Dnia 03 listopada 2015 r. uczniowie klas V a, V b oraz VI b wyjeżdżali do Białegostoku. Najpierw zwiedzili zwierzyniec Akcent, a następnie w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego i historii obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „ Mity greckie”. Organizatorem był Wrocławski Teatr In- Art, a reżyserem sztuki - Andrzej Wieczorek.
Był to innowacyjny spektakl oparty na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. W komediowy sposób przedstawiono zabawne i pouczające sceny będące odzwierciedleniem codziennego życia bogów, bogiń i herosów. W przystępny sposób zainscenizowano kilka najbardziej znanych mitów i legend greckich, które nawet we współczesnym świecie nie straciły nic ze swojej popularności. Uczniowie poznali historie licznych bohaterów, ich zmagania, rozterki i obawy oraz docenili wagę ponadczasowych wartości takich jak: męstwo, odwaga, potęga miłości czy poświęcenie. Dzięki bogatej scenografii, kostiumom, antycznym maskom oraz doskonałej grze aktorskiej uczniowie mieli okazję przenieść się w czasy starożytnej Grecji. Interaktywna forma spektaklu, z czynnym udziałem widzów, nie tylko zapewniła doskonałą zabawę, ale również umożliwiła przyswojenie lektury.
Poza tym uczniowie zjedli posiłek w ulubionej restauracji KFC. Wspólny wyjazd był doskonałym sposobem integracji zespołów klasowych.
Organizatorzy i opiekunowie- I. Kardasz, M. Owsiejczuk, A. Chołołowicz
W poniedziałek 2 listopada uczniowie klasy Id, IIa, IId, IIIa i IIIb wyjeżdżali do Białegostoku na spektakl pt. „Ekopingwiny”. Wydarzenie miało miejsce w kinie Forum, gdzie gościnnie występował Teatr Wrocławski. Przesympatyczne maskowe postacie, w niepowtarzalnej scenerii przeniosły nas w arkana niezwykłej pingwiniej misji- ratowania świata. Doskonałe dialogi, niebanalny humor oraz zjawiskowa gra aktorska to tylko część świetnej zabawy.
Spektakl podjął nowy w ekologii problem konsumpcjonizmu, którego zgubne hasło brzmi "Więcej! Więcej! Więcej!". Twórcy pragną przybliżyć i uzmysłowić młodemu widzowi, iż człowiek produkuje więcej niż potrzebuje, co doprowadza do zaśmiecania świata, degradacji i dewastacji natury.
Pingwiny wspierane przez lemury ruszyły na pomoc światu i dzięki nim już wszyscy wiemy, że każdy może pomóc naszej planecie.
Joanna Romańczuk, Justyna Trojanowicz, Wanda Barszczewska, Aniela Monach, Irena Borowska
Zobacz http://bp.bialystok.edu.pl/?q=wydarzenia
Bardzo nam miło, że portal Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku zamieścił relacje z naszych ostatnich działań w bibliotece promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.
„Kochajmy książki, które są duszą szkół.
Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki”.
J. A. Kamieński
W naszej szkole 30 października 2015 r. uroczyście obchodziliśmy zakończenie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta zorganizowaliśmy Święto biblioteki, w trakcie którego podsumowaliśmy szereg konkursów i imprez czytelniczych .
Celem uroczystości było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi w niekonwencjonalny, atrakcyjny sposób na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych, przybliżenie uczniom biblioteki i jej zbiorów. Była to świetna okazja, aby zainteresować uczniów i nauczycieli działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami, a także problemami. Dzięki obchodom Święta biblioteki uczniowie mieli też okazję lepiej poznać bibliotekę szkolną, a nauczyciele bibliotekarze swoich czytelników. Przyjemna atmosfera ułatwia bowiem życzliwe kontakty, pomaga tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego i ważnego dla szkoły. Na chętnych czekały zagadki, rebusy i proste łamigłówki - za rozwiązanie których czekała słodka niespodzianka. Wesołą atmosferę dopełniły zabawy przy muzyce. Na pewno teraz wszyscy zgodzą się, że nasza biblioteka to jedno z najciekawszych i najważniejszych miejsc w szkole!
