Dlaczego warto? O aktywności młodzieży w Akcji Bumerang

    27 czerwca 2016 r. odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona Akcji Bumerang. Hasłem przewodnim polsko-niemieckiej konferencji było pytanie Jak zmienić świat? O aktywności młodzieży w Akcji Bumerang.  Akcję patronatem objęli Podlaski Kurator Oświaty i Urząd Marszałkowski, ponieważ aktywność wolontariacka znakomicie wpisuje się w strategię rozwoju województwa podlaskiego. W spotkaniu wzięli udział koordynatorzy ze stowarzyszenia ANAWOJ, dyrektorzy szkół, nauczyciele koordynatorzy ze szkół, młodzież z kilkunastu szkół województwa podlaskiego i partnerzy realizujący projekt Bumerang na terenie Niemiec, zwłaszcza Saksonii.

       Konferencja przebiegała w kilku etapach obejmujących: podsumowanie pracy, podzielenie się doświadczeniem zdobytym podczas realizacji projektu, ewaluację opartą na badaniach ankietowych i wywiadach przeprowadzonych               oraz zaprezentowanych przez Laboratorium Badań i Działań Społecznych SOCLAB.  Zaprezentowano również  materiały filmowe i scenariusze zajęć będące owocem pracy w Akcji Bumerang. 

        Uczestnicy konferencji zgodnie twierdzili, że praca w ramach wolontariatu ma wiele zalet, przynosi satysfakcję, daje szansę wykorzystania własnych talentów, stwarza możliwości poznania innych tradycji, kultur, religii, umożliwia rozwój umiejętności, pomaga podjąć decyzje dotyczące przyszłej drogi życiowej, uczy kompetencji społecznych, przyczynia się do skutecznego poszukiwania pracy.  Z badań wynika, że uczestnicy pozytywnie oceniają przede wszystkim:  współpracę z rówieśnikami, dla wielu nowe doświadczenie pracy, pomoc innym. Ponad 90%  ankietowanych  zauważa przydatność działań oraz możliwość wpływu na zmiany w otaczającym środowisku. Wielu deklaruje, ze wzrosła w nich motywacja do angażowania się w działania w swojej społeczności.

        Wolontariat ma wiele form i może być realizowany w wielu sferach. Bumerang bez wątpienie jest formą otwartą i bardzo atrakcyjną. Opiera się na dobrej woli, a jej realizatorzy mają poczucie wspólnego działania – zarówno dorośli, jak i młodzież. Istotne jest również to, że to szkoła stwarza  warunki dla realizacji postaw wolontariackich.

      Na zakończenie spotkania odbył się panel dyskusyjny, który zakończyła zgodna konkluzja mówiąca o tym, że warto pomagać, ponieważ  dobra energia zawsze wraca do nas, a realizując projekty o charakterze lokalnym zmierzamy prostą drogą do inicjatyw o wymiarze globalnym.

     Projekt Akcja Bumerang jest działaniem w ramach dofinansowania z funduszy unijnych z akcji Erazmus+ i ma charakter cykliczny. Dzięki dotychczasowym działaniom ma on szansę realizacji i powodzenia w przyszłości nawet bez wsparcia z funduszy unijnych. Konferencji przyświecało motto, które doskonale opisywało istotę Bumerangu: „wielu małych ludzi, w wielu małych miejscach, robiąc wiele małych  rzeczy – może zmienić świat.”

    Iwona Anchim

     

  • Rok szkolny 2015/2016 zakończył się!

       24 czerwca 2016 roku zakończył się kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań oraz pożegnań.

       Część oficjalną apelu prowadzili  pani Elżbieta Hajduk i pan Marek Charytoniuk. Po przywitaniu zaproszonych gości, dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców wprowadzono sztandar Gimnazjum im. dr. Leszka Nosa. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły  Jan Łuksza, Burmistrz Włodzimierz Konończuk i  ks. mit. Jan Jaroszuk.

      Na apelu zostali nagrodzeni ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wyróżnili się wzorowym zachowaniem. Wręczono nagrody książkowe i listy gratulacyjne rodzicom absolwentów klas szóstych SP i trzecich Gimnazjum.

