Nawigacja

  • "Bal ze Świętymi"

        Po raz kolejny w Gminnym Zespole Szkół w Michałowie odbył się "Bal ze Świętymi" który zgromadził wielu uczniów naszej szkoły. Tradycją Balu jest konkurs na najpiękniejsze przebranie za Świętego. Jak widać wielu naszych uczniów już dzisiaj mogłoby zostać Swiętymi.

    ks. Rafał Zakrzewski

  • Lekcja wychowania fizycznego w Strefie Wysokich Lotów w Białymstoku

       Dnia 3 listopada 2016 r. uczniowie klas VI a, VI b i V b uczestniczyli w wycieczce  do Białegostoku. Celem wyjazdu była lekcja wychowania fizycznego w Strefie Wysokich Lotów oraz aktywne spędzenie czasu i integracja kas.
       Na miejscu uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z trampolin i torów przeszkód, a następnie instruktorzy przeprowadzili krótką rozgrzewkę po to, by nie uszkodzić mięśni i stawów w czasie ćwiczeń. Jeden z trenerów demonstrował różne sposoby odbicia od trampolin, wyskoki i salta. Uczniowie w pełni skorzystali z możliwości parku trampolin, mogli wyładować swoją energię i świetnie się bawili. Potem zjedli posiłek w ulubionej restauracji KFC.
       Serdecznie dziękujemy za opiekę w czasie wyjazdu pani Małgorzacie Florczuk.

                                 Organizatorzy : Irena Kardasz, Joanna Wieremiejuk

  • W Krakowie i Wieliczce

    27 i 28 października 2016 roku uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Celem wycieczki było zwiedzanie  trasy turystycznej uzupełnionej aktywizującymi młodzież zadaniami, które uczą współpracy w grupie, zasad rywalizacji, komunikacji interpersonalnej, a także uzupełnia wiedzę z chemii, fizyki i historii.

    Po długich godzinach jazdy w Krakowie  zwiedzaliśmy z przewodnikiem Drogę Królewską: Barbakan, Bramę Floriańską,  Sukiennice, Kościół Mariacki, Wieżę Ratuszową, Wierzynek, dziedziniec Collegium Maius UJ, witraże i polichromie Stanisława Wyspiańskiego w Kościele Ojców Franciszkanów, ul. Grodzką, ul. Kanoniczą oraz  Katedrę Wawelską – Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Kryptę Prezydencką i Kościół Mariacki – ołtarz Wita Stwosza.
      
    Na drugi dzień zwiedzaliśmy Trasę Górniczą w Kopalni Soli „Wieliczka”. W takcie tej wyprawy byliśmy praktykantami górniczymi
    przebrani w kombinezony, kaski z lampami górniczymi i pochłaniaczami tlenku węgla zjechaliśmy do kopalni soli pod okiem wymagającego przodowego na głębokość 57 metrów. Każdy z nas otrzymał funkcję górniczą (cieśli, mierniczego, mapowego, pomocnika przodowego, kruszaka), aby wykonać różne prace, np.:

    - zmierzyć poziom metanu

    - odwodnić kopalnię przy pomocy koła czerpakowego

    - ukruszyć sobie soli

    - przepchać wagoniki

    - znaleźć drogę do innej komory przy pomocy mapy.

    Na koniec trasy wszyscy otrzymali certyfikat potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika.

    W czasie tej fascynującej i pracowitej, prawie 3 godzinnej wędrówki, przeszliśmy około 3 km i zeszliśmy na głębokość 101 metrów.

    Zmęczeni ale pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do Michałowa.

    Marzena Owsiejczuk

  • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

        26 października 2016r. liczna grupa uczniów z klasy IIab i IIIc  pod opieką pani Ali Owsiejczuk i pani Ani Bogdanowicz udała sie na cmentarz, aby uporządkować groby i zapalić znicze z okazji Święta Zmarłych. 
       Uczniowie z wielkim zapałem uporządkowali Grób Nieznanego Żonierza i policjanta Michała Panockiego, którym od wielu lat opiekują się uczniowie ze świetlicy szkolnej.

    A. Bogdanowicz, A. Owsiejczuk

  • Word of Languages

       Uczniowie Gminnego Zespołu Szkół wzięli udział w międzynarodowym projekcie e-Twinning pt. World of Languages. Projekt polegał na przygotowaniu pocztówek przedstawiających  dany kraj z uwzględnieniem symboli,  flag, ciekawych miejsc, charakterystycznych zwrotów w danym języku oraz informacji na temat miejsca, z którego pochodzą  uczestnicy projektu. Jedno  z zadań polegało również na przygotowaniu przez uczniów pozdrowień w j. angielskim i polskim zawierających informacje o ich zainteresowaniach oraz słowniczek w j.polskim i j.angielskim. Dzięki pracy w projekcie doskonalone były umiejętności pisania i czytania w j.angielskim, wzbogacono wiedzę na temat kultury, obyczajów i geografii krajów europejskich. Uczniowie wykazali się kreatywnością  i korzystali z technologii informatycznych. Efektem współpracy była wystawka prac uczniów na tablicy Szkolnego Klubu Europejskiego.   Opisy, komentarze i zdjęcia prac uczniów zostały umieszczone na  stronie projektu e-Twinning.

