Finał Konkursu „I ja mam talent”
W dniu 01.06.2019 roku w ramach obchodów Dnia Dziecka oraz 10-lecia nadania praw miejskich dla naszego miasta odbył się w amfiteatrze Finał konkursu szkolnego „I ja mam talent”.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych, młodszej do klasy III i starszej powyżej klasy IV.
W kategorii młodszej swój talent zaprezentowali:
- uczniowie klasy 0 a i b w układzie tanecznym
- uczniowie klasy I a w układzie tanecznym
- Zuzanna i Natalia Ostaszewskie oraz Beata Andruszko ucz. klasy I b
w układzie tanecznym
- Jędrzej Kaczmarek ucz. kl. I a w teście wiedzy o stolicach świata
- Maja Zyskowska i Hania Gryko ucz. kl. III a w układzie tanecznym
z hula- hop
- Ola Strzeszewska ucz. kl. III a w układzie tanecznym z hula –hop
- Swierżewski Michał ucz. kl. II b w grze na akordeonie
Jury w składzie : pani Dyrektor Krystyna Wydrycka, pani przewodnicząca Rady Rodziców Angelika Gryko, pani pedagog Dorota Ostaszewska oraz pani Magdalena Jurczuk miały bardzo trudne zadanie i po długiej dyskusji postanowiły przyznać w każdej kategorii wiekowej trzy nagrody główne oraz wyróżnienia następującym wykonawcom:
Kategoria młodsza:
1. Aleksandra Strzeszewska III a
2. Michał Swierżewski klasa II b
3. Jędrzej Kaczmarek klasa 0 b
Wyróżnienie: Zofia Ostaszewska, Natalia Helman, Maja Bobko, Jeremiasz Supron, Michalina Kuźma – klasa I a
W kategorii starszej swój talent wokalny zaprezentowali i zajęli poszczególne miejsca:
1. Natalia Kalinowska oraz Aleksandra Zakrzewska III a
2. Oksana Jurczuk VI c
3. Dawid Gryko VII a
Wyróżnienie: Martyna Kalinowska VII b
Wyróżnione osoby otrzymały pamiątkowe statuetki lub piłki, pozostali uczestnicy słodkie upominki. Nagrody uczniom ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Michałowie.
Gratulujemy!!!
21 MARCA – DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ Z PROFILAKTYKĄ UZALEŻNIEŃ
W dniu 21 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ Z PROFILAKTYKĄ UZALEŻNIEŃ. Najpierw odbyły się 2 pierwsze lekcje , a później cała szkoła brała udział w uroczystych obchodach tego dnia.
Na początku przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Ola Zakrzewska i Natalia Kalinowska, przywitały wszystkich obecnych na obchodach tego święta oraz zapoznały z programem imprezy. Przedstawiły jury w składzie : pani dyrektor Krystyna Wydrycka, pani pedagog Dorota Ostaszewska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Angelika Gryko oraz pani Magdalena Jurczuk.
W tym roku „Święto Wiosny” uczniowie obchodzili pod hasłem „Witamy wiosnę- uzależnieniom mówimy nie!” .W związki z tym , wszystkie klasy wykonały plakaty nawiązujące do tematyki ,,Używkom mówimy NIE !’’ , które zostały umieszczone w różnych miejscach szkoły. Natomiast dzieci z klas 0-III zaprezentowały swoje umiejętności plastyczne w rysunkach przedstawiających „Marzannę”.
Podczas trwania obchodów „Dnia Wiosny” , Monika Rybińska oraz Milena Brumer uczennice klasy VI a, odczytały referaty dotyczące szkodliwości picia alkoholu i palenia papierosów , a potem zaprezentowały scenki dramowe nawiązujące do hasła dnia. Pokazały swoim kolegom jak negatywny wpływ na życie każdego człowieka ma nadmierne spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Poprzez krótkie scenki uświadamiały swoim kolegom i koleżankom , iż spędzanie wolnego czasu na uprawianiu sportu oraz racjonalne odżywianie się w znacznym stopniu oddala od alkoholu i innych używek.
