Nawigacja

Świetlica SP

Aktualności i wydarzenia świetlicowe

sem. II, r. szk. 2017/2018

 


 

Gratulujemy serdecznie naszym wychowankom  Wiktorii Buwaj ze świetlicy kl I i Dominice Bołtyryk ze świetlicy kl. III za wyróżnienie w konkursie  poetyckim „Nadzieja daje siłę…”  organizowanym  przez Fundację Hospicjum Proroka Eljasza w ramach akcji „Pola nadziei” . Wyróżnione wiersze zostały opublikowane w tomiku wierszy: Nadzieja daje siłę.

 


Niezapomniany występ Michała

Czasami nasza świetlica zamienia się w salę teatralną, czasami widowiskową. Tym razem stała się salą koncertową! Wystąpił przed nami jeden z uczniów, Michał Świerżewski z klasy I.

25 maja Michał zorganizował nam niezapomniany, akordeonowy koncert. Wykonał cztery utwory, każdy z nich w naprawdę profesjonalny sposób.

Dzieciaki wysłuchały koncertu ze skupieniem i uwagą, a następnie nagrodziły kolegę gromkimi brawami. Brawo, Michał!

A. Owsiejczuk

 

Konkurs plastyczny - ,,Wiosna w przyrodzie”.

   Celem konkursu: wdrażanie do ochrony przyrody, dostrzeganie uroków wiosny. 

Klasa 0ab:

 • I miejsce –Natalia Ostaszewska, Patrycja Zarzecka
 • II miejsce – Zofia Ostaszewska, Amelia Zyskowska
 • III miejsce –Paula Waśko, Jeremiasz Supron

Klasa Iab

 • I miejsce –Wiktoria Buwaj, Agata Bołtryk
 • II miejsce –, Maja Bójko, Paweł Dunda    
 • III miejsce – Aleksandra Pietruczuk, Julia Rajecka

Klasa IIa:

 • I miejsce  - Jagoda Szatałowicz
 • II miejsce –Hanna Gryko
 • III miejsce –Nikola Nos

Klasa III

 • I miejsce - Daria Nowik
 • II miejsce –, Nadia Zastocka
 • III miejsce – Daria Aksiucik

A. Chołołowicz, A. Owsiejczuk

 


Wolontariusze w świetlicy

Po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w świetlicy wolontariuszy. Tym razem byli to Ozi, wolontariusz z Turcji i Matthieu z Francji.

Panowie przyjechali do nas na zaproszenie Fundacji Anawoj. Wolontariusze z najdalszych zakątków świata spotykają się z dziećmi z różnych krajów. W naszej świetlicy dzięki temu mieliśmy już okazję uczestniczyć w bardzo interesujących zajęciach.

Matthieu uczy języka francuskiego, bawiąc się z dzieciakami – jest to najlepszy sposób na przyswojenie trudnych słówek. Ozi jest zaś trenerem piłki nożnej i wprowadza dzieci w tajniki gry.

23 kwietnia jest Świętem Niepodległości Turcji – z tej okazji zrobiliśmy wspólne zdjęcie z naszym tureckim przyjacielem, na którym dzieci trzymały tureckie chorągiewki.

A. Owsiejczuk

 


Spotkanie z pielęgniarką

Ten tydzień w świetlicy szkolnej należał do tematyki zdrowia. W ramach współpracy z rodzicami naszych uczniów 19 kwietnia do świetlicy została zaproszona pielęgniarka.

Pani Basia Suchodoła jest mamą naszej wychowanki. Na co dzień pracuje w szpitalu. Opowiadała nam o tym, jak dbać o własne zdrowie oraz przestrzegać zasad higieny osobistej. Przypomniała o konieczności częstego mycia rąk i zębów oraz zwróciła uwagę na potrzebę aktywności fizycznej. Pani Basia mówiła nam również o zdrowym odżywianiu.

Poza tym pielęgniarka opowiadała o swojej pracy w szpitalu oraz zademonstrowała narzędzia pracy, którymi posługuje się na co dzień. Były to: strzykawki, aparat do mierzenia ciśnienia i tętna, kroplówka. Udowodniła nam, że zastrzyki nie są takie straszne ani bolesne – pacjentem był pluszowy pies husky. Pani Basia zmierzyła tętno wszystkim dzieciom.

Na zakończenie dzieciaki otrzymały jednorazowe strzykawki i plasterki. W podziękowaniu wręczyły naszemu gościowi laurkę. Spotkanie było bardzo interesujące i dało nam wszystkim sporo nowych wiadomości. Dziękujemy.

A. Owsiejczuk


Wiosno, przybywaj!

Dzieci ze świetlicy, z klas I i II, niecierpliwie oczekiwały na zjawienie się wiosny. Aby przekonać ją do powrotu do kraju, wykonały kukłę ze słomy i papieru – Marzannę.