    Iwona Anchim

  • Warszawa - nasza stolica

         21 października 2016r. klasy II a, III b, III c wraz z wychowawczyniami i liczną grupą rodziców udali się na wycieczkę do Warszawy. W programie było ZOO, Zamek Królewski , Stare Miasto i  Manufaktura Cukierków oraz na zakończenie wycieczki  McDonalds. Wycieczka była wspaniała, mimo deszczu dzieci dużo zobaczyły. Wszystko im się podobało. Znakomicie spisali się rodzice, za co im serdecznie dziękujemy. Pani Asia – pilot wycieczki doskonale ją prowadziła. Było wspólne śpiewanie, zagadki, bajki podczas podróży autokarem. W miłej atmosferze wróciliśmy bardzo późnym wieczorem do Michałowa.

                                                                                                           Helena Łuksza, Anna Bogdanowicz, Anna Oziabło

  • Wulkan

         Niecodzienna atrakcja na zajęciach w zerówce odbyła się dzieki pani Kasi Mackiewicz z zaprzyjaznionego przedszkola w Białymstoku. Pani Kasia , mama jednego z naszych uczniów pokazała dzieciom jak w warunkach domowych mozna zrobić wulkan wlasnej produkcji. Trochę pianki monterskiej , farbki. sody i octu i frajda gotowa. Dzięki naszemu gościowi mielismy tez możliwośc poznania działania wulkanów wewnątrz. Na zakończenie zajęć kazde dziecko otrzymało kolorowankę przedstawiającą koleność erupcji wulkanu oraz przepis na jego wykonanie. To była super zabawa i nauka. Dziękujemy Pani Kasiu.

                                                                                   

                                                                                  Klasa Oa z wychowawczynią A. Monach

     

  • Wizyta w Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu

         20 października 2016r. uczniowie kl.IIb z wychowawczynią D.Golak i rodzicami odwiedzili Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu. Dzieci wzięły udział w warsztatach gliniarskich i mydlarskich prowadzonych przez profesjonalistów. Własnoręcznie modelowały glinę i wykonały miseczki, szablonowe wzory i dzbanuszki. Dowiedziały się również, jak robi się mydła i inne naturalne i zdrowe kosmetyki. Same miały możliwość zaprojektowania swojego mydła: dobierały zapachy, kolory i dodatki w postaci naturalnych płatków kwiatowych. Czas przy pracy minął szybko i przyjemnie, tym bardziej, że w pobliżu były mamy. Zadowolone wróciły do szkoły z myślą o kolejnych warsztatach w tym miejscu. A miejsce naprawdę piękne.                                                                                                        
         I tu sprawdza się słynne powiedzenie: ,,Cudze chwalicie, a swego nie znacie”.

    Dorota Golak

  • Popołudnie z mamą i kotem

       20 października 2016r. odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne „Popołudnie z mamą i kotem” zorganizowane przez p. E. Januszkiewicz i D. Ostaszewską.
       Zajęcia poprowadziła p. Małgorzata Pawilcz, która nieodpłatnie poświęciła swój czas na rzecz szkoły. W Warsztatach wzięło udział 15 mam z dziećmi. Mamy razem ze swoimi pociechami wykonały po dwie prace: przepiękne przytulanki w kształcie kota i tekturowe koty wyklejone różnego rodzaju materiałami np. wycinanką, włóczką, bibułą itp.
        Wspólnie spędzany  czas upłyną bardzo szybko i mile, a powstałe prace wywołały zachwyt na twarzach dzieci i dorosłych. Każdy z uczestników wrócił do domu z piękną Przytulanką w kształcie kota, a koty tekturowe „rozsiadły się” na parapetach na szkolnym korytarzu pokazując wszystkim swoją urodę i kunszt małych artystów którzy je wykonali.

    E. Januszkiewicz D. Ostaszewska

  • Z wizytą w operze

          Dnia 18 października 2016roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli  przepiękną bajkę muzyczną pt.  „Pinokio”. Spektakl z muzyką na żywo należy już dziś do rzadkości. Jednak aktorzy Białostockiego Teatru Lalek wraz z Operą i Filharmonią Podlaską stworzyli nową, muzyczną wersję doskonale znanej bajki.  Barwny „ Pinokio” wraz ze znakomitą oprawą muzyczną spodobał się naszym młodszym pierwszoklasistom ,jak i uczniom klas piątych i czwartych. W tym widowisku uczniowie mogli obejrzeć niemal wszystkie środki teatralne. Doświadczyli  tu i teatru maskowego i tradycyjnego aktorskiego. Podziwiali na żywo niezwykle plastyczny  teatr  cieni. Mogli zobaczyć lalki sycylijskie i klasyczne pacynki. Historia Dżepetto, który z kawałka drewna wystrugał sobie pajacyka, jest do dziś uniwersalna. Uczy i bawi do łez, a jej przesłanie nie traci na aktualności.