Następnie odbył się konkurs mody przebierańców na poziomie klas oraz konkurs „Wiosny na głowach” . Dzieci wykazały się niesamowitą pomysłowością , a jury miało trudne zadanie w wytypowaniu najlepszego przebrania i „wiosennego nakrycia głowy”. W przerwie występów w rytmie muzyki, nasze „Marzanny”, częstowały „artystów” oraz publiczność przepysznymi cukierkami. Pozytywnej energii dostarczyły również eliminacje do konkursu „I ja mam talent”. Wielu „artystów” czy zespołów, pokazało zgromadzonej publiczności swoje niezwykłe uzdolnienia, a najlepsi zaprezentują je w Wielkim Finale.
Na koniec odbył się „Test Wiedzy” trójek klasowych , dotyczący tematyki dobrych manier oraz uzależnień . Uczniowie odpowiadali na pytania ustnie oraz rozwiązywali testy o tematyce kultury osobistej i profilaktycznej. Wygrała klasa VIII a, tuż za nią uplasowała się klasa V d.
Zwycięzcy wszystkich konkursów otrzymali nagrody główne i pocieszenia. Wszystkie nagrody sponsorowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Michałowie oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Michałowie.
Program imprezy przygotowali i czuwali nad prawidłowym i bezpiecznym jego przebiegiem opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – Aneta Łapińska oraz Jan Bójko.
Impreza okazała się bardzo udana. Świetną zabawą połączoną z nauką powitaliśmy wiosnę.
Aneta Łapińska
21 MARCA – DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ Z PROFILAKTYKĄ UZALEŻNIEŃ
Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców organizuje w naszej szkole w dniu 21.03.2019 roku „Dzień Wiosny” pod hasłem:
„ Witamy wiosnę- uzależnieniom mówimy nie!”
Program :
1. Odbywają się 2-sze lekcje
2. Spotkanie na hali
- pokaz mody uczniów przebierańców na poziomie klas (min. 2 ucz. z klasy)
przebierańców nauczycieli i pracowników szkoły - pokaz mody
o szkodliwości używek(SU) 3. Prelekcja i skecze
używkom mówimy nie! hasło - 4. Prezentacja plakatów wykonanych przez poszczególne klasy zachęcające do zdrowego stylu życia i propagujące
5. Konkurs „Zielona wiosna na głowach”( min.2 ucz. z klasy)
6. Eliminacje do „I ja mam talent”
7. Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0- III „Marzanna”
IV SP – III G„ Dobre maniery, dobre wychowanie, zero uzależnień” 8. Konkurs wiedzy trójek klasowych
9. Fotobudka dla każdej klasy w godzinach 10-13
Bądź życzliwy nie tylko w Dniu Życzliwości
Życzliwość to życie w prawdzie i szczerości oraz szczęściu w stosunku do siebie i innych ludzi. W tym wszystkim na pewno pomaga życzliwość. Wystarczy jeden uśmiech, dobre słowo a czasami ustąpienie miejsca w autobusie. Wtedy robimy dobry uczynek, ale także ludzie nie patrzą na nas jak na kogoś, komu nie można zaufać - będąc życzliwym zdobywamy zaufanie a przy okazji przyjaciół, nowe znajomości. Nie ma się, czego bać, aby być życzliwym, przecież każdy lubi, jak ludzie dokoła są szczęśliwi i życzliwi.
Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. To się opłaca! Jeżeli jesteś życzliwy i pomocny dla innych, nie tylko oni czują się lepiej. Ty również. Czy nie o to chodzi?!
W potocznym rozumieniu życzliwość kojarzyć się może ze szczerym uśmiechem, ciepłym spojrzeniem, kilkoma miłymi słowami, czyli po prostu z niewymuszoną grzecznością i uprzejmością.
Życzliwość to:
- pragnienie tego tylko co najbardziej pomyślne dla mnie i dla innych;
- troska o siebie i troska o innych;
- odczuwanie wdzięczności za wszystko co nas spotyka;
- brak żądań i oczekiwań;
- akceptowanie siebie i innych takimi jakimi jesteśmy;
- uczucie radości i spełnienia.
Dyskoteka karnawałowa i wieczór filmowy
W czwartek 17.01.2019 roku, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę karnawałową dla klas V- VI. Zabawę prowadził disc jockey. Wszyscy świetnie się bawili w światłach laserów i w rytmie muzyki.
Później odbył się wieczorny pokaz filmów dla klas VII i starszych, w których uczestniczyło 24 uczniów.
„ANDRZEJKI”
W dniu 22.11.2018 r. w harcówce odbyły się „Andrzejki” zorganizowane przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Michałowie.
Najpierw brali w niej udział uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej , a następnie uczniowie z klas VII, VIII SP oraz III Gimnazjum.
