Nawigacja

  • Święto Straży Granicznej

        16 maja uczniowie klasy IIIc i IIId udali się do oddziału Straży Granicznej w Michałowie, aby złożyć funkcjonariuszom życzenia z okazji ich święta. W tym dniu uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu i pojazdów, które są wykorzystywane w codziennej pracy SG, a także zwiedziliśmy wnętrze placówki w Michałowie. Obejrzeliśmy również pokaz z psem w roli głównej. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących pracy Straży Granicznej. Dziękujemy funkcjonariuszom SG za możliwość przyjrzenia się z bliska Państwa pracy.

    K. Grodzka, J. Romańczuk

  • „W pustyni i w puszczy” na scenie Teatru im.Aleksandra Węgierki.

         29 maja 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im.Wł.Syrokomliw Michałowie obejrzeli spektakl  powstały na motywach powieści H.Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Aktorzy Teatru Dramatycznego im.Aleksandra Węgierki w Białymstoku zmierzyli się z trudnym zadaniem zapoznania uczniów zpowieścią poprzez przedstawienie teatralne. Widzowie mogli podziwiać różne techniki: od tradycyjnie zagranych scen poprzez efekty specjalne i wizje futurystyczne, aż po teatr cienia.

    Podczas przedstawienia zwrócono uwagę na ważne w życiu każdego człowieka wartości takie jak: tolerancja, empatia, potrzeba niesienia pomocy innym, czytanie dla przyjemności, które jest niezbędne do rozwoju osobistego. Sztuka wymagała skupienia w odbiorze, a niektóre ze scen odegrane zostały również z udziałem widzów.

    W drodze powrotnej uczniowie zgodnie przyznali, że lektury warto czytać, a interpretacja artystyczna czy streszczenie może daleko odbiegać od oryginału. W spotkaniu ze sztuką przez wielkie „S” wzięli też udział nauczyciele: p.Tamara Durek, p.E.Trochimczyk i p.I.Anchim.

                                         T. Durek, E.Trochimczyk i I.Anchim

  • „Popołudnie z Rodzicem i kwiatami”

      24 maja 2018rr odbyły się w naszej szkole warsztaty florystyczne w ramach projektu „Alkohol nie pozwól odpłynąć marzeniom". Projekt został napisany przez panie: D. Ostaszewską, E. Januszkiewicz, A. Malesińską, D. Bajko, J. Wieremiejuk.  W trakcie realizacji projektu podjęto wiele działań. Jednym z nich były warsztaty „Popołudnie z Rodzicem i kwiatami”, które miały na celu pokazanie rodzicom i dzieciom jak można wspólnie spędzać czas. Na wstępie rodzice obejrzeli wystawę prac plastycznych pt” Alkohol i jego skutki” oraz zostali zapoznani ze szkodami jakie czyni alkohol w organizmie zarówno młodego jak i dorosłego człowieka.
       Uczestników  warsztatów zapoznano z materiałami florystycznymi i technikami układania kwiatów w naczyniu. Była też okazja do obejrzenia przykładowych kompozycji kwiatowych wykonanych przez p. E. Januszkiewicz. W zajęciach wzięło udział 9 mam z dziećmi. Spotkanie zaowocowało przepięknymi, barwnymi kompozycjami we wszystkich kolorach lata.
    Zajęcia mogły się odbyć dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która sfinansowała zakup potrzebnych materiałów florystycznych i naczyń przez co umożliwiła pokazanie nowego pomysłu na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem.