         Przyznano, jak corocznie, nagrody ufundowane przez Burmistrza Michałowa Włodzimierza Konończuka. Otrzymały je Karolina Pogorzelska SP i Dominika Sowa Gimnazjum. Absolwentki, oprócz bardzo wysokich wyników w nauce, są laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Statuetkę  Najlepszego Absolwenta z rąk Dyrekcji otrzymała Sylwia Gryko i Łukasz Anchim SP. Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

       W czasie apelu ustępujący poczet sztandarowy przekazał sztandar gimnazjum młodszemu rocznikowi. Doniosłość chwili spotęgowała panująca absolutna cisza w hali.  Szóstoklasiści i uczniowie III klas gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie.

        Uczennice klas  VI i III gimnazjum w imieniu kolegów i koleżanek podziękowały społeczności szkolnej za trud włożony w naukę , wychowanie i opiekę. Wzruszenie skryły w kwiatach a wdzięczność powierzyły słowom.

       Uczeń  z klasy V SP i uczniowie z II klasy gimnazjum pożegnały absolwentów ciepłymi słowami zaś drugoklasiści SP zaprezentowały białoruską piosenkę, która rozbawiła zebranych w hali.

       Na zakończenie pierwszej części apelu pan Dyrektor Jan Łuksza złożył podziękowania rodzicom, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy jakości pracy i nauki w naszej szkole oraz służyli czasem i zaangażowaniem we wszelkich działaniach i imprezach. Życzył zdrowych, słonecznych, bezpiecznych wakacji.

       Po części oficjalnej uczniowie klas III Gimnazjum im. dr. L. Nosa w Michałowie przygotowali wspaniałą Galę Gimnazjusów. Podczas gali wręczone zostały Gimnazjusy – wyróżnienia m.in. dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, najlepsze wyniki na egzaminie, zajęli najwyższe lokaty reprezentując szkołę w konkursach i w zawodach sportowych, zdobyli sympatię kolegów i koleżanek. Gimnazjusa wręczono również Burmistrzowi jako przyjacielowi szkoły.

        Czas szybko minął przy znakomicie przygotowanej przez nasza młodzież oprawie muzycznej.

        Absolwentom życzymy dostania się do wybranych szkół średnich i sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów . Wszystkim uczniom natomiast życzymy wspaniałych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

       Do zobaczenia we wrześniu!

    Tamara Durek, Dorota Golak
     

  • Cudze chwalicie, swego nie znacie?

    Dokąd udać się, aby kupić chrupiący, ciepły chleb i świeże bułeczki? Gdzie otrzymamy akt urodzenia i zapłacimy podatki? Uczniowie klas I i II Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie już znają odpowiedzi na te pytania. 23 czerwca 2016r., w ramach realizacji jednego z celów programu wychowawczego zakładającego poznanie warunków pracy    w różnych zawodach, młodzież odwiedziła piekarnię Maję i Urząd Miejski w Michałowie.    Wycieczka miała charakter edukacyjny. W piekarni uczniowie zapoznali się z przepisami na udane pieczywo i ciastka. Obserwując uwijających się w pocie czoła piekarzy, mogli się przekonać o tym, że praca w tym miejscu jest bardzo ciężka, ale satysfakcjonująca. Chleb spożywamy codziennie i trudno nam wyobrazić, że mogłoby nam go zabraknąć.

    W urzędzie ciężko pracują urzędnicy, dzięki którym zorganizowanych jest wiele sfer naszego  życia. Tu odbierane  są akty urodzenia i dowody osobiste, wydawane są zasiłki    i zapadają decyzje o budowie osiedli, placów zabaw oraz dróg. Zachwyciła nas wspaniała architektura Ratusza. Wewnątrz gościliśmy m.in. w sali ślubów i sali narad. Uczniowie zasiedli na miejscach, które zajmują radni podczas sesji.

    Na koniec wycieczki otrzymaliśmy słodki poczęstunek w piekarni oraz materiały promocyjne w Urzędzie Gminy. Bezpiecznie, w miłym towarzystwie wzbogacaliśmy wiedzę o lokalnych instytucjach i ludziach realizujących się w różnych zawodach. Tak minął nam przedostatni dzień  roku szkolnego 2015/2016.

    Bardzo dziękujemy właścicielom piekarni Maja i pracownikom Urzędu Miejskiego za serdeczne przyjęcie.