Andrzejki to święto znane od wieków i w Polsce mające długą tradycję. Dawniej w andrzejkowy wieczór panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż wróżyły. Wróżby dotyczyły oczywiście przyszłego męża, tego jak będzie wyglądał skąd pochodził i jak się nazywał. Kiedyś kawalerowie nie obchodzili święta Andrzejek, bo dla nich były Katarzynki. Dziś to się zmieniło, a zabawach andrzejkowych uczestniczą wszyscy. Jednak zwyczaj wróżenia pozostał, co więcej dawne wróżby odeszły w niepamięć, a na ich miejsce pojawiły się nowe.
Nasze Andrzejkowe Wróżki, przy pomocy „magicznych” rekwizytów również przepowiadały dzieciom przyszłość. Fachowa interpretacja wróżb, sprawiła ,że dzieci dowiedziały się , np. jak na nasz charakter ma wpływ data urodzenia i znaki zodiaku. Przebijając szpilką ,papierowe serce z napisanymi imionami można było poznać imię przyszłej sympatii. Najwięcej śmiechu wywołała wróżba z wyścigiem butów, która miała zadecydować , kto w naszej szkole wśród chłopców i dziewcząt pierwszy stanie na „ślubnym kobiercu”. Nasze „wróżki” nie zapomniały również odwiedzić najmłodszych uczniów naszej szkoły i w świetlicy przeprowadziły „wróżby andrzejkowe”.
Podczas zabawy odbywały się również ciekawe konkursy prowadzone przez Olę Zakrzewską, Natalię Kalinowską oraz Oliwię Leszczuk. Dziewczęta przeprowadziły konkurs na najlepszego tancerza i tancerkę. Odbyły się również wybory króla i królowej „Andrzejek”. Zwycięzcy konkursów otrzymali słodkie upominki.
Wspólna wesoła zabawa andrzejkowa była bardzo udana, dzięki niej w szkole zapanował magiczny nastrój.
Aneta Łapińska
\
SZKOLNY SAVOIR-VIVRE- zasady dobrego wychowania
Znajomość ogólnie przyjętych form zachowań i sposobów bycia w szkole na pewno ułatwia codzienne życie. Najważniejsza reguła postępowania to „nie czyń drugiemu co tobie nie miłe”. Spotykając zupełnie nieznanego nam człowieka czy kolegę (koleżankę) ze szkoły , nie oceniaj go po wyglądzie (jakie ma ubranie ), jak się zachowuje czy wysławia się. Oczywiście tzw. pierwsze wrażenie może być mylące. Dlatego dbajmy o swój wygląd, kulturalny sposób bycia oraz język, słownictwo, którym się porozumiewamy.
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY UCZNIA
Szkoła jest miejscem pracy, nasz strój nie powinien nikogo szokować i wzbudzać niepotrzebnych emocji. Ubieramy się czysto, schludnie, skromnie. W szkole obowiązuje noszenie stroju, którego wzór został określony w Statucie (Rozdział III ,§132.1.)
HIGIENA OSOBISTA
Higiena osobista wiąże się bezpośrednio z pielęgnowaniem ciała. Korzystanie z prysznica bądź wanny każdego dnia powinno być nawykiem. W szkole, tak jak w domu, zmieniamy również obuwie.
ZACHOWANIE UCZNIA PODCZAS PRZERWY ORAZ W CZASIE LEKCJI
LEKCJA
1. Jeżeli wchodzimy do sali w czasie lekcji, aby przekazać informacje lub po prostu spóźniliśmy się , najpierw pukamy, mówimy „dzień dobry” i informujemy nauczyciela o celu naszej wizyty.
2. W przypadku wejścia na lekcje osoby dorosłej – wstajemy (jest to gest powitania!)
3. Wychodzenie z lekcji jest niewskazane (w wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach nauczyciel może wyrazić zgodę).
4. Na lekcjach nie jemy ani nie pijemy , nie żujemy gumy. Nie przyklejamy też jej do mebli klasowych. Przed lekcją zwijamy ją w papierek i wyrzucamy do kosza.
5.Siedzimy prosto w ławce, nie huśtamy się na krześle. Dla dobra kręgosłupa zalecana jest postawa wyprostowana.