Cały październik obfitował w naszej szkole w liczne konkursy, których uroczyste podsumowanie odbyło się podczas apelu szkolnego. Nagrody książkowe oraz dyplomy wręczał Pan Dyrektor Jan Łuksza. Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy.
Pragniemy podziękować Dyrekcji, wszystkim nauczycielom i uczniom za wyrazy sympatii, którymi nas obdarowano. Żywimy jednocześnie nadzieję, że atmosfera życzliwości pozostanie z nami na długo.
Nauczyciele bibliotekarze – Anna Kazberuk i Anna Chołołowicz
„Mądra szkoła czyta dzieciom” to nowa odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jej celem jest zachęcenie dyrekcji szkół i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom dla przyjemności do programu zajęć. Jest to szczególnie ważne wobec spadku czytelnictwa oraz umiejętności językowych dzieci i młodzieży a niskie kompetencje językowe obniżają jakość życia i hamują rozwój.
Język jest podstawowym narzędziem myślenia, komunikacji z ludźmi i zdobywania wiedzy. Brak umiejętności językowych powoduje problemy w każdej dziedzinie życia – utrudnia zrozumienie informacji, porozumiewanie się, poszerzanie horyzontów umysłowych, zamyka możliwość wykonywania wielu zawodów. Istotna poprawa kompetencji językowych jest możliwa dzięki czytaniu. Ponieważ większość dzieci w wieku szkolnym nie chce czytać, trzeba im czytać na głos, ale tak, by czytanie zawsze kojarzyło im się z przyjemnością, wybierając wspólnie ciekawe książki, czytając je z zaangażowaniem i nigdy nie traktując czytania uczniom na głos jako wstępu do odpytywania lub stawiania stopni.
Czytanie dzieciom to skuteczny sposób na wychowanie czytelnika – człowiek, który stale poszerza swą wiedzę i buduje mądrość, podejmuje lepsze decyzje, ma szansę na lepszą pracę, lepsze relacje z ludźmi, a nawet na dłuższe życie. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na mądrych, kulturalnych i samodzielnych ludzi – czytajmy im, gdyż samotne zmaganie się z tekstem jest dla niego przez długi czas zajęciem trudnym i zniechęcającym, zwłaszcza wobec konkurencji mediów elektronicznych.
Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców, by włączyli się do naszej kampanii „Mądra szkoła czyta uczniom”. Zadbajmy wspólnie o rozwój kompetencji językowych dzieci, a okaże się, że nastąpi poprawa wyników nauczania ze wszystkich przedmiotów! Jest to również sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowanie czytelników. Czytanie dzieciom jest skuteczną, tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego.
Nauczyciel bibliotekarz – Anna Kazberuk
Od 23 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły mogli już wypożyczać książki zakupione dzięki dotacji finansowej z Programu MEN „Książki naszych marzeń”. Otrzymane dofinansowanie umożliwiło mi zakup niemal 200 książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Otrzymanie dotacji MEN w ramach programu było możliwe tylko przy 20% wsparciu organu prowadzącego nasza placówkę – za co bardzo dziękujemy.
Za pozyskane pieniądze z programu zakupiliśmy nowości czytelnicze, które nie są podręcznikami czy lekturami szkolnymi, tylko takie - którymi autentycznie są zainteresowani uczniowie, które są bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata. Książki te swoją fabułą miały rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania. Dodatkowo zwróciłam uwagę na to, by były to w przeważającej większości książki polskich autorów wydane w 2015 r. czyli najnowsze pozycje wydawnicze. Mam nadzieję, że rozbudzą one zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało, uczniowie muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.
Program „Książki naszych marzeń” poprzedził Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, który w latach 2016-2020 będą wspólnie realizować 2 ministerstwa: Edukacji Narodowej oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza szkoła zamierza również przystąpić do tego programu i spróbujemy pozyskać fundusze na zakup kolejnych książek do szkolnej biblioteki.