                                                                  E. Hajduk ,D. Bajko, W. Gryko ,I. Kardasz, I. Miruć, D .Ostaszewska

  • "Magiczna książka"

          17.10.2016 roku odbył się w naszej szkole spektakl dla klas 0-III teatru Art Studio pt. „Magiczna książka”. Tematem przedstawienia była baśniowa opowieść o tym, jak dużo dobrego daje człowiekowi czytanie książek. Dzieci dowidziały się, że książki poszerzają wiedzę o otaczającym świecie, uczą samodzielnego myślenia, właściwych postaw i zachowań oraz rozwijają wyobraźnię. Uczniowie gromkimi brawami podziękowali aktorom za wspaniałe przedstawienie. 
         Mamy nadzieję, że takie spektakle pobudzą naszych uczniów do większego zainteresowania czytelnictwem.

    Wanda Barszczewska

  • Święto Edukacji Narodowej

       13.10.2016 r. na hali sportowej odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
    W obchodach uroczystości wzięli udział
      uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz burmistrz Michałowa, pan Włodzimierz Konończuk.
        Samorząd naszej szkoły pod kierownictwem p. Anety Łapińskiej i p. Grzegorza Szymańskiego przygotował humorystyczne skecze przedstawiające życie szkolne oraz wiele ciekawych wierszy i piosenek obrazujących ciężką pracę nauczycieli.
        Po przedstawieniu Dyrektor Jan Łuksza i Dyrektor Wioletta Gryko oraz burmistrz pan Włodzimierz Konończuk złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich Święta.
         
      
    Następnie pan Włodzimierz Konończuk wręczył Nagrody Burmistrza wyróżnionym nauczycielom. Nagrody otrzymali:  p. Wioletta Gryko, p. Alina Żakiewicz, p. Elżbieta Hajduk. 
     
     Po zakończeniu Akademii przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli pracownikom naszej szkoły piękne laurki, w których znajdowały się życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości z osiągnięć w pracy zawodowej, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności i powodzenia w życiu osobistym.
    Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.
       Przedstawienie teatralne przygotował Samorząd Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie w składzie: Waleria Liuliak, Kacper Hajduk, Czerniawska Ola, Adam Koronkiewicz, Wepa Gabriela, Aksiucik Zofia, Kalinowska Natalia, Bocheńska Patrycja, Zakrzewska Ola, Eryka Ivanou, Kalinowska Martyna, Wepa Paulina, Strzeszewska Magda, Krawczuk Dagmara, Kołosowska Gabriela, Karpiuk Joanna, Ciwoniuk Patrycja, Rybińska Monika, Harasimczuk Zuzanna, Hubert Golak, Jakub Suchodoła.

    Aneta Łapińska

  • W tajemniczej Krainie Krasnali

        Dnia 10 października 2016r. uczniowie klas Oa,Ob,IIc,IId,IIIa wraz z wychowawcami wyjechali na spektakl do Białegostoku. Uczniowie obejrzeli baśń muzyczną pt. ,,W tajemniczej Krainie Krasnali".  Następnego dnia na ten sam spektakl pojechały dzieci z klasy IIIb i IIIc. Baśń jak wszystkie bajki, bawią i uczą. Zawarty w baśni wątek ekologiczny uświadomił dzieciom, że należy szanować przyrodę, natomiast wątek integracyjny nauczył współdziałania w grupie. W  trakcie spotkania organizowane były wesołe konkursy, za które mali uczestnicy otrzymywali nagrody.

    Irena Borowska

  • Sałatka owocowa

         11 października uczniowie klasy II a oraz III c przygotowali pyszną sałatkę owocową w ramach akcji „Zdrowe odżywianie”. Bardzo pomocni byli rodzice:  pan Karol Zastocki i pani Mira Wawreniuk. Bardzo im za to dziękujemy. Uczniowie z apetytem spożywali własnoręcznie przygotowany posiłek.