    Iwona Anchim

  • Bal z okazji ukończenia szkoły podstawowej

     Czerwiec to miesiąc rozstań  i pożegnań dla ostatnich klas szkoły podstawowej.

        23 czerwca 2016 roku szóstoklasiści wraz z rodzicami zorganizowali  bal z okazji ukończenia szkoły podstawowej. Z tej okazji przygotowano oryginalną dekorację i fantastyczną muzykę. Absolwenci brali udział w zabawnych konkursach przygotowanych przez koleżanki i kolegów. Wybrano też Króla i Królową Balu. Młodzież bawiła się znakomicie wspominając lata spędzone w szkole. W przerwach między zabawą uczniowie korzystali z poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Czas upłynął niepostrzeżenie szybko  w miłej atmosferze.

        Specjalne podziękowania składamy  Rodzicom za poświęcenie swojego cennego czasu na przygotowanie poczęstunku oraz opiekę nad młodzieżą.
                                                                                                                                                                                                                    Dziękujemy.

  • Bal gimnazjalny

        Dnia 22 czerwca 2016r. odbył się bal gimnazjalny klasy IIIA. Zabawa zorganizowana została w kolorowo udekorowanej przez nas stołówce szkolnej. Rozpoczęliśmy od uroczystej przemowy Pana Dyrektora i życzeń od Pani Dyrektor. Bawiliśmy się bardzo dobrze, mając wciąż w  głowie, że to nasza ostatnia wspólna impreza. W mieczy czasie korzystaliśmy z cateringu zamówionego specjalnie na tą okazję przez naszych rodziców, którzy, wraz z naszą wychowawczynią, przez całą imprezę czuwali nad naszym bezpieczeństwem . Było nam niezmiernie miło, że zechciały nam towarzyszyć nasze wspaniałe nauczycielki p. Joanna Wieremiejuk i p. Elżbieta Hajduk.
        Podczas balu klasa wspominała ostatnie trzy lata, były łzy wzruszenia, dużo radości i śmiechu. Po zakończonej zabawie, o godzinie 21 wspólnie sprzątnęliśmy stołówkę i udaliśmy się do domów. W głowach zostały piękne wspomnienia i emocje, które towarzyszyły nam przez wszystkie szkolne lata.
      
    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby umilić nam jeden z ostatnich dni w szkole. Nigdy Wam tego nie zapomnimy!
    Uczniowie klasy III A
      
    Wychowawczyni, wraz z uczniami pragnie serdecznie podziękować Rodzicom, którzy dzielnie współpracowali organizując wszelkie imprezy szkolne. W szczególności Państwu Ewie i Janowi- rodzicom Natalii Aksiucik, Państwu Ewie i Adamowi- rodzicom Dawida Ciwoniuk, Państwu Annie i Sławomirowi- rodzicom Oli Dziewiątkowskiej, Pani Agnieszce- mamie Beaty Grzegorczuk, Pani Annie- mamie Oli Łapińskiej, Pani Krystynie- mamie Dominika Nowakowskiego oraz Pani Mirosławie- mamie Szymona Sakowicza.  Bez Państwa, nasza droga do bycia absolwentami Gimnazjum, byłaby nudna i skomplikowana. DZIĘKUJEMY!

    Anna Malesińska i wychowankowie IIIa

     

     

  • Remont w Piekle

       21 czerwca 2016 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami dostali zaproszenie do GOK-u na spektakl pt. „Remont w Piekle” . Mali aktorzy z grupy teatralnej działającej pod opieką pani Małgorzaty Sienkiewicz,  zagrali w sposób bardzo interesujący i energiczny . Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

                                                                                                                                                        Helena Łuksza

  • Całoroczny konkurs „Rodzice czytają-dzieci opowiadają”

      Konkurs, organizowany w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, adresowany był do uczniów klas I i ich rodziców.  Zadaniem rodziców było przeczytanie polecanych przeze mnie książek swoim pociechom w ciągu miesiąca. Następnie dzieci w bibliotece  wykazywały się znajomością utworu,  odpowiadając na pytania. W ciągu roku w konkursie wzięło udział 47 pierwszoklasistów, niektórzy sporadycznie, a inni  systematycznie, co miesiąc. Do najbardziej wytrwałych, dobrze zapamiętujących treść książeczek i najładniej opowiadających należą: Gabrysia Dąbrowska, Michał Ostrowiecki, Karolina Kazberuk, Szymon Pogorzelski, Daria Aksiucik, Agnieszka Gryko, Daria Nowik, Magdalena Wawreniuk, Daria Sakowicz, Dominika Bołtryk, Nadia Zastocka, Oliwia Wolińska, Karolina Socha, Gabryś Czerniawski, Adrian i Gabryś Hojka.   
       