PRZERWA
1. Na przerwach również obowiązuje kulturalne zachowanie. Nie używamy wulgaryzmów oraz niegrzecznych odzywek, zaczepek.
2. Podczas przerwy uczniowie powinni zachować wolny środek korytarzy, aby nie utrudniać komunikacji (nie biegamy).
3. Dzwonek oznajmia koniec lekcji dla nauczyciela oraz koniec przerwy dla ucznia. Po usłyszeniu dzwonka kończącego przerwę, uczniowie w ciszy, w szyku zorganizowanym (stoimy parami) oczekują przed swoją klasą na przyjście nauczyciela.
Ogólne uwagi dotyczące zachowania
1. Nasza szkoła ma piękne otoczenie, dbajmy o jej wizerunek. Nie śmiećmy, reagujmy na niewłaściwe zachowanie innych.
2. Wspólnie troszczmy się o mienie szkoły i o czystość: zmieniajmy obuwie, nie zostawiajmy śmieci na korytarzu ani w klasie.
3. Telefony komórkowe w czasie trwania lekcji powinny być wyłączone.
4. Używajmy zwrotów grzecznościowych i słów zrozumiałych dla wszystkich (unikamy slangów).
W szkole nie mówimy słów niecenzuralnych. Człowiek kulturalny unika podniesionego głosu i zbytniej gestykulacji.
5. Witajmy wszystkich pracowników szkoły słowami: „dzień dobry”, zarówno w budynku szkolnym, jak i poza nim.
IMPREZY I UROCZYSTOŚCI SZKOLNE
APELE
1. Uczniowie przychodzą na wyznaczone miejsce wraz z opiekunami i ustawiają się klasami.
2. Podczas apelu obowiązuje zachowanie ciszy i powagi.
3. Podczas apelu/uroczystości obowiązuje strój galowy (biało-czarny lub biało-granatowy).
WYCIECZKI
1. W czasie wycieczki uczeń powinien uważnie słuchać poleceń opiekunów i przewodnika oraz przestrzegać regulaminu wycieczki.
2. Szczegółowe zasady postępowania na wycieczkach reguluje kontrakt zawarty między opiekunem wycieczki a uczniem i jego rodzicami.
DYSKOTEKI
1. Na dyskotece dyżurują wyznaczeni nauczyciele oraz przedstawiciele samorządu szkolnego.
2. Strój dowolny, ale zgodny z zasadami „zdrowego rozsądku”.
3. Wobec niewłaściwego zachowania ucznia podczas dyskoteki (bieganie, bójka, przeszkadzanie) wyciągane będą odpowiednie konsekwencje.
4. Za ewentualne uszkodzenia mienia publicznego podczas dyskotek odpowiada uczeń, który dokonał zniszczenia.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
SP W MICHAŁOWIE
Międzynarodowy Dzień Tolerancji - 16 listopada
Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi:
„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
Tolerancja to:
Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych.
1. Szacunek
2 .Respektowanie cudzych praw i cudzej własności ,
3. Umiejętność słuchania,
4. Umiejętność komunikowania się i rozumienia innych ,
5.Docenianie rozmaitości kultur ,
6. Ciekawość i nie odrzucanie nieznanego,
7. Człowiek, niezależnie jaki ma kolor skóry zasługuje na szacunek.
8. Nie powinno oceniać się ludzi po tym, jakiego są wyznania religijnego.
9. To, że ktoś jest zły, nie musi oznaczać, że do końca życia taki będzie.
10. Nikt nie może być obiektem plotek.
11.. Człowiek, który jest nietolerancyjny zachowuje się prymitywnie.
12. Ludzie nie mogą decydować o swoich cechach charakteru, więc nie oceniaj ich po tym, jak się zachowują, przypatrz się im bliżej.
13. Jeżeli ktoś wychowuje się w domu dziecka, nie znaczy, że jest gorszy.
14. Tolerancja to życzliwość, cierpliwość, brak dyskryminacji, to uznanie inności.
Cele Dnia Tolerancji:
11 listopada 2018
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Michałowie wraz z opiekunami w 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapalili znicze na cmentarzu katolickim na grobie Nieznanego Żołnierza.
