25 lutego 2015r. uczniowie klas III z wychowawczyniami i rodzicami w roli opiekunów wyjeżdżali na wycieczkę do Opery i Filharmonii Podlaskiej na spektakl Freda Apke pt. ,,Adonis ma gościa”. Bohaterami spektaklu były dwie odmienne osobowości: przepiękna, zadufana w sobie, rozkapryszona papuga Adonis oraz czarna, pospolita, ale niezależna wrona o imieniu Węgla. Oba ptaki skazane na siebie na jakiś czas, mogły się od siebie wiele nauczyć. Spektakl opowiadał o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, nie kogoś kto jest zagrożeniem, ale kogoś kto pozwoli nam myśleć inaczej, zwrócić uwagę na inne cechy, wybrać inne zalety. Pokazywał, że można różnie żyć, nie przeszkadzając ani nie narzucając swoich jedynie słusznych przemyśleń innym. Nietypowa sceneria ( klatka papugi), piękne głosy i gra aktorów, podkład muzyczny na żywo oraz włączanie dzieci do aktywnej zabawy nadawały wyjątkowości przedstawieniu.
Dorota Golak Helena Łuksza
W dniu 24 lutego 2015 roku klasy 0, I, II pojechały do Białegostoku do kina Forum na sztukę "Świat Andersena". W mistrzowskim wykonaniu aktorów wrocłwskiego teatru In- Art odejrzały barwne widowisko składające się z trzech baśni: " Świniopas", "Nowe szaty króla" oraz "Brzydkie kaczątko". W przedstawieniu dzieci miały okazję oglądać elementy "żywego" planu, maski i teatru lalek. Te przeżycia na długo zostaną w pamięci dzieci. To było wspaniałe.
Aniela Monach
W ramach realizacji podstawy programowej, a tym samym przygotowania do sprawdzianu kompetencji 24 lutego 2015 roku uczniowie klas IV – VI GZS w Michałowie pod opieką wychowawczyń: Joanny Wieremiejuk, Ireny Miruć, Tamary Durek i Elżbiety Hajduk uczestniczyli w spektaklu Sherlock Holmes śladami zaginionej rodziny w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Och – Art goszczącego w Białostockim Ośrodku Kultury.
Główny bohater Sherlock Holmes – genialny detektyw – bierze do rozwiązania kolejną sprawę –odnalezienie lorda Caringtona, znanego podróżnika i odkrywcy, którego od kilku dni nie ma w domu. Początkowo sprawę uważa za zbyt błahą, ale szybko okazuje się, że jest to zagadka na miarę jego wielkiego talentu. Odkrywa bowiem, że zaginiony nigdy nie mieszkał, ani nie przebywał w swojej rezydencji. Autorzy podejmują niezwykle ważny problem relacji między ojcem i synem. Zwracają szczególną uwagę na to, jak wielkie znaczenie dla kształtowania osobowości młodego człowieka ma więź z ojcem. Potrzeba bycia kimś, zaistnienia i zrobienia kariery przez lorda długo wygrywała z rodziną. Dopiero po śmierci żony podróżnik uzmysłowił sobie, że największą wartością w życiu jest jego jedyny syn Olivier. Próbuje odzyskać jego miłość, lecz nie jest to łatwe, ponieważ lord Carington musi najpierw naprawić błędy, które popełnił w młodości. Źródłem inspiracji dla aktorów stały się utwory: „Pinokio” Carlo Collodi,, ,„Ten obcy” Ireny Jurgielewiczowej, „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett, „Przygody Tomka Sawyera” Mark Twaina.
Możliwość śledzenia fabuły i obserwowania gry aktorów, podziwiania dekoracji i kostiumów dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń i przeżyć estetycznych.
Tamara Durek
20 lutego 2015r uczniowie klasy IVa pod opieką wychowawczyni Joanny Wieremiejuk odwiedzili Bibliotekę Gminną w Michałowie. Pani Andżelika Gryko przypomniała zgromadzonym historię święta walentynek i 8 marca. Uczniowie mieli okazję do zgłębienia wiedzy na temat prezentów otrzymywanych przez kobiety w dniu ich święta dawniej. Byli zaskoczeni, że obdarowywno je najczęściej goździkiami i rajstopami.
Podczas godzinnego spotkania dzieci wykazały się inwencją twórczą wykonując kartki okolicznościowe z życzeniami dla swoich mam na Dzień Kobiet. Przypomniały zasady redagowania pozdrowień i adresowania. Można śmiało powiedzieć,że dzięki pani Angelice uczniowie zaliczyli lekcję historii, matematyki, sztuki i języka polskiego. Dziękujemy za spotkanie i obiecujemy, że skorzystamy z kolejnych zaproszeń w progi biblioteki.
