Wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2019/2020

Mistrzostwa Szkoły w pływaniu

W dniu 20 lutego  odbyły się po raz ósmy Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w pływaniu.

Do zawodów zgłosiło się 62 zawodników. Rywalizowali w stylu dowolnym ,klasycznym ,grzbietowym   i motylkowym. Bardzo dobrze zaprezentowała się Amelia Grodzka , która aż trzy razy stawała na najwyższym podium. Dobre wyniki uzyskali również m.in.: Natasza Poskrobko, Damian Siekierko, Nikola Zastocka, Nadia Zastocka, Hubert Grodzki , Grzegorz Kalinowski ,Patryk Kalinowski.

Trzech najlepszych zawodników w każdej konkurencji otrzymało medale złote, srebrne i brązowe zaś pozostali uczestnicy medale pamiątkowe.

Medale wręczała Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ewa Garbolińska.

Gratulujemy!

Turniej unihokeja dziewcząt

W dniu 16.01.2020 roku odbył się turniej unihokeja dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych.

W zawodach wzięły udział następujące klasy:  4a, 5 a, 6 a,5 b,6b, 5 c oraz klasy 7a,7b,8a,,8c.

Kolejność w klasach IV-VI:

1. VI a

2. V a

3. 5 b i 5c

4. 4a i 6 b

Kolejność w klasach VII-VIII:

1. 7a

2. 8a

3. 8 c

4. 7b

Pojedynki były wyrównane  i  często rozstrzygane poprzez rzuty karne. Dziewczęta pokazały swoje umiejętności                     i zachwyciły publiczność swoją grą. Gratulujemy!!!

Turniej piłki nożnej chłopców

Turniej piłki nożnej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych w dniu 16.01.2020 r. W kategorii młodszej wzięły udział

klasy :  4 a, 5a,5b,5c,6a,6b,6c a w starszej 7b, 8b,8c.

Kolejność w klasach IV-VI                                                  Kolejność w klasach VII-VIII

1. 6 a                                                                                     1. 7 b

2. 5 a                                                                                     2. 8 c

3. 5 c i 6 c                                                                              3. 8 b

4. 6 b i 4 a

5. 5 b

Mecze były bardzo emocjonujące. Każdy zespół dał z siebie wszystko.

Wszystkim  zawodnikom  gratulujemy !  Dziękujemy  za walkę na boisku według zasad  fair -play , a kibicom za głośny doping.

Nauczyciele wychowania fizycznego

STREFA WYSOKICH LOTÓW

W Mikołajki  uczniowie klasy V a i VI a wraz z opiekunami  przebywali na  wycieczce  w Strefie Wysokich Lotów                   w Białymstoku.

Brali udział w wyścigach ,w torach przeszkód oraz w grze w zbijaka. Podczas zabawy na trampolinach dzieci ćwiczyły koordynację ,wzmacniały mięśnie, kształtowały nawyk prawidłowej postawy. Pobyt tam  umilił  im również  św. Mikołaj ,który wręczył wszystkim dzieciom  świąteczne upominki.

Był to świetny pomysł na ciekawą lekcję wychowania fizycznego.

BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 23.10.2019 w Supraślu odbyły się igrzyska dzieci powiatu białostockiego w drużynowych biegach przełajowych

Dziewczęta  drużynowo zajęły 10 miejsce, natomiast chłopcy 11 miejsce.

Wyniki indywidualne:

6 Wiktoria Filipczuk – awans do Finału Grupy Południowej

18 Anna Kaczmarek

PIŁKA NOŻNA

W dniu 26.09.2019 r. odbyły się w Michałowie półfinał  powiatu białostockiego w piłce nożnej chłopców

klas VI i młodszych.

SP Michałowo- SP Studzianki   6:0

W dniu 03.10 w Kleosinie odbył się Finał powiatu białostockiego w piłce nożnej chlopców klas VI i

młodszych.Nasi zawodnicy zajęłi ostatecznie IV miejsce.

W dniu 27.09.2019 r. odbyły się w Michałowie Finał  powiatu białostockiego w piłce nożnej dziewcząt klas                      VI i młodszych.

1.SP Poświętne

2. SP Zabłudów

3.SP Michałowo

4. SP Kleosin

UNIHOKEJ

Dnia 15.10.2019 r w Michałowie odbyły się Igrzyska Dzieci Powiatu Białostockiego w unihokeju dziewcząt i chłopców.

SP Michałowo - SP Gródek 2 : 3

Kolejność:

1. SP Gródek                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               2.SP Michałowo

SP Michałowo - SP Juchnowiec 4 : 0

1. SP Michałowo

2. SP Juchnowiec

Dnia 16.10,2019 r w Michałowie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Białostockiego w unihokeju dziewcząt i chłopców.

SP Michałowo - SP Gródek 0 : 6

1. SP Gródek

2. SP Michałowo

W kategorii chłopców zgłosiła się tylko Szkoła Podstawowa w Michałowie, która równocześnie zajęła 1 miejsce w Finale Powiatu białostockiego.

Finały Grupy Południowej w unihokeju dziewcząt i chłopców( ID oraz IMS)

Dziewczęta klasy IV - VI - 06.11 Michałowo -zajęcie V miejsca

Dziewczęta klasy VI -VIII - 14.11 Bielsk Podlaski - zajęcie III miejsca