    Zajęcia przygotowała i prowadziła p. E. Januszkiewicz przy współpracy z p. D. Ostaszewską

  • „Flower box dla Mamy”

        22.05.2018r.  na kole plastycznym odbyły się zajęcia w ramach projektu „Stop cyberprzemocy w Internecie i realnym świecie”. Projekt został napisany i wdrożony do realizacji przez panie D. Bajko, E. Gryko,  D. Ostaszewską,  A. Malesińską,  A. Romańczuk,  J. Wieremiejuk, E. Januszkiewicz. W ramach całego projektu podjęto różnorodne działania, które miały na celu pokazanie uczniom jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Na kole plastycznym odbyły się warsztaty pt. „Flower box dla Mamy”. W zajęciach wzięło udział 15 uczennic z klasy 5c i 6a. Na podstawie filmu instruktażowego z Internetu i pokazu nauczyciela uczennice zostały zapoznane z techniką robienia  kwiatowych pudełek. Krótkie filmiki pokazały, że Internet może wiele nas nauczyć i zapoznać z nowymi technikami plastycznymi, które możemy wykorzystać w realnym świecie i miło spędzić czas z rówieśnikami. Własnoręcznie wykonane kompozycje będą świetnym prezentem na Dzień Matki.
       Uczestniczki wykonały przepiękne flower boxy z różami  - kompozycje zachwyciły wszystkich, którzy je oglądali.
    Realizacja tych zajęć była możliwa dzięki  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która sfinansowała zakup potrzebnych materiałów i umożliwiła uczennicom praktyczne wykorzystanie umiejętności nabytych w Internecie.

    Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Elżbieta Januszkiewicz

  • Sąd nad alkoholem

         W trakcie realizacji projektu „Alkohol – nie pozwól odpłynąć marzeniom” młodzież klasy 6c i 7a 11 maja 2018r.  przygotowała apel o  destrukcyjnym wpływie alkoholu na organizm człowieka pt. „Sad nad alkoholem”. Uczniowie wcielając się w rolę Woźnego, Sędziego, Alkoholu, Oskarżyciela, Świadka, Obrońcy, Biegłego i Prokuratora w dosadny sposób przedstawili szkodliwy wpływ alkoholu na poszczególne narządy wewnętrzne człowieka. Sad ogłaszając prawomocny  wyrok oświadczył, ze obywatel Alkohol jest winien stawianych mu zarzutów.

    D.Bajko, J. Wieremiejuk

  • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” w klasie 0a

         Uczniowie klasy 0a wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek”. Mimo, że byli o rok młodsi od pozostałych uczestników, odnieśli ogromny sukces. Z dumą informuję, iż w skali kraju na ponad cztery tysiące startujących uczniów zajęli:

    23 miejsce - Maja Bobko

    28 miejsce – Jeremiasz Supron

     Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                                                            Wychowawca klasy 0a Wanda Barszczewska

  • Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

        W marcu 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałowie brali udział w konkursie matematycznym „Kangur” . Oto dwa najlepsze wyniki w naszej szkole:

    Kaliszuk Radosław klasa 6 „b” - 102,5 pkt. – wyróżnienie 
    Karpiuk Joanna klasa 6 „b” – 100,0 pkt. – wyróżnienie

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa przyszłym roku.


    Koordynatorzy Konkursu: Jan Bójko i Justyna Kuźma

  • "Nie do wiary, w bibliotece kryją się czary"

       16 maja klasy VIb oraz wychowankowie świetlicy z klas III a i b odwiedzili Gminną Bibliotekę w Michałowie w celu obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez Teatr Maska z Wrocławia pt "Nie do wiary, w bibliotece kryją się czary". Główny bohater, Tomek, odebrał właśnie kartę biblioteczną i wyruszył w wesołą podróż przez karty książek. Odwiedzili go goście, których możemy spotkać na kartach książek. Pierwsza była pszczółka Maja, która znudzona pracą w ulu chciała zostać gwiazda muzyki disco polo. Następny był Szewczyk Dratewka, który w poszukiwaniu narzeczonej wyruszył w podróż z Krakowa, aż do Michałowa (zakochał się w naszej pani od języka angielskiego). Na koniec pojawił się marudny kangur, który nie wiedział co zrobić ze swoją torbą na brzuchu.