Joanna Wieremiejuk
19 lutego 2015 roku o godzinie 8:30 w szkolnej harcówce odbyły się eliminacje szkolnego konkursu „Ja też mam talent”, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.
Konkurs ma na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i wychwytywanie młodych talentów, popularyzację wśród uczniów działań artystycznych oraz nabywanie przez nich pewności siebie. Promowane też były bezpieczne i atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu.
Przygotowania rozpoczęły się już w styczniu, gdy członkowie SU rozdawali chętnym uczniom karty zgłoszeniowe. W konkursie mógł wziąć udział każdy uczeń Gminnego Zespołu Szkół.
Uczniów oceniało zacne jury w składzie: pan dyrektor naszej szkoły Jan Łuksza, pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie Elżbieta Palinowska oraz pan Adam Jurczuk, członek zespołu muzycznego Prymaki.
O godzinie 8:30 wszystkich obecnych przywitały wspaniałe prowadzące Paulina Banasiuk i Monika Hajduczenia. Po krótkim wprowadzeniu na scenę wyszli pierwsi uczestnicy grupy O-III – Super Dzieciaki, w składzie: Trochimczyk Ewa, Matys Wiktoria, Kalinowski Tomek z klasy Ib oraz Karolina Kazberuk z klasy „O”. Udowodnili, że w małym ciele duży duch i rozruszali widownię tańcem nowoczesnym. Kolejną uczestniczką była Malwina Banasiuk (Ib). Uczennica prześlicznie zaśpiewała piosenkę „Puszek Okruszek”. Następnie wystąpił duet – Antonina Jaworska i Amelia Grodzka z klasy Ia. Dziewczynki przyniosły ze sobą ukulele, grając i śpiewając oczarowały widownię. Tarasewicz Oliwia i Buwaj Kinga (Id) uroczo przebrane za bałwanki zaśpiewały „Zimową poleczkę”. Przyszła kolej na Paulinę Hojka z klasy IIa. Uczennica w kolorowy przebraniu opowiedziała o pięknie jesieni. Julia Rudnik (IIIa) pokazała się w tańcu nowoczesnym. Michał Jurczuk z klasy IIIa zagrał na akordeonie. Martyna Kalinowska (IIIa) skradła serca widowni swoim śpiewem. Natomiast Magdalena Strzeszewska, również z klasy IIIa zagrała piękne melodie na ukulele i zaśpiewała. Kolejną uczestniczką była Julia Monach (IIIb). Uczennica z wielkim zaangażowaniem zaśpiewała piosenkę „Bada base”. ”. Na zakończenie Aleksandra Kondratowicz (IIIb) bardzo żywiołowo zatańczyła.
Występy uczniów klas IV-VI rozpoczęła Daria Dobosz z klasy IVa piosenką „Nowe horyzonty”. Widzom bardzo się podobało jej wykonanie, świadczyły o tym gromkie brawa. Następnie Leszczuk Oliwia, również z klasy IVa zaprezentowała się z piosenką „Zbudujemy dom”, którą porwała widownię. Przyszła kolej na Ewę Balcerzak (Vb). Uczennica zaśpiewała piosenkę „Mam tę moc”, aż niejednemu widzowi zakręciła się łezka w oku. Kolejny uczestnik Łukasz Anchim z klasy Va wszedł na scenę z akordeonem i zaczarował widownię pięknymi melodiami. Kacper Sowa, również z klasy Va udowodnił że na gitarze to on się zna! Natalia Aleksiejuk (Va) przeniosła nas w świat nostalgii piękną piosenką „Szukaj mnie”. Nadeszła pora na kabaret z klasy Va w składzie: Gryko Wiktoria, Hojka Gabriela i Pogorzelska Karolina. Dziewczyny rozbawiły dosłownie wszystkich swa grą aktorską w występie „Kelner”. Na zakończenie tej grupy wystąpił duet braci: Adrian Daniluk (IVb) i Cezary Daniluk (VIb) z wielką pasją zagrali na gitarach i zaśpiewali.
Trzecią grupą uczestników byli uczniowie gimnazjum. Tę część rozpoczął kolejny duet: Liuliak Valeria (Ia) i Dziewiątkowska Aleksandra (IIa). Dziewczyny ślicznie zaśpiewały, czym urzekły widownię . Następnie w rokowej odsłonie pokazały się uczennice klasy IIa Sowa Dominika na gitarze oraz Agata Czaban jako wokalistka z utworem „Cherry bomb”.