Adaś i Igor, chłopcy, których rodzice prowadzą gospodarstwo, przynieśli rzeczy niezbędne do wykonania Marzanny. Podzieliliśmy się na dwie grupy i zaczęliśmy pracować, umilając sobie czas recytacją:

„Weźmiemy snopek słomy i barwną chusteczkę,
ustroimy kukłę pannę marzaneczkę.
Poniesiemy ją wysoko nad łąką,
nie zaszkodzisz marzaneczko skowronkom.
Poniesiemy ja daleko przez pole,
aby w zbożu nie rządziły kąkole.
Poniesiemy ją ze śpiewem ku wodzie,
taki zwyczaj, kiedy zima odchodzi.”

Uczniom wyszły przepiękne panienki symbolizujące zimę… Aż żal je palić, żal je topić, jak nakazuje zwyczaj! Dzieciaki były bardzo zadowolone z wykonanej pracy.

Dwie inne grupy wykonały Marzannę z klocków.

 


W  ramach zajęć  świetlicowych w  lutym odbył się konkurs plastyczny
pt. ,,Zdrowy talerz”.

   Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, umiejętności plastycznych i  utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych. Oto zwycięzcy:

W świetlicy klas 0ab:

 • 1. Michalina Kuźma, Krzysztof Sakowicz
 • 2.Zuzanna Ostaszewska, Hubert Grodzki, Szymon Kondratowicz
 • 3. Paula Waśko, Natalia Ostaszewska, Izabella Strzeszewska

 

W świetlicy klas I ab

 • 1. Wiktoria Buwaj, Sebastian Kozikowski
 • 2., Julia Rajecka, Maja Bójko
 • Ewa Gwoździej, Jakub Szarłowicz

 

W świetlicy klasy IIa:

 • 1. Aleksandra Strzeszewska
 • 2. Krzysztof Kondrusik
 • 3. Anna Tomczuk

 

W świetlicy klas III ab:

 • 1. Daria Aksiucik, Daria Sakowicz
 • 2. Agata Szemiot,  Natalia Polańska
 • 3. Greta Tomala

A. Chołołowicz, A. Owsiejczuk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


W świecie gier i zabaw, czyli spotkanie z panią Ewą

   Informacji o użytkowanych w świetlicy zabawkach postanowiliśmy poszukać u źródła, czyli u producenta. Przedstawicielka firmy Remi podzieliła się z nami sekretami topowych gier.

   Panią Ewę, przedstawicielkę handlową firmy Remi, producenta gier i zabawek dydaktycznych, gościliśmy w świetlicy 23 lutego w związku z zakupem nowych gier. Do dyspozycji uczniów są od niedawna szachowy skoczek i korbo klocki, czyli Zabawki 2016 Roku.

   Pani Ewa instruowała nas, jak posługiwać się szachowym skoczkiem. Gra umożliwia wszechstronny rozwój dziecka, rozwija m.in. umiejętność abstrakcyjnego myślenia, wyobraźnię przestrzenną, zmysł obserwacji, umiejętność podejmowania decyzji, zdolności matematyczne, a poza tym świetnie ćwiczy pamięć. To gra planszowa dla dwóch osób, na wzór i podobieństwo szachów, ale o dużo prostszych zasadach. Dzieci z zainteresowaniem przystąpiły do testowania jej możliwości.

   Jednak prawdziwą furorę zrobiły klocki korbo. To doskonała propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, które z pasją i zaangażowaniem mogą wymyślać i tworzyć duże, bardziej skomplikowane i zaawansowane konstrukcje przestrzenne. Nauka i zabawa przenikają się tu nawzajem – hasłem przewodnim klocków korbo jest „Pomyśl, zbuduj, zakręć”. A na koniec sprawdź, czy wszystko działa, jak powinno.

Alina Owsiejczuk

 

 


sem. I, r. szk. 2017/2018


Zimowy pejzaż - konkurs plastyczny

W  ramach zajęć  świetlicowych w  styczniu odbył się konkurs plastyczny pt. "Zimowy pejzaż".

Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i umiejętności plastycznych.