Nauczyciel bibliotekarz – Anna Kazberuk
29 października 2015 dzieci z klas trzecich i drugich spotkały się wraz z babciami na PODWIECZORKU PRZY SZYDEŁKU. Kochane babcie wtajemniczały swoich wnuków i swoje wnuczki do wyczarowywania prześlicznych koronek. I chociaż nauka szła nieraz opornie to jednak posuwała się do przodu. Dzieci nabrały werwy i obiecały szydełkować w domu aby skończyć zaczęte serwetki, koronki, branzoletki. Babcie zaprezentowały swoje koronkowe cuda i obiecały przyjść za miesiąc aby nauczyć wnuczęta sztuki dziergania na drutach. Zapraszamy!
Aniela Monach
Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młode pokolenia. To przecież oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Dlatego też uczniowie naszej szkoły należący do koła teatralnego, włączyli się do obchodów tego pięknego dnia i przygotowali inscenizację pt. „ W naszej szkole”, którą przedstawili w GOK-u miejscowym seniorom. Mamy nadzieję , że to humorystyczne przedstawienie sprawiło im wiele radości.
Elżbieta Hajduk
20 listopada 2015 r. uczestnicy koła plastycznego klas I-III SP przygotowali pyszne, bajkowe pierniczki na bal charytatywny. Dzieci dekorowały ciastka różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w sali nr 40 i na korytarzu unosił się wspaniały aromat pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny nastrój. Zwieńczeniem wspólnej pracy nad pierniczkami była degustacja ciastek. Wszystkim dzieciom słodkości bardzo smakowały.
Katarzyna Grodzka
„Bal Wszystkich Świętych” pod takim hasłem bawiliśmy się w sobotę 31 października w naszej szkole. Zabawa z pięknym przesłaniem, w którym wybrzmiewa prawda o życiu i śmierci w perspektywie radosnej nadziei. Bo tuż za progiem czeka kochający Ojciec, Dom i przyjaciele - święci, którzy pokazali ,jak pięknie jest żyć wartościami...
Chętni uczniowie przebrani byli za wybranych przez siebie świętych. Były zabawy i konkursy. Jury miało dylemat, ponieważ wszyscy pięknie się przygotowali, były ciekawe stroje, ale także wiele wiadomości o świętych, tych ,których już znamy ,ale i tych, których dopiero poznaliśmy. Biletem wstępu na bal był oczywiście pogodny nastrój potrzebny do radosnego Uwielbienia Pana Boga tańcem i piosenką…
Zabawę prowadził niestrudzony ks. Rafał Zakrzewski wraz z instruktorką tańca Katarzyną Misiuk . Dziękujemy także Państwu Agnieszce i Grzegorzowi Grzegorczukom za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników balu.
Elżbieta Hajduk
29 października w czwartek odbyła się dyskoteka halooweenowa dla uczniów klas gimnazjalnych.
Zabawa ta odbyła się w harcówce szkolnej, która została udekorowana przez samorząd uczniowski oraz klasę 2a. Uczniowie chętnie przybyli na dyskotekę przebrani w różne przebrania i kostiumy. Przez całą dyskotekę wszystkim towarzyszła dobra zabawa i wielki uśmiech na twarzach. Dyskotetka trwała od 3 godz. lekcyjnej, aż do 6 godz. lekcyjnej. Przez całą dyskotekę, każdy tańczył w rytm muzyki, która była puszczana przez nasz samorząd muzyczny. Co jakiś czas odbywały się różne konkursy, w których do wygrania były niewielkie nagordy m.in. cukierki. Po zakończonej dyskotece wszyscy wrócili w dobrych humorach.
Natalia Aksiucik
W piękny, jesienny dzień 27 października 2015r. uczniowie klasy II b i c z wychowawczynią p. A. Bogdanowicz oraz opiekunami p. I. Borowską i p. M. Bielenia udali się na wycieczkę do Białowieży.
Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Przyrodniczo- Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Następnie grupa udała się do placówki Straży Granicznej w Białowieży. Starszy chorąży p. Andrzej Sieńczuk pokazał uczniom sprzęt, którym posługują się funkcjonariusze podczas pracy na co dzień oraz w czasie patroli wzdłuż 26km odcinka granicy Polska- Białoruś. Na pamiątkę wręczył pamiątkowe zakładki i plany zajęć. Kolejną niespodzianką był przyjazd na piesze przejście graniczne. Starszy chorąży p. Krystyna Borowik zapoznała z pracą służb mundurowych na pieszym przejściu granicy Polska- Białoruś. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili Rezerwat Żubrów. Spacerując alejkami dzieci podziwiały malowniczy, jesienny krajobraz Puszczy Białowieskiej. Wśród barwnej roślinności obserwowały spacerujące zwierzęta. Na koniec oczywiście wszyscy kupili pamiątki z Białowieży.
Serdecznie dziękujemy komendantowi ppłk SG Markowi Bielawskiemu za uatrakcyjnienie wycieczki przyrodniczej i umożliwienie zwiedzenia naszym uczniom Strażnicy i bycia na granicy Polska- Białoruś. Zaś rodzicom i państwu N. i P. Kołodziejczyk i p. M. Bielenia za opiekę i pomoc w organizacji wycieczki.
Anna Bogdanowicz
Bajki mogą być inspiracją do wielu rzeczy . Dzieci z koła BAJEK I BAŚNI po przeczytaniu „ Bajki o zupie z kołka od kiełbasy „ , „Szczurołapa „ , Myszy ze wsi i myszy z miasta „ , postanowiły włączyć się do propagowania zdrowej żywności i wykonały piramidę żywieniową , która zamieściły w szkolnej stołówce. Pomysł okazał się trafiony. Wielu uczniów zatrzymuje się i ogląda plakat z zainteresowaniem. Nie tylko uczniowie ale pracownicy szkoły przystają i z zaciekawieniem obserwują które produkty należy spożywać codziennie a które sporadycznie. Cóż.. życie to też czasem bajka.
Aniela Monach
26 października 2015r. uczniowie klas I abc i II ab wraz z wychowawcami w białostockiej auli uniwersyteckiej obejrzeli sztukę przygotowaną przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia na motywach Lewisa Carrola pt. „Alicja po drugiej stronie”. Odwiedzili wraz z Alicją magiczną krainę, w której spotkali tańczącą gąsienicę, karcianą Królową Kier, Królika i Susła pijących herbatkę wraz z Szalonym Kapelusznikiem, dziwnego Kota oraz głodnego Dżabbersmoka. Podczas tej podróży, pełnej dziwacznych przygód i śmieszno – strasznych niebezpieczeństw, dzieci dowiedziały się, dlaczego warto mieć przyjaciół i jak pokonać nudę w nawet najbardziej deszczowy dzień.
Anna Oziabło
Czytanie wpływa znacząco na poprawę umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych, podnosi także poziom czytelnictwa u uczniów, dlatego podczas naszych lekcji staramy się włączyć w kampanię społeczną „ Mądra szkoła czyta dzieciom”. Świetną okazją do głośnego czytania była ostatnio opracowywana lektura pt. „ Akademia pana Kleksa” w klasie IV b. Uczniowie czytali swoim rówieśnikom „ Niezwykłą opowieść o Mateuszu” , zwracając uwagę na płynność i wyrazistość interpretowanego tekstu. Następnie przy blasku świec, wchodząc w rolę babć i dziadków, opowiadali swoim kolegom i koleżankom przeczytaną historię. Mamy nadzieję, że takie zajęcia pobudzą naszych uczniów do indywidualnego szukania ciekawych książek. Pamiętajmy, warto czytać.
Elżbieta Hajduk
Wczesnym rankiem 24 października 2015r. 15 osobowa grupa uczniów naszej szkoły w wyruszyła w stronę międzynarodowego przejścia granicznego Grudki – Piererow. Na przejściu granicznym sprawnie wypełniliśmy formularze i okazaliśmy paszporty. Po stronie wschodnich sąsiadów czekał na nas autobus. W drodze do muzeum przyrodniczego podziwialiśmy bajecznie piękną, złotą jesień w Puszczy Białowieskiej.