Jury udało się na naradę. Wybór finalistów był bardzo trudny. Po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami pamiątkowymi, a jury otrzymało pamiątkowe podziękowania.
Finaliści:
1.Kondratowicz Aleksandra IIIb
2. Kalinowska Martyna IIIa
3. Jurczuk Oksana IIa
4. Daniluk Adrian IVb, Daniluk Cezary VIb
5. Anchim Łukasz Va
6. Aleksiejuk Natalia Va
7. Wiktoria Gryko Va, Hojka Gabriela Va, Pogorzelska Karolina Va
8. Sowa Kacper Va
9. Dziewiątkowska Aleksandra IIa gim., Liuliak Valeria Ia gim.
10. Czaban Agata IIa gim., Sowa Dominika IIa gim.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałe występy. Pamiętajcie, że swój talent trzeba zawsze rozwijać!
Widownię zapraszamy na wielki finał, który odbędzie się w maju.
Opiekun SU Emilia Gryko
Za nami pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015. Uczniowie naszej szkoły dokładali wszelkich starań, by uzyskane przez nich wyniki w nauce i zachowaniu były jak najlepsze. 18 lutego 2015r. na apelu Dyrektor GZS Jan Łuksza przedstawił średnią klas oraz nazwiska uczniów osiągających dobre i bardzo dobre wyniki w klasach IV- VI i I- III gimnazjum. Wyróżniający się uczniowie z klas VI i III gimnazjum zostali nagrodzeni, po raz pierwszy w historii szkoły, przez Radę Rodziców. Otrzymali oni "nagrody kieszonkowe" do końca roku szkolnego. Oto lista nagrodzonych:
Szkoła Podstawowa
1.Izabela Helman
2. Katarzyna Charkiewicz
3.Weronika Bujko
4. Elżbieta Kościukiewicz
5. Barbara Dąbrowska
6. Małgorzata Buczak
7. Daniel Cylwik
8. Mateusz Sikora
Gimnazjum
1. Joanna Chołołowicz
2. Agnieszka Balcerzak
3. Julia Czaban
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Tamara Durek
"Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym.
Największym szczęściem jest kochać"
Walentynki – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, którego nazwa pochodzi od św. Walentego. W tym roku nasza szkoła obchodziła 13 lutego w piątek !! Całe szczęście obyło się bez wpadek…
Stałym niemalże elementem Walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy czy pluszowych maskotek.
Samorząd Uczniowski by uczcić to święto zaproponował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Skrzynkę pocztową ustawiono już 09.02.2015 w szkolnej kawiarence, do której uczniowie mogli wrzucać pocztówki z życzeniami. Kartki zostały rozdane 13 lutego i sprawiły wiele uśmiechów na twarzach adresatów.
Opiekun SU Emilia Gryko
Najpopularniejsze książki wśród uczniów
Lp |
Tytuł |
Autor |
Liczba oddanych głosów |
1 |
Opowieści z Narni (cała seria) |
54 |
|
2 |
Franklin (cała seria) |
47 |
|
3 |
Koszmarny Karolek (cała seria) |
35 |
|
4 |
Harry Potter (cała seria) |
31 |
|
5 |
Akademia Pana Kleksa |
J. Brzechwa |
29 |
6 |
Kubuś Puchatek |
26 |
|
7 |
Pinokio |
25 |
|
8 |
Hobbit, czyli tam i z powrotem |
J.R.R. Tolkien |
24 |
9 |
Baśnie Andersena |
H.Ch. Andersen |
19 |
10 |
Baśnie Grimm |
J.W. Grimm |
19 |
11 |
Dzieci z Bullerbyn |
18 |
|
12 |
Mikołajek (cała seria) |
16 |
|
13 |
Zwiadowcy (cała seria) |
15 |
|
14 |
Scooby Doo (cała seria) |
14 |
|
15 |
Century (cała seria) |
14 |
|
16 |
Gra o tron |
12 |
|
17 |
Wiedźmin |
A.Sapkowski |
12 |
18 |
Martynka (cała seria) |
G. Delahaye i M. Marlier |
11 |
19 |
Gwiazd naszych wina |
11 |
|
20 |
Igrzyska śmierci |
11 |
|
21 |
Władca pierścieni |
10 |
|
22 |
Zmierzch |
10 |
Za kryterium wyboru przyjęłam największą liczę oddanych głosów.