Sekcje działające przy Samorządzie Uczniowskim:
Porządkowa (dekorowanie przed uroczystościami, sprzątanie po uroczystościach, dyskotekach, zawodach sportowych)
- Kondratowicz Aleksandra
- Harasimczuk Zuzanna
- Sakowicz Daria
- Bancerewicz Izabela
- Kozłowska Malwina
- Kropiwnicka Eliza
- Florczuk Weronika
Nagłaśniająca (pomoc przy sprzęcie nagłaśniającym)
- Bohdziel Mateusz
- Bójko Jakub
- Jurczuk Michał
- Ławniczuk Jakub
Informacyjna (informowanie uczniów o konkursach, uroczystościach, imprezach, akcjach charytatywnych)
- Bocheńska Patrycja
- Zamiara Hanna
- Polańska Natalia
- Bołtryk Dominika
- Kalinowska Natalia
Dziennikarska (umieszczanie na bieżąco informacji na gazetce ściennej, zbieranie informacji)
- Zasim Kacper
- Gryko Franciszek
- Pogorzelska Karolina
Plastyczna (wykonywanie zaproszeń, ogłoszeń, rozwieszanie informacji na terenie szkoły)
- Kasperowicz Aleksandra
- Kondratowicz Natalia
- Jurczuk Oksana
- Nowik Daria
- Rakowicz Jakub
- Tarasewicz Oliwia
Delegacja SU - Przewodniczący i z-ca (do nich należy prowadzenie uroczystości szkolnych w razie potrzeby oraz zapraszanie gości spoza szkoły).
SZKOŁA PODSTAWOWA W MICHAŁOWIE
Im. Władysława Syrokomli
PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
NA ROK SZKOLNY 2018-2019
Plan został przedstawiony i zatwierdzony do realizacji na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 14.09.2018 roku.
Cele i zadania samorządu uczniowskiego:
1. Doskonalenie samorządności i praworządności młodzieży.
2. Integrowanie społeczności szkolnej.
3. Wzmacnianie poczucia tożsamości szkolnej, lokalnej i narodowej.
4. Tworzenie warunków indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych.
5. Wspieranie rozwoju fizycznego i zdrowotnego ucznia.
6. Przygotowywanie do życia we współczesnym świecie.
7. Wyrabianie postawy krytycznej wobec przemocy i agresji.
Priorytet 1: Promowanie i rozwijanie wśród uczniów samorządności na rzecz podejmowania wspólnych decyzji w sprawach szkoły zadanie główne dla samorządu: Promowanie wiedzy na temat praw ucznia i czuwanie nad ich przestrzeganiem |
||||
Lp. |
Zadanie do realizacji
|
Forma realizacji |
Odpowiedzialni |
Termin |
1 |
Organizacja pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018-2019 |
- wybór samorządów klasowych - opracowanie planu pracy SU na rok szkolny 2018-2019 - prowadzenie księgi protokołów SU |
- wychowawcy klas
- opiekunowie SU
- opiekunowie SU |
Wrzesień 2018
Wrzesień 2018
Cały rok szkolny |
2 |
Przedstawienie planu pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018-2019 |
- apel szkolny - rada pedagogiczna |
- przewodniczący SU, opiekunowie SU |
Wrzesień 2018 |
3 |
Prezentowanie informacji promującej działalność SU. Uzupełnianie informacji w razie potrzeb. |
- strona www szkoły |
- opiekunowie SU, członkowie SU |
Cały rok szkolny |
4. |
Prawa i obowiązki ucznia |
- strona www szkoły - akcja plakatowa
|
- opiekun SU, członkowie SU - sekcja plastyczna i informacyjna |
Cały rok szkolny |
5 |
Wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego 2019-2020 |
- kampania wyborcza, akcja plakatowa - przedstawienie listy nauczycieli, startujących w wyborach - ogłoszenie wyników |
- przewodniczący SU - opiekunowie SU |
Czerwiec 2019 |
6 |
Podsumowanie pracy Samorządu Uczniowskiego za rok szkolny 2018-2019 |
- apel szkolny - wręczenie dyplomów, nagród w podziękowaniu za współpracę - wręczenie nagród konkursach organizowanych przez SU |
- opiekunowie SU - przedstawiciele SU
|
Czerwiec 2019 |
Priorytet 2: Przedstawienie dyrekcji, radzie pedagogicznej oraz radzie rodziców wniosków, opinii potrzeb uczniów we wszystkich sprawach szkoły zadanie główne dla samorządu: Reprezentowanie społeczności uczniowskiej i ich potrzeb |
||||
Lp. |
Zadanie do realizacji |
Forma realizacji |
Odpowiedzialni |
Termin |
1 |
Uczestnictwo w spotkaniach z dyrektorem szkoły, radach pedagogicznych oraz spotkaniach rady rodziców |