    Przedstawienie okazało się naprawdę wspaniałą rozrywką i dostarczyło, nie tylko uczniom, ale i nauczycielom, wiele radości i śmiechu.
     
    Anna Malesińska, Marzena Owsiejczuk 
  • Wycieczka na przejście graniczne w Bobrownikach

       16 maja 2018r. uczniowie klas IIIab z wychowawczyniami p.D.Golak i p.H.Łuksza oraz  rodzicami  uczestniczyli w wycieczce na przejście graniczne w Bobrownikach. Odwiedzili też placówkę Straży Granicznej.
     
    Na przejściu granicznym uczniowie stanęli przy słupku granicznym i mogli obserwować co się dzieje przy granicy. Mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celnej.
     
    Obserwowali odprawę celną. Oglądali sprzęt niezbędny do identyfikacji dokumentów i osób przekraczających granicę, urządzenia techniczne działające całodobowo, pojazdy służbowe, broń i wyposażenie funkcjonariuszy. Wchodzili do izb zatrzymań. Obserwowali jak wyszkolone psy wyszukują ukryte narkotyki.
     
    Na zakończenie wycieczki dzieci wręczyły podziękowanie funkcjonariuszom SG za przeprowadzenie ciekawej, bardzo dobrze zorganizowanej wycieczki oraz złożyły życzenia i kwiaty w związku z dzisiejszym Świętem Straży Granicznej.

    Dorota Golak  Helena Łuksza

  • Farma Iluzji

        Wczesnym rankiem 14 maja 2018r uczniowie klas IVb, IIIc i IIId pod czujnym okiem opiekunów wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do Farmy Iluzji, położonej w malowniczych Mościskach. Po trzygodzinnej podróży rozpoczęliśmy zwiedzanie z sympatyczna panią przewodniczką. Odwiedziliśmy Dom Olbrzyma i jego ogródek, pływaliśmy tratwami, przeszliśmy Tunelem Luster, zwiedziliśmy Muzeum Cieni, Grobowiec Faraona, czy tez Muzeum Egiptu, w którym zapoznaliśmy samego Tutenchamona, wstającego z grobowca. Największe jednak wrażenie zrobiły na nas iluzje w "Zakręconym Domku" oraz w "Krzywym Domu". Pomimo, iż było to dla nas nie lada wyzwanie, dzielnie podjęliśmy je. Po godzinie 14 udaliśmy się na obiad i w dalszą podróż po ogromnym placu zabaw. Czekał na nas park trampolin, karuzele, ogromny plac zabaw z linami do wspinaczki oraz instrumentami muzycznymi, mini kajaki i kolorowe kolejki rodem z opowieści o Dzikim Zachodzie. Ci, którym wciąż mało było wrażeń, mogli skorzystać z Drzewa swobodnego spadania, karuzeli jeżdżącej w górę i w dół w różnym tempie.
    Po kilkugodzinnych zabawach z plecakami pełnymi pamiątek wróciliśmy do domu. Jesteśmy pewni, jeszcze tam wrócimy! Organizatorzy wycieczki serdecznie dziękują Państwu Joannie i Adrianowi Dołmatow z wspaniałego biura podróży Prestige Travel za opiekę i pomoc w przygotowaniu wycieczki.

    Anna Malesińska, Katarzyna Grodzka, Joanna Romańczuk, Elżbieta Trochimczyk

  • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Olimpusek”

         14 maja 2018r. otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Olimpusek”.Uczniowie naszej szkoły kl.II-III uzyskali wysokie wyniki w skali kraju.Szkolne koordynatorki konkursu: p.D.Golak i p.H.Łuksza przyznały miejsca na etapie szkolnym doceniając uczniów z wysokimi wynikami trzycyfrowymi.