    Dzięki konkursowi dzieci   bogaciły język,  rozwijały wyobraźnię,  ćwiczyły koncentrację i umiejętność  słuchania,  wyrabiały nawyk czytania i zdobywania wiedzy.    Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymywali co miesiąc drobne upominki, ufundowane przez bibliotekarkę i Radę Rodziców. Na zakończenie I i II semestru najbardziej systematyczni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, sfinansowane przez GKRPA.       

                                                                                                             Organizator konkurs nauczyciel bibliotekarz Anna Chołołowicz

  • W Twierdzy Osowiec

          22 czerwca 2016r.  uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej  w Michałowie uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Twierdzy Osowiec. Celem wwycieczki było zapoznanie uczniów z rolą obronną twierdzy w czasie pierwszej i drugiej wojny  światowej, wyposażeniem żołnierzy, a nawet rodzajem dział artyleryjskich. Wspaniały przewodnik pan Mirosław Worona potrafił zainteresować historią  tego niezwykłego miejsca każdego ucznia, ponieważ opowiadał także legendy i przeprowadzał konkursy z nagrodami. Dzięki poczuciu humoru naszego przewodnika, czas przeznaczony na zwiedzanie bunkrów i korytarzy Twierdzy minął bardzo szybko. Każdy uczeń otrzymał drobny upominek np. była to „magiczna” łuska po naboju, która miała przynosić szczęście w nauce, sprzątaniu, a nawet … w miłości, pocztówka z autografem przewodnika, znaczek odblaskowy, mapki, broszurki, itp. Miło spędziliśmy kolejny dzień nauki w ostatnim tygodniu przed zakończeniem roku szkolnego. Niesamowite wrażenia zostaną na długo w pamięci.

    organizator wycieczki: Tamara Durek
    opiekunowie: Irena Miruć, Joanna Wieremiejuk, Anna Chołołowicz

  • „Oszczędzaj razem z nami”

             21 czerwca 2016r. w Banku Spółdzielczym w Michałowie odbyło się podsumowanie konkursu na rymowankę zachęcającą do oszczędzania w SKO. W konkursie wzięło udział 36 uczniów z klas I-III. Wszystkie rymowanki okazały się bardzo ciekawe. Komisja składająca się z pracowników banku wyłoniła laureatów:
    Daria Sakowicz Ia, Kacper Subieta Ia, Michał Aleksiejuk Ia, Krystian Wojciechowski Ib, Olivier Supron Ic, Aleksandra Aleksiejuk IIa, Emilia Dąbrowska IId, Wiktoria Wojciechowska IIb
       W obecności dyrektor BS Anny Żaczkowskiej uczestnikom konkursu nagrody wręczyła Pani Wiktoria Wieliczko. Nagrodzone prace możemy obejrzeć i przeczytać na wystawce w banku.
       Serdecznie dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom Banku Spółdzielczego za współpracę w roku szkolnym 2015/16 za wsparcie finansowe i nagrody rzeczowe uczniom naszej szkoły.


    Anna Bogdanowicz

  • Spływ rzeką Krutynią

      20 czerwca klasa Ia i II c wraz z liczną grupą rodziców uczestniczyli w wycieczce na Mazury do Rucianej Nidy. W programie był spływ rzeką Krutynią, Galindia- wioska historycznego plemienia, rejs statkiem po jeziorze. Pełni wrażeń wróciliśmy do Michałowa. Serdecznie dziękujemy rodzicom, pani Ali Owsiejczuk oraz  pani Asi, która wspaniale pilotowała wycieczkę.

    Organizatorzy: Anna Bogdanowicz, Helena Łuksza

  • Klasy II w parku linowym

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
    ul.Sienkiewicza 21
    16-050 Michałowo
  • 85 71 89 515

Galeria zdjęć