- wnioski o dofinansowanie działań SU - protokoły spotkań
|
- opiekunowie SU, - przewodniczący SU |
Według potrzeb |
2 |
Uczestnictwo w zebraniach SU |
- protokoły z zebrań SU - prowadzenie teczki SU |
- opiekunowie SU - członkowie SU |
Cały rok szkolny |
3 |
Sprawozdania z działalności SU |
- sprawozdania |
- opiekunowie SU |
Semestr I i II |
Priorytet 3: Zwiększanie aktywności uczniowskiej, rozwijanie zainteresowań uczniów i realizowanie własnych pomysłów dla wspólnego dobra zadanie główne dla samorządu: Współpraca z organizacjami szkolnymi i pozaszkolnymi, realizacja akcji charytatywnych i programów pozaszkolnych |
||||
Lp. |
Zadanie do realizacji |
Forma realizacji |
Odpowiedzialni |
Termin |
1 |
Akcja „Międzynarodowy Dzień Tolerancji” |
- akcja plakatowa - informacje na stronie Internetowe - uczniowie w klasach przeprowadzają wraz z wychowawcą dyskusję na godzinie wychowawczej, dotyczącą tolerancji rówieśniczej |
- członkowie SU - opiekunowie SU - sekcja plastyczna SU - sekcja informacyjna SU - współpraca z wychowawcami |
16 listopada 2018 |
2 |
Savoir-vivre czyli zasady dobrego wychowania |
- akcja plakatowa - informacje na stronie internetowe |
- członkowie SU - opiekunowie SU - sekcja informacyjna SU - sekcja plastyczna SU |
Listopad 2018 |
3 |
Pomagam koledze |
- pomoc w odrabianiu lekcji dzieciom w świetlicy |
- członkowie SU - opiekunowie SU
|
według potrzeb |
4. |
Akcje charytatywne we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu |
- pomoc w organizacji
|
- członkowie SU - opiekunowie SU |
według potrzeb |
5 |
Akcja „Góra grosza” |
- akcja plakatowa - zbiórka pieniędzy - sprawozdanie z akcji - informacje na stronie internetowej |
- członkowie SU - opiekunowie SU - sekretarz SU
|
według potrzeb |
6 |
Akcja charytatywna „Pomóż i Ty”
|
- zbiórka pieniędzy - sprawozdanie z akcji - informacje na stronie internetowej |
- członkowie SU - opiekunowie SU
|
według potrzeb |
7 |
Program „Zbieramy zużyte telefony komórkowe” |
- akcja plakatowa |
- opiekunowie SU - członkowie SU
|
według potrzeb |
8 |
Wieczór filmowy dla klas VII,VIII SP oraz III G |
- w godzinie 16-20 emisja dwóch filmów (tematyka do uzgodnienia) |
- członkowie SU - opiekunowie SU - sekcja nagłaśniająca SU - sekcja informacyjna SU - sekcja porządkowa SU |
Styczeń 2019 |
9 |
Akcja „Tydzień życzliwości” |
- sprawozdanie z akcji - informacje na stronie Internetowe
|
- członkowie SU - sekcja plastyczna SU - sekcja informacyjna SU - sekcja dziennikarska SU - opiekunowie SU
|
Luty 2019
|
10 |
Akcja antynikotynowa |
- akcja plakatowa - informacje na stronie internetowej |
- członkowie SU - opiekunowie SU - sekcja informacyjna SU - sekcja plastyczna SU |
Maj 2019 |
Priorytet 4: Organizowanie i zachęcanie uczniów do działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej, rozrywkowej i naukowej w szkole. zadanie główne dla samorządu: Pomoc w organizowaniu i organizowanie imprez szkolnych |
||||
Lp. |
Zadanie do realizacji |
Forma realizacji |
Odpowiedzialni |
Termin |
1 |
Przygotowanie tablicy SU |
- przygotowanie tablicy |
- opiekunowie SU - sekcja plastyczna SU - członkowie SU
|
Wrzesień 2018 |
2 |
Skrzynka próśb i pomysłów |
- przygotowanie skrzynki - zbieranie informacji o potrzebach uczniów i wzbogaceniu bazy szkoły |
- członkowie SU - sekcja plastyczna SU - sekcja informacyjna SU
|
Według potrzeb |
3 |
Dzień Edukacji Narodowej |
- organizacja apelu
|
- członkowie SU - sekcja plastyczna SU - sekcja informacyjna SU - sekcja porządkowa SU - sekcja nagłaśniająca SU - sekcja dziennikarska SU - opiekunowie SU |
Październik 2018 |
4 |
Andrzejki-zabawa integracyjna z wróżbami |
- akcja plakatowa - zorganizowanie dyskoteki - sprawozdanie z akcji - informacja na stronie internetowej |
- sekcja plastyczna SU - członkowie SU - sekcja porządkowa SU - sekcja dziennikarska SU - opiekunowie SU - współpraca z wychowawcami |
Listopad 2018 |
5 |
Święto Niepodległości |