 

Oto zwycięzcy:

W świetlicy klas 0ab:

 • 1. Zosia Ostaszewska, Natalia Helman
 • 2. Patrycja Zarzecka, Amelia Zyskowska,  Jeremiasz Supron
 • 3. Maja Zięciak, Dominik Wawreniuk

W świetlicy klas I ab

 • 1. Maja Bójko,
 • 2. Julia Rajecka, Wiktoria Buwaj
 • 3. Agata Bołtryk

W świetlicy klasy IIa:

 • 1. Aleksandra Strzeszewska
 • 2. Hanna Gryko, Przemek Paska
 • 3. Anna Tomczuk, Nikola Nos

W świetlicy klas III ab:

 • 1. Kornela Kozikowska
 • 2. Agata Szemiot
 • 3. Natalia Polańska

W świetlicy klas IIIcd:

 • 1. Daria Ciwoniuk
 • 2. Zuzanna Klimowicz,  Michał Ostrowiecki
 • 3. Oliwia Wilińska, Kamil Sokołowski

 

 

Wyróżnienie: Klaudia Zięciak – kl.IVa

 

A. Chołołowicz, A. Owsiejczuk , W. Kaliszuk


Andrzejki w naszej świetlicy

Andrzejki oraz wigilia świętego Andrzeja to ponoć okres, kiedy na ziemię powracają duchy, odsłaniając przed nami tajemnice i sekrety. Niezależnie od tego, czy wierzymy we wróżby, czy nie, końcówka listopada to w świetlicy czas miłej zabawy w gronie rówieśników.

30 listopada w świetlicy szkolnej tradycyjnie zorganizowaliśmy dzień przepowiedni i wróżb. Wystarczyła kartka papieru, klucz i świeca oraz buty, aby wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, dowiedzieć się, kim zostaniemy w przyszłości oraz jakie przygody czekają nas za kilka lat. Kto zostanie astronautą, a kto lekarzem? Kto wespnie się na szczyt Mount Everestu, a kto odnajdzie serce amazońskiej dżungli?

Oczywiście przepowiednie traktowaliśmy z przymrużeniem oka. Z drugiej strony może skrywają w sobie trochę prawdy?

 


Dzień Pluszowego Misia w szkolnej świetlicy

25 listopada to bardzo sympatyczny dzień. Swoje święto obchodzi wtedy miły i przyjazny Pluszowy Miś. O celebrowaniu misiowego święta nie zapomniały również dzieciaki z naszej świetlicy.

Uczniowie klasy 0, I i II z pewnością zaznaczyli Dzień Pluszowego Misia w kalendarzu. I czekały na niego z niecierpliwością! Przygotowania do obchodów 109 urodzin Pluszowych Misiów trwały cały tydzień. Dzieci wykonały prace plastyczne w ramach konkursu „Mój Miś”, a oprócz tego przyniosły do szkoły swoich pluszowych przyjaciół. Na świetlicowej wystawie Pluszowych Misiów znalazło się bardzo dużo misiowych przytulanek. Przybyły do nas misie bardzo duże i te całkiem malutkie, misie kudłate i gładziutkie, nieco już wiekowe i sfatygowane oraz te całkiem nowe.

W tym dniu odwiedziła nas pani Ania z biblioteki. Zapoznała uczniów z historią Pluszowego Misia i przeprowadziła zabawy „Łap misia” oraz „Stary niedźwiedź”. Dzieci śpiewały piosenki: „Jadą, jada misie” i „Pokochaj pluszowego misia”. Były ciekawe zagadki, były słodycze…

Wszyscy miło i wesoło spędziliśmy misiowe święto. Z niecierpliwością czekamy 110 urodziny Pluszowego Misia.

 


Kosz pełen zdrowia

Wszyscy wiedzą doskonale, iż warzywa i owoce powinny stanowić podstawę diety każdego z nas. Warzywa i owoce są bowiem źródłem witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które chronią przed wieloma chorobami.

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny: „Kosz pełen zdrowia”. Celem konkursu było utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych i rozwijanie umiejętności plastycznych.

W świetlicy klas 0ab:

 • 1. Maja Bobko, Natalia Helman
 • 2. Patrycja Zarzecka, Zofia Ostaszewska
 • 3. Miłosz Strzeszewski

W świetlicy klas I ab

 • 1.Ewa Gwoździej, Maja Bójko
 • 2.Jakub Szarłowicz, Sebastian Kozikowski
 • 3. Aleksandra Czerniakiewicz, Adam Kasperowicz,

W świetlicy klasy IIa:

 • 1.Jagoda Szatałowicz,
 • 2. Maja Zyskowska, Nikola Nos
 • 3. Anna Tomczuk Krzysztof Kondrusik

W świetlicy klas III ab:

 • 1. Kornela Kozikowska
 • 2. Agata Szemiot
 • 3. Natalia Polańska

W świetlicy klas IIIcd:

 • 1. Izabela Bancarewicz, Michał Ostrowiecki
 • 2. Oliwia Wilińska, Natalia Kondratowicz
 • 3. Szymon Wojan, Daria Ciwoniuk

Zwycięzcom gratulujemy


Święto Zmarłych – czas zadumy

Przełom października i listopada niezmiennie jest dla nas czasem zadumy, wyciszenia i zatrzymania. Wspominamy swoich bliskich, tych, którzy odeszli. Nostalgiczny nastrój udziela się nam wszystkim, niezależnie od wieku.