    Klasa II:
    I miejsce: Hanna Gryko
    II miejsce: Piotr Szymusiuk
    III miejsce: Nicola Nos, Aleksandra Strzeszewska
    Klasy III:
    I miejsce: Natalia Polańska kl.IIIa, Daria Sakowicz kl.IIIa, Agnieszka Gryko kl.IIId, Michał Ostrowiecki kl.IIIc, Łukasz Wieliczko kl.IIIa,
    II miejsce: Lena Pelc kl.IIId, Dominika Bołtryk kl.IIIa, Dawid Kukliński kl.IIIa, Gabriela Dąbrowska kl.IIIc, Magdalena Wawreniuk kl.IIIa, Jan Trojanowicz kl.IIId, Eryka Ivanowa kl.IIIc, Jakub Tarasewicz kl.IIIa

    III miejsce: Daria Nowik kl.IIId., Greta Tomala kl.IIIb, Daria Aksiucik kl.IIIb.
    Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim uczniom, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy
    w przygotowanie się i przystąpienie do olimpiady.
    Wszyscy odnieśli sukcesy!
    Życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów w konkursach w następnym roku szkolnym.

     

    Dorota Golak  Helena Łuksza

  • Święto Strażaków

         Z okazji majowego święta Straży Pożarnej uczniowie klas Ia i Ib wraz z wychowawczyniami p.A.Monach i p. I.Borowską  odwiedzili naszą jednostkę Straży Pożarnej i podziękowali za tak trudną i niebezpieczną pracę. Komendant Krzysztof Oczko wraz ze strażakami pokazali uczniom sprzęt strażacki, wóz oraz specjalistyczną obsługę tychże urządzeń. Każde dziecko miało chwilę aby poczuć się małym strażakiem. Dzieci dowiedziały się o najniebezpieczniejszych akcjach ratowniczych. Pełni wrażeń oraz podziwu dla dzielnych strażaków wróciły do szkoły. Dziękujemy Wam nasi dzielni Strażacy!
                                                                                                         A.Monach
  • 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Dnia 27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

       Na początku wprowadzono sztandar Gimnazjum w Michałowie i odśpiewano hymn Polski, następnie odbyła się akademia. Uczniowie recytowali
    wiersze przeplatane utworami muzycznymi.  Można się było dowiedzieć,  jak doszło do uchwalenia konstytucji i kto się do tego przyczynił. Polscy patrioci robili wszystko, by ratować kraj przed rozbiorami. Niestety, konstytucja przetrwała niecałe 2 lata, lecz zapisała się w historii jako pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa zasadnicza.

       Apel oraz dekoracje przygotowali uczniowie klas VI c oraz VII b pod opieką wychowawczyń- pani Doroty Bajko i Ireny Kardasz.
    Dziękujemy panu Markowi Charytoniukowi za przygotowanie pocztu sztandarowego.

    Irena Kardasz

  • Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

         26 kwietnia 2018r.  o godz. 13.00 w Gminnej Bibliotece w Michałowie odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską, dziennikarką prasową i telewizyjną, a przede wszystkim autorką książek dla młodzieży. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VIIa i polonistka Tamara Durek.

     Pisarka bardzo ciekawie opowiadała o swojej dotychczasowej twórczości literackiej, przybliżyła zgromadzonej młodej widowni swój dorobek pisarski, skupiając się na książkach skierowanych do nastoletniego czytelnika. A znaleźć tutaj można i powieści przygodowo-detektywistyczne „Tropiciele”, „Czucie i Wiara czyli warszawskie duchy”, i poruszające temat tolerancji dla drugiego człowieka i cierpienia przemycanych dzikich zwierząt „Dzika”, jak również książki „typowo” młodzieżowe opowiadające o szkolnej codzienności gimnazjalistów „Klasa pani Czajki” i jej kontynuacja „LO-teria” – pierwszych miłościach, przyjaźniach, walce z kompleksami i pokonywaniu swoich słabości. Oprócz książek dla dzieci i młodzieży Małgorzata Karolina Piekarska opublikowała także dokumentalną książkę „Dziewiętnastoletni marynarz” (zbiór listów ucznia szkoły morskiej, jej stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego) oraz wraz z nieżyjącym ojcem Maciejem Piekarskim książkę w formie osobistego reportażu „Syn dwóch matek”. Pasją pani Małgorzaty jest także genealogia rodzinna. Z młodzieżą pisarka podzieliła się także historią o początkach swojej przygody z pisaniem, dlaczego właśnie wybrała taką drogę życiową. Opowiadała w interesujący sposób skąd czerpie natchnienie do pisania.