                                                                                                                                 H. Łuksza, A. Bogdanowicz

  • Warsztaty w Sokolu

        10 października 2016 roku uczniowie klas piątych i 12 października klas czwartych i 17 października klas szóstych wraz ze swoimi wychowawczyniami    w ramach realizacji podstawy programowej uczestniczyli w  warsztatach mydlarsko- ceramicznych zorganizowanych przez panią E. Januszkiewicz . Warsztaty  odbyły się w Centrum Produktu Lokalnego w Sokolu. Jest to  bardzo ciekawa forma edukacji przez praktykę. Nasi uczniowie samodzielnie wykonywali kostki kolorowego mydła o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Każdy „twórca” mógł zabrać swoje wytwór do domu. Następnie pracowaliśmy z gliną ,w  dłoniach dzieci niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtny  kawałek materiału  ,zamieniał się w małe dzieło sztuki. Wszyscy uczniowie wrócili usatysfakcjonowani .

                                                                                                                     D. Bajko, E. Hajduk, E. Januszkiewicz

  • Tytuł Mistrza Podlasia zostaje w Pieńkach!

    W ten weekend braliśmy udział w Otwartych Mistrzostwach Podlasia w Ujeżdżeniu w UKS Victoria w Supraślu. W sobotę Antonina Jaworska jechała czworobok L-3 uzyskując 63,296% z Goździkiem (I miejsce) oraz 63,182% z Lando (II miejsce). W niedzielę podium ułożyło się tak samo. Tosia jechała czworobok L-4 uzyskując 65,132% z Goździkiem (I miejsce) oraz 63,816% z Lando (II miejsce). W klasyfikacji Otwartych Mistrzostw Podlasia w ujeżdżeniu Antonina Jaworska wraz z Lando obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrza Podlasia w kategorii kucy. Gratulujemy!

    Zarząd KS ,,Pieńki,,

  • „Dziady”

        Dnia 07.10.2016 roku zawitał do naszej szkoły Teatr Młodego Pokolenia.Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. ,,Dziady cz.2'' Adama Mickiewicza. Widzowie mogli przypatrywać się aktorom podczas przygotowań do występu. Scenografia była oszczędna, ale idealnie oddawała zamierzony klimat sztuki. Na scenie występowało troje aktorów: dwóch mężczyzn oraz kobieta. Choć wszyscy się bardzo starali, to największą sympatią cieszyła się aktorka, która grała, aż trzy role : aniołka, widma i Zosi, jej gra była ciekawa i zaskakująca. Szczególną uwagę trzeba też zwrócić na kostiumy oraz efekty dźwiękowe, które nadawały przedstawieniu grozy i tajemniczości. Uczniowie z uwagą obejrzeli spektakl, a na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

    Joanna  Balcerzak, Justyna Urwan

  • Na ścieżce rowerowej

        30 września 2016 roku uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią p. A. Bogdanowicz oraz liczną grupą rodziców bezpiecznie podążali ścieżką rowerową do Nowej Woli. Pokonując pięciokilometrowy odcinek uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Szczególną uwagę zwrócono na barwę drzew, krzewów i roślin zielnych.
         Droga powrotna do Michałowa minęła bardzo szybko, gdyż na posesji Państwa M. i E. Bielenia czekał nas piknik oraz zabawy przygotowane przez rodziców.
         Serdecznie dziękujemy p. M. i E. Bielenia, p. G. Choruży, p. M. Zarzeckiej, p. N. Sołowiej, p. E. Zastockiej, oraz p. A. Maćkiewicz Worona za współorganizację wycieczki rowerowej oraz sfinansowanie produktów na ognisko.

    Anna Bogdanowicz

  • Apel o patronie

          Dnia 30 września 2016r. odbył się apel poświęcony patronowi  szkoły podstawowej Władysławowi Syrokomli. Apel  przygotowali  uczniowie klas piątych pod kierunkiem wychowawczyń p. D. Bajko, p. E. Hajduk oraz p. E. Januszkiewicz. W czasie krótkiej uroczystości uczniowie przybliżyli swoim kolegom postać patrona, jego życie i twórczość.  Na koniec,  przy dźwiękach  nastrojowej muzyki Fryderyka Chopina ,uczniowie recytowali wybrane fragmenty poezji  Władysława Syrokomli.

      Organizatorzy: D. Bajko, E. Hajduk, E. Januszkiewicz

  • „Czarodziejski flet”

       29 września uczniowie gimnazjum i klas VI GZS w Michałowie udali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie obejrzeli „Czarodziejski flet” W.A.Mozarta. Spektakl wykonywany jest w języku niemieckim z polskimi napisami. Teksty mówione są w języku polskim.
     Jest to jedna z najbardziej tajemniczych oper. Baśniowa historia zyskała na scenie znakomitą ilustrację dzięki światłom i projekcjom scenografii multimedialnej. Większość uczniów po raz pierwszy była w  operze i na pewno na długo zapamiętają to wydarzenie.

      A. Chołołowicz, M. Owsiejczuk, I. Kardasz

                                              

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
    ul.Sienkiewicza 21
    16-050 Michałowo
  • 85 71 89 515

Galeria zdjęć