Szkoła podstawowa Opowieści z Narni 54 Franklin 47 Koszmarny Karolek 35 Akademia Pana Kleksa 29 Kubuś Puchatek 26 Pinokio 25 Baśnie Andersena 19 Baśnie Grimm 19 Dzieci z Bullerbyn 18 Mikołajek 16 Scooby Doo 14 Martynka 11 |
Gimnazjum Harry Potter 31 Hobbit , czyli tam i z powrotem 24 Zwiadowcy 15 Century 14 Gra o tron 12 Wiedźmin 12 Gwiazd naszych wina 11 Igrzyska śmierci 11 Władca pierścieni 10 Zmierzch 10 |
Anna Kazberuk
11 lutego 2015 r. w naszej szkole zorganizowane zostały niezwykłe wybory! Uczniowie mieli możliwość wyrażenia swojego zdania w najbardziej demokratyczny sposób czyli anonimowe głosowanie. Spośród 460 uczniów GZS głosowało 385 osób (264 SP i 121 GIM) czyli aż 84%.
Organizatorem ogólnopolskiej kampanii była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją „Biblioteki Szkolne Online”. Patronem wyborów została minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.
Przedsięwzięcie zostało skierowane do uczniów wszystkich typów szkół i miało na celu poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, promocję czytelnictwa i bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym. Dzięki akcji kształtowano też postawy obywatelskie młodzieży oraz popularyzowano zasady demokratycznych wyborów.
Wyniki wyborów będą doskonałą podpowiedzią przy dostosowaniu księgozbiorów biblioteki do zainteresowań czytelniczych naszych uczniów.
Więcej zdjęć z głosowania klas na https://www.facebook.com/bibliotekaGZSMichalowo
Anna Kazberuk
W ostatnim dniu nauki przed feriami zimowymi 23 stycznia 2015r. w nasze j szkole odbyła się choinka noworoczna dla uczniów kl.0-III. W tym samym czasie uczniowie kl. IV-VI bawili się na dyskotece. Zabawę poprzedził występ ,,magika”, który wywarł ogromne wrażenie na wszystkich. Piękny podkład muzyczny nadawał wyjątkowości sztukom magicznym. Po występie pojawiły się postaci przebrane za żonę Mikołaja, Śnieżynkę i Elfa, które przywitały się z dziećmi i zaprosiły je do wspólnej zabawy przy muzyce. Przebierańcom towarzyszyli ,,clowni”, którzy angażowali dzieci do aktywnej zabawy. W połowie zabawy dołączyła postać Muminka, która również bawiła się z dziećmi, a przy okazji rozdała dzieciom zaproszenia na ferie do biblioteki gminnej. Punktem kulminacyjnym było pojawienie się Mikołaja, który również bawił się z nimi, a później obdarowywał dzieci prezentami w klasie. Dzieci miały również okazję zrobić zdjęcie grupowe i indywidualne z Mikołajem. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za zaangażowanie i zorganizowanie takiej świetnej i wyjątkowej zabawy naszym dzieciom.
Dorota Golak
W dniu 22.01.2015 r. odbyła się „Olimpijka” klas I-III.W zawodach brało udział po 10 zawodników z danej klasy( 5 dziewczynek i 5 chłopców). Klasy pierwsze startowały w czterech konkurencjach, natomiast II i III w sześciu. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach np.: bieg slalomem z przejściem pod płotkiem, slalom z czworakowaniem, rzut woreczkami do celu, wyścig z przeszkodami z przewrotem w przód , wyścig z przekładaniem szarfy, wyścig z przenoszeniem piłki lekarskiej, wyścig po obwodzie koła. Przy równej liczbie punktów o kolejności miejsc decydowała dogrywka czyli bieg sztafetowy. Dzieci świetnie się bawiły, wygrali wszyscy.
Kolejność:
Klasy I klasy II klasy III
1. I b 1.II b 1. III a
2. I c 2.II a 2. III b
3. I a
4. I d
Aneta Łapińska
Tradycyjnie 21 stycznia 2015r. w naszej szkole uczniowie klas 0-III obchodzili święto: Dzień Babci i Dziadka. W tym roku przypadło to w zaszczycie kl.IIIa i kl.IIIb. Na uroczystość przybyło bardzo dużo gości, hala sportowa była pełna.