- akcja plakatowa - pomoc w organizacji apelu |
- członkowie SU - sekcja plastyczna SU - sekcja informacyjna SU |
Listopad 2018 |
6 |
„Dzień bez telefonu” |
- wybór daty do uzgodnienia - przekazanie informacji całej społeczności szkolnej |
- członkowie SU - sekcja informacyjna SU - współpraca z wychowawcami |
Październik/Listopad 2018
|
7 |
Mikołajki - Dzień bez pytania
|
- uczeń w mikołajkowej czapce jest zwolniony z pytania |
- opiekunowie SU - członkowie SU
|
06 grudzień 2018 |
8 |
Dyskoteka noworoczna
|
- zorganizowanie dyskoteki - sprawozdanie z akcji - informacja na stronie internetowej |
- przedstawiciele SU - opiekunowie SU - współpraca z wychowawcami - sekcja nagłaśniająca i porządkowa SU |
Styczeń 2019 |
9 |
Turniej piłki nożnej chłopcy) oraz unihokeja (dziewczęta) klas VII,VIII SP i IIIG |
- informacja na stronie internetowej |
- przedstawiciele SU - opiekunowie SU
|
Styczeń 2019 |
10 |
Turniej piłki nożnej klas IV-VI SP |
- informacja na stronie internetowej |
- przedstawiciele SU - opiekunowie SU
|
Styczeń 2019 |
11 |
Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018 |
- wykonanie prezentacji z działalności SU w I półroczu
|
- przedstawiciele SU - opiekunowie SU - sekcja informacyjna SU - sekcja plastyczna SU |
Luty 2019 |
12 |
Poczta Walentynkowa |
- akcja plakatowa - przygotowanie skrzynki na kartki walentynkowe - rozdanie kartek walentynkowych |
- opiekunowie SU - przedstawiciele SU
|
Luty 2019 |
13 |
Dzień Kobiet |
- pomoc w organizacja apelu - przygotowanie okolicznościowej gazetki ściennej z najserdeczniejszymi życzeniami pomyślności - informacja na stronie internetowej |
- opiekunowie SU - przedstawiciele SU - sekcja porządkowa SU - sekcja plastyczna SU |
Marzec 2019 |
14 |
Dzień matki – konkurs dla klas 0-III SP |
- akcja plakatowa - konkurs plastyczny- „Portret mojej mamy” |
- przedstawiciele SU - opiekunowie SU - współpraca z wychowawcami i nauczycielami plastyki
|
Maj 2019 |
15 |
„Dzień bez pytania” |
Wylosowany wcześniej dzień miesiąca, dniem bez pytania, dla uczniów ubranych tematycznie np. na kolor zielony lub w kapciach itp. |
- przedstawiciele SU - sekcja informacyjna SU
|
według potrzeb |
16 |
Szkolny konkurs „ I ja mam talent” |
- eliminacje konkursu uzdolnień i umiejętności |
- przedstawiciele SU - współpraca z wychowawcami - sekcja nagłaśniająca i porządkowa SU - dziennikarska SU |
Maj 2019 |
17 |
Szkolny konkurs „ I ja mam talent” |
- finał konkursu uzdolnień i umiejętności - sprawozdanie z akcji - informacja na stronie internetowej |
- opiekunowie SU - przedstawiciele SU - współpraca z wychowawcami - sekcja nagłaśniająca i porządkowa SU - sekcja plastyczna i dziennikarska SU |
Maj/Czerwiec 2019 |
18 |
Dyskoteka „ Wakacje tuż, tuż” |
- zorganizowanie dyskoteki - sprawozdanie z akcji - informacja na stronie internetowej |
- przedstawiciele SU - opiekunowie SU - sekcja informacyjna SU - sekcja porządkowa - współpraca z wychowawcami |
Czerwiec 2019 |
19 |
Szkolne biegi przełajowe w nawiązaniu do akcji „Polska biega” |
- sprawozdanie z akcji - informacje na stronie Internetowe |
- przedstawiciele SU - opiekunowie SU - sekcja informacyjna SU - sekcja porządkowa - współpraca z wychowawcami |
Maj/czerwiec 2019 |
20 |
Olimpijka klas I-IV SP połączeniu z akcją „ Zachowaj trzeźwy umysł” |
- sprawozdanie z akcji - informacje na stronie Internetowe |
- przedstawiciele SU - opiekunowie SU - sekcja informacyjna SU - sekcja porządkowa - współpraca z wychowawcami |
Czerwiec 2019 |
21 |
Święto Szkoły |
- akcja plakatowa - pomoc w organizacji |
- przedstawiciele SU |
Maj/Czerwiec 2019 |
22 |
Dzień Rodziny |
- akcja plakatowa - pomoc w organizacji |
- przedstawiciele SU |
Maj/Czerwiec 2019 |
23 |
Pożegnanie absolwentów - uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 |
- pomoc w organizacji apelu |
- przedstawiciele SU - sekcja nagłaśniająca i porządkowa SU
|
Czerwiec 2019 |
Inicjatywy całoroczne:
• Rozwijamy samorządność.