Jak co roku wychowankowie świetlicy, tym razem z klasy III, porządkowali grób milicjanta poległego w 1947 roku, Michała Panockiego.

Dzieci chciały uczcić jego pamięć, posprzątały więc nagrobek i zapaliły znicze, następnie w milczeniu i zadumie pochyliły się nad mogiłą. Uczniowie doskonale wiedzieli, jak zachować się na cmentarzu.

Zobacz galerię zdjęć.

 

W  ramach zajęć  świetlicowych w październiku odbył się

konkurs plastyczny pt. "Barwy jesieni".

Celem konkursu było:

1. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci

2. Promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie

 

Oto zwycięzcy:

W świetlicy klas 0ab:

 • 1. Michalina Kuźma, Wiktor Bójko, Hubert Grodzki
 • 2. Natalia Ostaszewska, Zuzanna Ostaszewska, Dominik Wawreniuk
 • 3. Mateusz Kościukiewicz, Zosia Ostaszewska, Amelka Zyskowska

 

W świetlicy klas I ab

 • 1.Aleksandra Czerniakiewicz,Jakub Pietruczuk
 • 2. Aleksandra Pietruczuk, Paweł Dunda
 • 3. Alicja Gryko, Grzegorz Kardasz

 

W świetlicy klasy IIa:

 • 1. Maja Zyskowska, Przemysław Paska
 • 2. Jagoda Szatałowicz, Anna Tomczuk
 • 3. Aleksandra Strzeszewska, Piotr Szymusiuk

 

W świetlicy klas III ab:

 • 1. Natalia Polańska, Marcin Walasek
 • 2. Agata Szemiot, Róża Uścinowicz
 • 3. Karolina Socha, Sylwia Czerniakiewicz

 

W świetlicy klas IIIcd:

 • 1. Gabriela Dąbrowska, Natalia Kondratowicz
 • 2. Daria Ciwoniuk, Michał Ostrowiecki
 • 3. Agnieszka Gryko, Mateusz Zięciak

Alina Owsiejczuk


Najpiękniejsze życzenia
z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej
- składają dzieci ze świetlicy

 

Dzieci ze świetlicy klasy pierwszej i drugiej wykonały prace plastyczne przedstawiające swoją ulubioną panią.

 


Barwy jesieni w świetlicy

Lata to już tylko mgliste wspomnienie, nadeszła – piękna i kolorowa – jesień. Hasło tego tygodnia brzmi więc „Barwy jesieni”.

Nasze dzieciaki bardzo lubią jesienne zajęcia. Rozpoczynamy je od pogadanki o odżywczych wartościach warzyw i owoców. Uczniowie klas I i II mają ogromną wiedze na ten temat i chętnie dzielą się ciekawostkami z innymi. Jeden z wychowanków, Paweł, przyniósł duży kosz darów jesieni…

Bawiliśmy się wspaniale. Podczas zajęć dzieciaki odgadywały za pomocą zmysłu dotyku i węchu, jaki to owoc i warzywo. Problemem okazał się jarmuż… Nie wszyscy go znają! Najzabawniejsze bez wątpliwie były zagadki smakowe – uczniowie zgadywali, czego właśnie spróbowali.

Następnego dnia wykonywaliśmy zaś kukiełki z różnych warzyw. Wyszły nam naprawdę wspaniałe cudeńka. W sam raz do teatrzyku kukiełkowego!

 


W  ramach zajęć  świetlicowych we  wrześniu odbył się
konkurs plastyczny pt. ,,Moje wakacje”.

Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i umiejętności plastycznych.

Oto zwycięzcy:

W świetlicy klas 0ab:

 1. ·         Maja Bobko, Natalia Helman
 2. ·         Oliwia Koronkiewicz, Hubert Grodzki
 3. ·         Zosia Ostaszewska, Zuzia Bujko

 

W świetlicy klas I ab

 1. ·         Weronika Jenorowska, Zakarya  Mikołaj Nouioua
 2. ·         Maja Bójko, Adam Kasperowicz, Sebastian Kozikowski
 3. ·         Agata Bołtryk, Jakub Pietruczuk, Igor Bujko

 

W świetlicy klasy IIa:

 1. ·         Jagoda Szatałowicz, Aleksandra Strzeszewska
 2. ·         Maja Zyskowska
 3. ·         Anna Tomczuk

 

W świetlicy klas III ab:

 1. ·        Kornela Kozikowska, Krystian wojciechowski
 2. ·        Sylwia Czerniakiewicz, Greta Tomala
 3. ·        Daria Aksiucik       

 

W świetlicy klas IIIcd:

 1. ·        Oliwia Wilińska
 2. ·        Agnieszka Gryko
 3. ·        Kamil Sokołowski

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Syrokomli w Michałowie
  ul.Sienkiewicza 21
  16-050 Michałowo
 • 85 71 89 515

Galeria zdjęć