Po powitaniu gości przez panią dyrektor Wiolettę Gryko, dzieci zatańczyły,, twista’’ do piosenki pt. ,,U babci jest słodko”. Następnie uczniowie prezentowali się przed liczną publicznością recytując samodzielnie przez siebie napisane wiersze z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz śpiewając piosenki szczególnie lubiane z pokolenia ich dziadków. Uzupełnieniem tego koncertu życzeń był występ dzieci jako chóru do piosenki pt. ,,Dzieweczki ze Śląska” oraz na zakończenie taniec ,,walczyk” do piosenki pt. ,,W karnawale”.
Po występie pan dyrektor Jan Łuksza wręczył pamiątkowe dyplomy uczniom, którzy napisali wiersze na tę uroczystość. Złożył również serdeczne życzenia babciom i dziadkom. Miłym akcentem był słodki poczęstunek w postaci ciast domowego wypieku.
Na zakończenie uczniowie z dziadkami udali się do swoich klas, aby tam indywidualnie złożyć im życzenia i wręczyć prezenty wykonane przez siebie. Tak liczne przybycie dziadów do naszej szkoły z bliska i daleka, świadczy o tym jak bardzo ważne jest to święto oraz jak niezwykła jest więź i miłość do swoich wnuków.
Zapraszamy za rok ! KOCHANA BABCIU! KOCHANY DZIADKU! ŻYJCIE NAM STO LAT!
Dorota Golak, Helena Łuksza
19 stycznia 2015 roku, Samorząd Szkolny podsumował akcję Góra Grosza, która trwała od 24 listopada do 5 grudnia.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci ( domów powstałych w wyniku przekształcenia dużych domów dziecka), pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w tworzeniu prorodzinnych warunków opieki i wychowania poprzez powołanie autonomicznych grup mieszkaniowych i reorganizację placówek, jak również tworzenie grup usamodzielniania dla młodzieży z domów dziecka, finansowanie szkoleń rodzin zastępczych i adopcyjnych, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze oraz finansowanie programów terapeutycznych dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.
Codziennie członkowie Samorządu Uczniowskiego zbierali do puszek monety groszowe, we wszystkich klasach naszej szkoły, które bardzo chętnie przyłączyły się do akcji. Wspólnie uzbieraliśmy 262 zł. i 51 gr. Monety zostały zliczone i przesłane w styczniu 2015r. do Towarzystwa NASZ DOM.
Emilia Gryko, Marek Charytoniuk
W piątek 16 stycznia 2015 r. w kl. 0-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum odbyło się spotkanie z policjantem p. Grzegorzem Bazylukiem oraz przedstawicielami Straży Pożarnej p. Juchimowiczem i p. Mikołajewiczem.
Policjant przypomniał zasady bezpiecznych zabaw na podwórku podczas ferii zimowych. Na zadawane pytania uczniowie odpowiadali celująco. Strażacy pokazali jak postępują podczas akcji, gdy pod kimś pęknie lód. Uczniowie przypomnieli numery telefonów, gdzie powinni dzwonić w razie różnych niebezpiecznych sytuacji.
Po tak udanej lekcji, życzymy naszym pociechom śniegu do zabawy oraz zdrowych, bezpiecznych i udanych ferii zimowych.
Dorota Golak, Dorota Ostaszewska
Dofinansowanie zakupu projektora oraz edukacyjnych filmów instruktażowych z Funduszu prewencyjnego PZU Życie S.A.
W grudniu 2014 r. Gminny Zespół Szkół w Michałowie otrzymał dofinansowanie z Funduszu Prewencyjnego PZU Życie SA w kwocie 2 000,00 zł (brutto) na dofinansowanie zadania prewencyjnego dotyczącego wsparcia zadań za zakresu edukacji i bezpieczeństwa.
W ramach przyznanych środków zakupiono projektor oraz edukacyjne filmy instruktażowe z tematyki bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy, opatrywania urazów oraz zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia. Dokonany zakup uzupełni tematykę zajęć edukacyjnych z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa oraz wspomoże pokazy instruktażowe przeprowadzone dla uczniów i pracowników Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie.
20 grudnia 2014 roku odbyło się ogłoszenie wyników XVII Ogólnopolskiego Konkursu Białoruskiej Poezji i Prozy. Do konkursu przystąpiło aż 28 uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie, którzy napisali po trzy wiersze w języku białoruskim. Młodzież rozpisywała się na różne tematy, od ulubionych zwierzątek, przez wiersze o porach roku aż do utworów o własnych uczuciach i marzeniach, pojawiły się wiersze o Gminie Michałowo oraz o Białorusi. Redakcja tygodnika Niva zaprosiła wszystkich uczestników do restauracji Zmiana klimatu w Białymstoku na uroczyste rozdanie nagród.