Pierwsze kroki na Białorusi skierowaliśmy do kantoru, żeby wymienić walutę. Okazało się, że staliśmy się „milionerami”, bowiem 1 polska złotówka to 4500 rubli białoruskich. Z pełnymi portfelami wyruszyliśmy na zwiedzanie muzeum przyrody w którym mamy okazję obejrzeć wypchane okazy zwierząt żyjących w leśnych gęstwinach. O różnych ciekawostkach bardzo ciekawie opowiadała nam pani przewodnik po rosyjsku. Był to dla nas dobry sprawdzian znajomości języka. Obok muzeum w rezerwacie podziwialiśmy żywe żubry, niedźwiedzie, dziki, łosie, rysie i lisy.
Nie mniej ciekawym punktem wycieczki okazała się około 15 hektarowa posiadłość Dziadka Mroza w miejscowości Kamieniuki. Weszliśmy do bajkowego świata, którym uczestnicy wycieczki naprawdę byli zauroczeni. Choćby rycerzami Dębem Dębowiczem i Wiązem Wiązowiczem - dwoma strażnikami, którzy strzegą masywnych wrót do siedziby Dziadka Mroza. Jak można przeczytać w broszurce o jego siedzibie przygotowanej przez park, zostali wyrzeźbieni z ulubionych drzew pogodnego starca przez mistrza Złotą Rączkę. Za nimi witają nas Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Również z drewna. I w końcu - już prawdziwy - Dzied Maroz na schodkach niedużego, drewnianego domku z rzeźbionym gankiem i obramowaniami okien, przyozdobionego 40 tysiącami lampeczek. Magiczna ścieżka, przy której aż roi się od baśniowych postaci - kogutów, krasnoludów, księżniczek zaklętych w żabę, niedźwiedzi - ciągnie się dalej. Na pobliskim pagórku każdy miał okazję dosiąść zaprzężonych w łosia sań Dziadka Mroza. Wprawdzie drewnianych, ale ponoć gdy zasiada w nich sam właściciel, te w magiczny sposób ożywają. Na końcu ścieżki 150-letnia sosna. Wysokie na 40 metrów drzewo oświetla pięć tysięcy światełek. Szczęście ma przynieść przejście po moście życzeń. Przewodnicy obiecują, że ile kroków na nim zrobimy, tyle naszych marzeń się ziści... Marzeniem wielu dzieciaków jest z pewnością jak najdłuższy pobyt w tej baśniowej krainie. Każdy otrzymał prezent w postaci piernika w kształcie choinki i dyplomu.
Po tylu atrakcjach pojechaliśmy do domu Grafa Tyszkiewicza na posiłek. Okazało się,że uczta była nie tylko dla ciała ale i duszy. Tańcom i śpiewom kareoke nie było końca. Na nocleg do Wojtowego Mostu dotarliśmy ok godziny dwudziestej. Mile zaskoczeni byliśmy białoruską gościnnością. Okazało się, że byliśmy pierwszymi gośćmi w tym pensjonacie, wszystko w mim pachniało świeżością.
Drugi dzień pobytu zaczęliśmy od śniadania. Ostatnim etapem naszej wycieczki było odwiedzenie szkoły, która znajdowała się po drodze do granicy państwa. Zachwyciło nas w tej szkole muzeum lasu, rękodzieła ludowego i łóżeczka przedszkolaków przypominające domek krasnoludków.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. W niedzielne popołudnie przekroczyliśmy przejście graniczne i wróciliśmy z wagonem pozytywnych wrażeń do domu. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny wyjazd.
Pomysłodawcą wycieczki i jednocześnie opiekunem był Pan Dyrektor Jan Łuksza, organizacją zajęła się pani Emilia Gryko i Joanna Wieremiejuk. Serdeczne podziękowania składamy mamie Pani Magdalenie Jurczuk za poświęcenie swojego czasu i opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu.