• Propagujemy ideę wolontariatu -współpraca z wolontariatem.
• Dbamy o estetykę naszej szkoły.
• Propagujemy Prawa Człowieka i Dziecka.
• Muzyczne czwartki- długie przerwy.
• Organizujemy dyskoteki szkolne.
• Współpracujemy z oficjalną stroną internetową szkoły.
• Przygotujemy tablicę SU.
• Organizujemy „Akademię samopomocy uczniowskiej”.
• Ustawiamy skrzynkę próśb, zażaleń i pomysłów oraz rozpatrywanie ich.
• Organizujemy uroczystości szkolne.
• Spotkania z dyrekcją szkoły.
Plan pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018-2019, w razie potrzeby może ulec zmianie lub modyfikacji.
Opiekunowie samorządu: Aneta Łapińska, Jan Bójko
Wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Michałowie
10 września 2018
Rzecznikiem praw ucznia została
pani Anna Rasiuk
„…Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności to nie tylko praca, ale i walka w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...”
W dniu 20.06.2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego w nowym roku szkolnym 2017/2018 w Gimnazjum oraz Szkole Podstawowej.
W wyniku głosowania opiekunem w Szkole Podstawowej została pani Justyna Kuźma, natomiast opiekunem Samorządu w Gimnazjum – pani Elżbieta Mackiewicz.
Gratulujemy!!!
Samorząd Uczniowski Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie w maju 2017 roku zorganizował konkurs plastyczny, pt. „Moja mama” dla uczniów klas 0 - III.
Komisja w składzie:
p. dyr. Wioletta Gryko, Anna Rasiuk, Dorota Ostaszewska, Aneta Łapińska postanowiła wyróżnić prace plastyczne następujących uczniów:
Dziękujemy za udział i gratulujemy !
Opiekun SU
W dniach 27.02 - 03.03.2017 roku Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ”Tydzień życzliwości” oraz konkurs na najbardziej życzliwego chłopaka i dziewczynę w Szkole Podstawowej na poziomie klas IV-VI.
Życzliwość to:
Życzliwość to uczenie się życzliwości - życzliwość to dawanie i przyjmowanie życzliwości.
W potocznym rozumieniu życzliwość kojarzyć się może ze szczerym uśmiechem, ciepłym spojrzeniem, kilkoma miłymi słowami, czyli po prostu z niewymuszoną grzecznością i uprzejmością.
Uczniowie klas IV-VI zdecydowali, że najbardziej życzliwymi osobami w Szkole Podstawowej są
Gratulujemy
SU
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO zobacz więcej...
14 września 2016
1. Oliwia Leszczuk - przewodnicząca
2. Daria Dobosz – wice- przewodnicząca
3. Wojciech Dziewiątkowski - skarbnik
4. Adrian Daniluk – sekretarz
Opiekun SU: Aneta Łapińska
PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2016-2017
Plan pracy S U r.szk. 2016-2017.pdf
Delegacja SU- przewodnicząca i zastępca (do nich należy przeprowadzenie uroczystości szkolnych w razie potrzeb, oraz zaproszenie gości spoza szkoły)