Nagrody rzeczowe oraz bony do księgarni otrzymali wszyscy uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie. Najwyższe miejsce wśród naszych uczestników czyli III w konkursie ogólnopolskim otrzymała uczennica klasy Va – Natalia Aleksiejuk.
Najważniejszą nagrodą jest jednak to że znów wszystkie wiersze wysłane na konkurs zostaną opublikowane w gazecie Niva.
Emilia Gryko
Dnia 18 grudnia 2014 r. uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w kuchni Happy Day w Białymstoku. Dzieci wykonały świąteczne ciasteczka, które następnie udekorowały lukrem, perełkami, literkami, gwiazdeczkami i śnieżynkami. Ciasteczka wyglądały i pachniały tak smakowicie, że niektórzy nie dowieźli do szkoły ani jednego. Mimo tego wszyscy wrócili z uśmiechami na twarzach. Wesoła kuchnia Happy Day oczarowała nas ciepłą kolorystyką, profesjonalnym podejściem i wyposażeniem. Mamy nadzieję, że wrócimy do tego miejsca, w którym panuje rodzinna atmosfera i nauczymy się czegoś nowego.
Justyna Trojanowicz
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli : p. Elżbiety Hajduk, p. Emilii Gryko, p. Anny Kazberuk oraz p. Anieli Monach. Nie inaczej było w tym roku: 17 grudnia 2014r. o godzinie 10.45 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się goście, dyrekcja, rodzice, pracownicy oraz uczniowie i nauczyciele. Na uroczystość przybyli burmistrz Michałowa Pan Włodzimierz Konończuk, administrator parafii rzymskokatolickiej ks. Krzysztof Andryszak oraz proboszcz parafii prawosławnej ks. Mitrat Jan Jaroszuk. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój . O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści. Całość inscenizacji była przeplatana kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów oraz i opiekunów opłaciło się , gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Natomiast nasze dzieci miały możliwość uczestniczenia w pięknej bożonarodzeniowej tradycji, a także okazję do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Następnie dyrektor Jan Łuksza wręczył zespołowi Prymaki tytuł „Przyjaciela szkoły” za bezinteresowną pomoc , którą okazują naszej placówce. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń złożonych przez burmistrza, księży obu parafii oraz pana dyrektora Jana Łukszę i panią wicedyrektor Wiolettę Gryko. W tym świątecznym klimacie pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.
Elżbieta Hajduk
Zapachy roznosiły się po całym piętrze, gdzie uczą się klasy I - III. A to uczniowie klasy II b w czwartek 11 grudnia 2014r. z panią Wiolą Gryko i rodzicami, Martą Ławniczuk, Agnieszką Trusewicz, Agnieszką Borek i Andrzejem Mikołajewiczem wypiekali świąteczne pierniczki.
Wszyscy uczniowie mieli ręce pełne roboty, a i rodzice spisali się na medal. Przynieśli produkty, piecyki elektryczne i pomagali przy pieczeniu.
Pierniczki wyszły przepyszne i pięknie udekorowane.
Wioletta Gryko
10 grudnia 2014r. uczniowie klas piątych pod opieką wychowawczyń Ireny Miruć, Tamary Durek i pana Adama Owsiejczuka wyjeżdżali do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego i kina Helios w Białymstoku. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Rzeźby , które powstało w 1993r. w Białymstoku, w mieście urodzin Artysty. Poznali biografię rzeźbiarza, jego dzieła sztuki oraz dokumentację artystyczną.
W ramach realizacji Podstawy Programowej i zadań z Programu Wychowawczego uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej - „W pracowni rzeźbiarza - narodziny dzieła”. Lekcja była poświęcona pracy rzeźbiarza. Młodzież dowiedziała się jakie cechy należy posiadać, aby zostać rzeźbiarzem, poznała narzędzia i materiały rzeźbiarskie oraz technikę wykonywania rzeźby. W pracowni plastycznej miała okazję do zaprezentowania swoich umiejętności rzeźbiarskich. Zajęcia wszystkim uczniom podobały się, a wykonane rzeźby zabrali do domu. Swoją wizytę upamiętnili zdjęciami . Jednogłośnie stwierdzili, że warto uczestniczyć w tego typu zajęciach.
" Na deser", w kinie Helios, obejrzeli film Wielka szóstka, który wywarł niesamowite wrażenie.
Organizatorzy: Irena Miruć, Tamara Durek