    Spotkanie było niewątpliwie doskonałą okazją do zapoznania się zarówno z samą pisarką, jak i jej powieściami. Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły.
    Dziękujemy serdecznie Paniom z Gminnej Biblioteki za zaproszenie i mile spędzony czas.

    Tamara Durek

  • Egzamin gimnazjalny

        W 2018 roku egzamin gimnazjalny przeprowadzono w dniach 18 – 20 kwietnia. Przystąpiło do niego 35 uczniów.  Wszyscy gimnazjaliści pisali arkusz standardowy. Pierwszego dnia sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych (język polski, historia i wiedza o społeczeństwie), drugiego dnia rozwiązywali testy matematyczno – przyrodnicze, zaś trzeciego - pisali testy z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

    Mamy nadzieję, że wyniki tego egzaminu, które poznamy w czerwcu, spełnią oczekiwania uczniów i nauczycieli.

    Tamara Durek

  • Las pełen energii

        Dnia 24 kwietnia 2018r 38 uczniów naszej szkoły wzięło aktywny udział w akcji Las pełen energii zorganizowanej przy PGE Dystrybucja w Białymstoku i Nadleśnictwo Żednia. Projekt miał na celu budowę postaw proekologicznych  wśród dzieci i młodzieży, który wspólnie z PGE Dystrybucją i Nadleśnictwem przyczyniają się do zapewnienia zrównoważonego  rozwoju środowiska  naturalnego.

    Jednocześnie akcja jest potwierdzeniem aktywnej postawy PGE i uczniów wobec ochrony środowiska i dążenia do rewitalizacji terenów. Na początku spotkania wszyscy uczestniczyliśmy w krótkim  instruktarzu  sadzenia, które poprowadził leśniczy p. Zenon Golak Potem dobrani w pary ruszyliśmy do sadzenia lasu. Nad poprawnością naszej pracy czuwali, a w razie potrzeby pomagali - p. Emilia Ostaszewska-specjalista służby leśnej, p. Mikołaj Chlabicz - inżynier lasu no i nasz ulubiony leśniczy p. Zenon Golak. Po 2,5 h pracy usłyszeliśmy miłe słowa pochwały i uznania, a w nagrodę za pracę zostaliśmy zaproszeni na wspólne ognisko oraz posiłek (bigos, kiełbaska i kawał pysznego sernika).

    W części oficjalnej zaproszeni goście opowiedzieli nam o założeniach akcji i potrzebie rozpowszechniania jej wśród młodzieży. Głos zabrali Nadleśniczy Nadleśnictwa Żednia p. Jarosław Karpiuk, zastępca dyrektora RDLP w Białymstoku p. Piotr Karnasiewicz, dyrektor PGE Dystrybucja w Białymstoku p. Pruszyński oraz burmistrz Michałowa p. Włodzimierz Konończuk. Cała akcją z ramienia PGE kierowała p. Agnieszka Kamińska (która też obdarowała naszych uczniów drobnymi upominkami), a z ramienia szkoły p. Elżbieta Januszkiewicz przy współpracy z p. Dorotą Bajko. Cieszymy się, że udało nam się przyczynić do zalesiania naszych terenów.