Joanna Wieremiejuk, Klaudia Sikorska
23 października 2015r odbyło się spotkanie integracyjne pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Garbarach oraz uczniów klas I-III, rodziców i dziadków.
Na początku w Gminnym Ośrodku Kultury świetnie zaprezentowali się goście, wystawiając spektakl „Kopciuszek”. Z wielkim zainteresowaniem mali obserwatorzy wpatrywali się w grę aktorów i piękne stroje.
Dalsza część spotkania w miłej atmosferze przy herbatce odbyła się w szkole. Uczniowie klasy Ia i Ib oraz IIc przygotowani pod kierunkiem p. A. Bogdanowicz, p. D. Golak i p.H. Łuksza zaśpiewali piosenki i przedstawili inscenizację wiersza „Na straganie”. Uczniowie zachwyceni występem gości wykonali prace plastyczne, na których widniały scenki zagrane przez głównych bohaterów obejrzanego spektaklu. Prace te wręczyli wybranym osobom. Wszyscy aktorzy otrzymali po kilka prac.
Gorące podziękowania złożono uczestniczącej w spotkaniu Pani dyrektor Halinie Sakowicz, pensjonariuszom zaś uczniowie wręczyli słodkie upominki z pamiątkową dedykacją.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Garbarach za współorganizację spotkania, zaś P. Krystynie Drozd i P. Alicji Sołowiej za przygotowanie aktorów do występu i wspólnego spotkania mieszkańców DPS, uczniów, nauczycieli oraz dziadków.
Anna Bogdanowicz
23 października 2015r o godz.15:00 w PFDF w Michałowie został rozstrzygnięty konkurs Gazety Michałowa "Wakacje kredką malowane". Nasza szkoła również wzięła w nim udział. Na konkurs wpłynęło 130 prac. Były to prace dzieci ze świetlic naszej gminy, GOK-u, przedszkola i uczniów naszej szkoły.
Laureaci konkursu z naszej szkoły:
Kategoria od 11 do 13 lat:
II miejsce Gabriela Hojka kl.VIa
III miejsce Karolina Pogorzelska kl.VIa
Wyróżnienie: Sylwia Gryko kl.VIb
Kategoria od 8 do 10 lat:
I miejsce Aleksandra Aleksiejuk kl.IIa
III miejsce Jakub Bójko kl.IVa
Wyróżnienie: Nikola Zastocka kl.IIc, Magda Drozdowska kl.IIIb
Kategoria od 3 do 7 lat:
I miejsce Pańkowski Bartosz kl.Ib
Wyróżnienie: Agnieszka Gryko kl.Id
Gratulujemy!
Dorota Golak Anna Bogdanowicz
W dniu 22.10.2015 roku odbył się w naszej szkole spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa pt.” Ostatnia książka świata". Spektakl skierowany był do dzieci klas I – III. Tematem spektaklu była baśniowa opowieść o tym, jak dużo dobrego daje człowiekowi czytanie książek. Spektakl podkreślał potrzebę nauki czytania przez dzieci oraz szereg możliwości wynikających z obcowania z naturą. Dzieci dowiedziały się, że książki nie tylko dostarczają potrzebnych nam informacji, ale zapewniają rozrywkę, przenoszą nas w odległy i magiczny świat. Całości dopełniały kolorowe kostiumy, rekwizyty oraz oprawa muzyczna. Uczniom bardzo się to podobało a aktorzy otrzymali ogromne brawa.
Aniela Monach
Dnia 20 października 2015 r. uczniowie klas V a i V b w czasie pozalekcyjnym wyjeżdżali do kina „ Helios ” w Białymstoku.
Obejrzeli film „ Hotel Transylwania 2”. Była to kontynuacja pierwszej części przygód wampirów mieszkających w hotelu. Wesołe i nieco przerażające przygody małego półczłowieka- półwampira zainteresowały uczniów. Film był pełen humorystycznych scenek i zabawnych dialogów.
Wspólny wyjazd to doskonały sposób spędzenia wolnego czasu oraz integracja zespołów klasowych.
Organizatorzy- I. Kardasz, J. Wieremiejuk