  • KONKURS PRZYRODNICZY

        25.04.2018r. uczennice klasy Vc Oksana Jurczuk, Anna Kaczmarek i Marta Wieremiejuk wzięły udział w konkursie przyrodniczym w Supraślu. Konkurs odbył się pod hasłem: "Poznaję wybrane ssaki Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej". Zmagania uczestników przebiegały w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Część teoretyczna  polegała na rozwiązywaniu testu, a praktyczna na wcześniejszym przygotowaniu i przesłaniu do siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej prezentacji multimedialnej pod hasłem "Wybrane ssaki PKPK”. Oksana przygotowała prezentację o żubrze, tematem prezentacji Ani był rzęsorek rzeczek, a Marta przygotowała wspaniałą animację o jeżu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Ponadto po zmaganiach konkursowych odbyło się ognisko.
        
    Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Jurczuk, która poświęciła swój czas i zawiozła nas do Supraśla.

    Uczennice kl.Vc Oksana, Ania, Marta oraz wych. Irena Miruć

  • Matematyczny sukces

    Uczeń klasy VIb Radek Kaliszuk został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.  Gratulujemy Radkowi oraz pani Justynie Kuźma, która przygotowywała ucznia do konkursu.

  • Spotkania z wolontariuszem.

       W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej im.Wł.Syrokomli w Michałowie biorą udział w  cyklicznych spotkaniach z przedstawicielami Wolontariatu Europejskiego. Lekcje mają charakter nauki poprzez zabawę. Językami komunikacji są  j.angielski, j.polski i j.francuski.  13 kwietnia  2018r.odbyły się lekcje w klasach IVC, VIA, VIB, 23 kwietnia 2018r. w klasach IIIA i IIIB. Zarówno uczniowie klas młodszych, jak i gimnazjaliści doskonalili umiejętności językowe, wzbogacali wiedzę o świecie, rozwijali kreatywność, uczyli się współpracy i postawy otwartości na drugiego człowieka, jego kultury i obyczajów, historii kraju.

    Podczas lekcji, poprzez ciekawie przygotowane prezentacje, gry i materiały dydaktyczne (konfitura cebulowa, karty pracy, zdjęcia itp.), uczniowie poznali słynne atrakcje turystyczne, charakterystyczne dla danego regionu Francji potrawy, popularne święta i zwyczaje. Niewątpliwą wartością tych lekcji jest możliwość komunikacji w języku angielskim w sytuacji, która wymaga  zastosowania poznanego słownictwa i wzbogacania zasobów językowych – do czego motywuje silna potrzeba porozumienia, przekazania i uzyskania informacji.

    Iwona Anchim

  • Dobry zawód – fajne życie!

     24 kwietnia 2018r. w ramach projektu „Dobry zawód – fajne życie!” na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyły się  targi edukacyjno-zawodowe. Celem  tego przedsięwzięcia była popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, który będzie realizowany do roku 2020.

    Uczniowie klas III Gimnazjum im.dr.Leszka Nosa mogli  również zapoznać sięz ciekawą ofertą edukacyjną.  Zaprezentowało się przed nimi kilkadziesiąt szkół średnich. Uczniowie i nauczyciele z tych szkół przekazali materiały promocyjne, udzielili odpowiedzi na wiele pytań, zapoznaligimnazjalistów zainteresowanych wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej z warsztatem pracy.

     Uczestnicy wyjazdu twierdzili, że stoją przed jednym z trudniejszych wyborów w swoim życiu, na który wpływ ma wiele czynników, takich jak: predyspozycje młodego człowieka, jego zainteresowania, wyniki w nauce, jakość kształcenia  w danej szkole średniej, wysoki stopień zdawalności matur,  potrzeby rynku pracy, kolejne etapy edukacyjne i plany zawodowe oraz wiele innych.

    Opiekunowie: I.Anchim, J.Bójko

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
    ul.Sienkiewicza 21
    16-050 Michałowo
  • 85 71 89 515

Galeria zdjęć